Lokal gastronomiczny w mieszkaniu spółdzielczym

Pytanie:

"Czy aby lokal mieszkalny na parterze można było wykorzystywać jako lokal gastronomiczny (lub szerzej na potrzeby firmy świadczącej usługi ludziom z ulicy), to czy musi zostać zmieniony sposób użytkowania z lokalu mieszkalnego na lokal użytkowy?"

Odpowiedź prawnika: Lokal gastronomiczny w mieszkaniu spółdzielczym

Z pewnością prowadzenie lokalu gastronomicznego w lokalu (dotychczas) mieszkalnym oznacza zmianę sposobu użytkowania. Do tego potrzebna będzie zgoda spółdzielni, która jest właścicielem budynku. Zmiana może wiązać się z ustaleniem wyższych opłat. Ponadto należy pamiętać o wymogach prawa budowlanego oraz wymogach sanitarnych.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika