Umowa dzierżawy części nieruchomości

Pytanie:

Czy możliwe jest wydzierżawienie jedynie części danej nieruchomości gruntowej?

Masz inne pytanie do prawnika?

28.12.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Umowa dzierżawy części nieruchomości

Przypomnieć należy, że zgodnie z art. 693. § 1 Kodeksu cywilnego przez umowę dzierżawy wydzierżawiający zobowiązuje się oddać dzierżawcy rzecz do używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz.

Przedmiotem dzierżawy może być jedynie część działki, najczęściej jednak chodzi o wyodrębnione części danej nieruchomości. W takim wypadku w umowie konieczne byłoby jednak wyszczególnienie, o jakie dokładnie tereny chodzi – ze wskazaniem dzierżawionej powierzchni i ich umiejscowienia na mapie ewidencyjnej (np. w formie określenia „od północy”, „w części przylegającej do działki nr …”, „od linii wysokiego napięcia do granicy z działką nr….”.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

wynajem mieszkania - koniec umowy

30.4.2019 przez: topguy11

wynajem mieszkanie bez umowy

1.3.2018 przez: kamyczek