Zapoznanie pracowników z obwieszczeniem

Pytanie:

Wprowadziłem obwieszczenie dotyczące systemów rozkładu czasu pracy oraz okresu rozliczeniowego. Czy każdy pracownik pisemnie zobowiązany jest podpisać oświadczenie dotyczące treści obwieszczenia?

Masz inne pytanie do prawnika?

4.4.2007

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zapoznanie pracowników z obwieszczeniem

Systemy i rozkłady czasu pracy oraz przyjęte okresy rozliczeniowe czasu pracy ustala się w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy albo w obwieszczeniu, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie jest obowiązany do ustalenia regulaminu pracy (art. 150 § 1 kodeksu pracy). Art. 150 § 4 kp nakazuje do obwieszczenia stosować odpowiednio przepis art. 104 [3] kp co oznacza, iż obwieszczenie wchodzi w życie po upływie 2 tygodni od dnia podania go do wiadomości pracowników, w sposób przyjęty u danego pracodawcy, a pracodawca jest obowiązany zapoznać nowego pracownika z treścią regulaminu pracy przed rozpoczęciem przez niego pracy.

Nie ma zatem bezwzględnego wymogu, by pracownicy podpisali oświadczenie dotyczące treści obwieszczenia - zależy to od praktyki w danym zakładzie pracy.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Badania kontrolne a czas pracy

11.5.2018 przez: Saced

Wyjazd a nadgodziny

29.4.2018 przez: irong33

Nagła zmiana grafiku

8.4.2018 przez: Bdghjkptw

2tygodnie 168h

6.4.2018 przez: Sanczos