e-prawnik.pl Porady prawne

Alimenty - Warto wiedzieć

Znaleziono:

122 Artykułów "alimenty"


1219 Pytań i odpowiedzi "alimenty"


3569 Tematów na forum "alimenty"


ALIMENTY - ARTYKUŁY

ALIMENTY - ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

ALIMENTY - FORUM PRAWNE

 • Dzień dobry. Sytuacja wygląda tak: Partner jest w upadłości konsumenckiej ? posiada syndyka, ma zasądzone 450zł alimentów na dwójkę dzieci (200+250 zł). Jedna córka od około 2 lat kłamała (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Jestem z żoną w trakcie rozwodu. Mieszkamy na razie w jednym domu a rachunki takie jak prąd,woda czy gaz dzieliliśmy między siebie po połowie. Mamy troje dzieci. Żona właśnie uzyskała zabezpieczenie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Dostałem pozew o podwyższenie alimentów z 600zl do 1000zl Moje obecne zarobki to 3850zl netto. W odpowiedzi na pozew przedstawiłem wszystkie rachunki jakie mam do zapłacenia w ciągu miesiąca (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Mój partner płaci alimenty na córkę z poprzedniego małżeństwa. Córka w tym roku zdała maturę. Nie idzie na studia tylko do jakiejś rocznej szkoły zaocznie. W wakacje zaczęła pracę. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • moja była partnerka jest prawniczką, matką mojego syna. Potrzebuję męskiego prawnika. Potrzebuję prawnika, któremu udało się już obniżyć alimenty na matkę dziecka, która jest prawnikiem. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Sytuacja gdzie sąd odroczył sprawę o alimenty i wznowił ja po 2 latach , koniec końców przyznał wyższe alimenty od dnia złożenia wniosku a nie od dnia wznowienia sprawy. Czy to jest (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam! Na wstepie streszczenie ogólnej sytuacji. Jestesmy po rozwodzie ok 10 lat. Bez strony "winnej". Sądownie ustalone zamieszkanie Córki z Mamą. Ja mieszkam od 5 lat w UK, mam Partnerkę, była (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Niedawno wyprowadziłem się od swoich "rodziców" bardziej bym powiedział że jednego rodzica. Mieli oni zasądzone alimenty jednak nie płacili ich regularnie. Chce wystąpić do komornika o (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam wszystkich mam pytanie od ponad 5 lat mam zasadzone alimenty na córeczkę w wysokości 1000 zł od urodzenia czułem że coś jest ze mną nie tak a przed Narodzeniem córki przez moją głupotę (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Moje pytanie brzmi co mogę zrobić w sytuacji kiedy mam przysądzone alimenty dla nie znanej mi córki (badania to potwierdziły szczegóły nie ważne)....ale od momentu przyznania 500 zł staram się (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)