Zmiana pozwolenia wodnoprawnego

Pytanie:

Czy istnieje możliwość zmiany pozwolenia wodnoprawnego po jego wydaniu?

Masz inne pytanie do prawnika?

13.12.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zmiana pozwolenia wodnoprawnego

Art. 133 prawa wodnego stanowi podstawę prawną do zmiany w drodze decyzji pozwolenia wodnoprawnego po jego wydaniu, jeśli określony w pozwoleniu sposób korzystania z wody narusza interesy osób trzecich, tj. osób, które, poza uprawnionymi, doznają ograniczeń w dotychczasowym użytkowaniu wód, albo nastąpią ogólnie niekorzystne zmiany w regionie wodnym. W takich okolicznościach organ wydający pozwolenie może nałożyć na zakład obowiązek wykonania ekspertyzy bądź dokonania aktualizacji instrukcji gospodarowania wodą.
Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne