Ustalenie okresów podlegania ubezpieczeniu

Pytanie:

Skończyłam 22.10.2004 roku 56 lat. 1 stycznia 2005 r. mija mi 40 lat pracy (żadnej przerwy w latach pracy nie było). Pracuję od 16 roku życia. Czy mogę przejść na emeryturę?

Masz inne pytanie do prawnika?

26.11.2004

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Ustalenie okresów podlegania ubezpieczeniu

Zgodnie z postanowieniami art. 27 ust. 1 pkt.1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 roku o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych zasadniczo pracownik - kobieta, urodzona przed 1 stycznia 1949 roku, po osiągnięciu wieku 55 lat, jeżeli ma co najmniej 30-letni okres składkowy i nieskładkowy, może przejść na emeryturę. Więcej informacji na temat ustalania emerytury w artykule Okresy niezbędne do ustalenia emerytury

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Emerytura kierowcy ciężarowego adr

17.12.2017 przez: ladaca669

Emerytura na nowych czy starych zasadach

19.4.2017 przez: emilkaaa