e-prawnik.pl Porady prawne

Czas - Warto wiedzieć

Znaleziono:

1908 Artykułów "czas"


4236 Pytań i odpowiedzi "czas"


3662 Tematów na forum "czas"


CZAS - ARTYKUŁY

CZAS - ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

CZAS - FORUM PRAWNE

 • Witam wszystkich. Od dwóch lat usiłuje odnowić dowód osobisty lecz bez skutku. Po paru miesiącach okazało się, że urzędnik popełnił błąd w numerze pesel i dlatego nie mogę go otrzymać. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, mam 2 teoretyczne pytania odnośnie umowy wynajmu lokalu 1. Czy możliwe jest wypowiedzenie umowy ustnie jeśli umowa została zawarta na czas nieokreślony z opcją 1-miesiecznego wypowiedzenia. Czy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, problem polega na tym że od 13 lat nie mieszkam w domu rodzinnym jakiś czas temu skontaktował się ze mną urząd skarbowy i nakazał spłacić dług za wywóz śmieci który nie płacili pozostali (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Jestem z żoną w trakcie rozwodu. Mieszkamy na razie w jednym domu a rachunki takie jak prąd,woda czy gaz dzieliliśmy między siebie po połowie. Mamy troje dzieci. Żona właśnie uzyskała zabezpieczenie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dostałem wypowiedzenie umowy (czas nieokreślony) z powodu likwidacji mojego stanowiska pracy. Jestem zatrudniony w firmie 4 lata, na cały etat, w skutek czego należy mi się odprawa w wysokości 2-miesiecznego (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry, mam pytanie dotyczące naliczania wysokości zasiłku chorobowego. Jestem zatrudniona w firmie na czas nieokreślony od 3 lat. We wrześniu przebywałam 1,5 tygodnia na l4. Zasiłek był (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, jakiś czas temu dowiedziałem sie że mam wadę widzenia przestrzennego co z miejsca skreśla mnie z wielu zawodów w tym z mojego wyuczonego tj. mechanik aktualnie pracuje w innym zawodzie ale (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry, w umowie z Agencją nieruchomości jest taki zapis: Pośrednikowi należy się wynagrodzenie, gdy doszło: do zawarcia w terminie 12 miesięcy od rozwiązania/wygaśnięcia niniejszej umowy, (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Domniemany dług pochodzi z domniemanego użytkowania samochodu służbowego do celów prywatnych. Była to umowa zlecenie na czas nieokreślony w firmie fotowoltaicznej na stanowisku mobilnego doradcy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, w dniu 16.07.2021 Polska Spółka Gazownictwa odcięła nam w kamienicy gaz z powodu niesprawnej instalacji gazowej a ponowne podłączenie nastąpi po usunięciu usterki oraz po sprawdzeniu szczelności. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)