Wypowiedzenie umowy dzierżawy przez nowego właściciela nieruchomości

Pytanie:

Kupiłem na licytacji komorniczej halę. Poprzedni właściciel zawarł ze spółką umowę dzierżawy tej hali. Czy mogę wypowiedzieć umowę dzierżawy?

Masz inne pytanie do prawnika?

15.12.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Wypowiedzenie umowy dzierżawy przez nowego właściciela nieruchomości

W przypadku, gdy poprzedni właściciel zawarł ze spółką umowę dzierżawy, zastosowanie mieć będzie art. 704 kc, zgodnie z którym w braku odmiennej umowy dzierżawę inną niż dzierżawę gruntu rolnego można wypowiedzieć na sześć miesięcy naprzód przed upływem roku dzierżawnego. H. Ciepła w komentzarzu do Kodeksu Cywilnego podaje, że „forma wypowiedzenia może być dowolna i żadna ze stron nie ma obowiązku wyjaśniania jego pobudek". Z ostrożności jednak zalecamy wystosowywanie wszelkich pism do najemcy/dzierżawcy w formie pisemnej, listami poleconymi za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: