e-prawnik.pl Porady prawne

Notariusz - Warto wiedzieć

Znaleziono:

84 Artykułów "notariusz"


475 Pytań i odpowiedzi "notariusz"


163 Tematów na forum "notariusz"


NOTARIUSZ - ARTYKUŁY

NOTARIUSZ - ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

NOTARIUSZ - FORUM PRAWNE

 • Dzien dobry, babcia "przepisala" mieszkanie na swojego syna. Jego siostra czyli moja mama nie zyje. Notariusz pytal babcie, czy wnuczki (ja i siostra) nie bedziemy przeciwne. Babcia powiedziala, ze nie. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Posiadam prawie 3 ha przeliczeniowego pola. Chce je przekazać umową darowizny mojej mamie, która jest na emeryturze. Ojciec posiada rentę z KRUS z tytułu niezdolności do pracy. Czy jeśli (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Chcę kupić nieruchomość , która w dziale III ma wpisane roszczenie o zawarcie umowy przyrzeczonej. Sytuacja wygląda tak, że w październiku 2017 r. sprzedający zawarł umowę przedswtępną o (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry, mam pytanie do osób obeznanych z tematem. Siostra mojej mamy, chce przepisać mi działkę budowlaną (w zasadzie jest to własność mojej mamy, ale nieformalna). Byłem u 3 notariuszy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam! Niecały rok temu zakupiłem mieszkanie na kredyt hipoteczny. W budynku mieszkają dwie rodziny łącznie ze mną. Do mojego mieszkania przynależą 3 piwnice i pomieszczenie strychowe,lecz na (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam serdecznie, jak w temacie. Gdzie mam się udać i co zrobić, aby rozwiązać moja sytuację. Sąd? Notariusz? Moi rodzice nie żyją. Tata 4 lata, a Mama 2 lata. Po Tacie nie było sprawy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. potrzebuje porady z zakresu dziedziczenia spadku. Moja sytuacja jest następująca, niedawno dostałam 1/3 domu plus działka ok. 1100m2 po mamie. Pozostałe części dziedziczą 2 pozostałe siostry. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, W 2014 zmarla moja matka a w 2017 w pazdzierniku moj ojciec .Byli wlascicielami dwoch domow . Jeden na wsi ( nalezal do obydwojga ) I jeden po dziadkach w miescie Kozienice ( nalezal (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Z moją partnerka planujemy zakup nieruchomości w stanie deweloperskim za kwotę łączna 210 000 zł. 60 000 zł pochodzić będzie z jej wkładu własnego a 150 000 zł będzie pochodzić że (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • dzień dobry, jutro piszę test z prawa cywilnego, wykładowca kazał przygotować odpowiedzi do tych pytań, odpowiedzi mam niestety nie mogę ich tutaj jak "pogrubić" proszę dlatego po prostu usuwam (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)