e-prawnik.pl Porady prawne

żona - Warto wiedzieć

Znaleziono:

78 Artykułów "żona"


1467 Pytań i odpowiedzi "żona"


1423 Tematów na forum "żona"


żONA - ARTYKUŁY

żONA - ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

żONA - FORUM PRAWNE

 • Dzień Dobry. Muszę złożyć w US druk SD-Z2, taki kazała wypełnić Pani notariusz u której spisywaliśmy akt dziedziczenia po śmierci taty. Cały druk potrafię wypełnić chyba prawidłowo prócz (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry. Rozliczam się jaki JDG na podatku liniowym PIT-36L. Dodatkowo mam PIT-11 na kwotę 3000. Żona ma PIT-11 na kwotę 70000. Oczywiste jest że nie mogę rozliczyć liniowego z żoną. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry, W mojej głowie kiełkuje myśl o rozwodzie. Nie chcę tego ale i decyzja nie jest podjęta ale chciałem się na wszelki wypadek dowiedzieć jak to może potencjalnie wyglądać. Rozwód (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Sprawa jest dość skomplikowana, ale postaram się opisać ją w kilku dłuższych zdaniach. Na początku lat 90-tych rodzice przepisują na syna cały majątek w formie aktu darowizny z dożywotnią (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Uprzejmie proszę o radę jaka jest szansa, na pozostanie we wlasnosci domu i zamieszkania w domu przy rozwodzie. Jak podzielić majątek w postaci domu w sytuacji: 1. Ja zarabiam 6k msc a zona 1k. 2. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Rozstałem się z żoną 3 lata temu. Córka mieszka ze mną, synek mieszka z żoną. Formalnie nie mamy rozwodu. Rozwód będzie w kwietniu tego roku. Od ponad pół roku płacę dobrowolnie na synka (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry, Mój partner mieszkał wraz z żoną i dorosłymi obecnie dziećmi na emigracji w Kanadzie, gdzie uzyskał rozwód i powrócił do Polski (ślub mieli w Polsce, wyemigrowali jako małżeństwo). (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry. Moja żona pobiera świadczenie pielęgnacyjne z uwagi na niepełnosprawnego synka (10 lat) . Okazało się, że jest w ciąży. Szukam odpowiedzi na pytanie czy po porodzie należy jej się (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Mam pewien problem i nie wiem jak moge sobie z nim poradzić z jednej strony jest to dla mnie az śmieszne a z drugiej denerwujące. Sprawa wyglada tak iż wygrałem sprawę rozwodowa z moja juz (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Jestem z żoną w trakcie rozwodu. Mieszkamy na razie w jednym domu a rachunki takie jak prąd,woda czy gaz dzieliliśmy między siebie po połowie. Mamy troje dzieci. Żona właśnie uzyskała zabezpieczenie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)