e-prawnik.pl Porady prawne

Pracodawca - Warto wiedzieć

Znaleziono:

606 Artykułów "pracodawca"


2999 Pytań i odpowiedzi "pracodawca"


2040 Tematów na forum "pracodawca"


PRACODAWCA - ARTYKUŁY

PRACODAWCA - ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

PRACODAWCA - FORUM PRAWNE

 • Witam, pisze w sprawie świadczenia postojowego, w związku z ograniczeniem możliwości zarobku zostały wypłacone mi 2 świadczenia w wysokości 2080zł w międzyczasie pracowałem (ale mniej) gdy przyszło (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, Potrzebuje porady dotyczącej mojego zatrudnienia na umowę zastępstwo - praca w Sądzie Rejonowym. Jeżeli jestem zatrudniona na umowę zastępstwo na czas nieobecności za pracownika X, który (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, od maja rozpoczęłam nową pracę - z pracodawcą umawiałam się na wynagrodzenie w kwocie 2500 zł. Gdy rozpoczęłam pracę na umowie otrzymałam wyższą kwotę - 2 800 zł. Jednak, gdy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • czy pracodawca moze nakazac podpisanie polisy z firma ubezpieczeniowa przy zawieraniu umowy zlecenie dla osoby niepelnosprawnej stopien umiarkowany OP2 I ODPROWADZACKWOTE SKLADKE Z WYNAGRODZENIA ? Ubezpiecznie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry. Z końcem poprzedniego miesiąca wygasła mi umowa o pracę, dziś otrzymałem świadectwo. Cytuję punkt "7) był niezdolny do pracy przez okres 33dni (łączna liczba dni za które pracownik (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry, mam dylemat, ponieważ pracodawca zaproponował zatrudnienie w ramach umowy B2B (obecnie pracuję na UoP), za miesiąc kończę 25 lat, więc nie płacę PIT jeszcze przez rok. Proszę (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Wróciłam do pracy po macierzyńskim z obniżonym wnioskiem w zamian za wychowawczy. na okres 6 miesięcy z 3/4 etatu do 1/2 etatu Początkowo pracodawca pomimo braku likwidacji mojego stanowiska nie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry. Czy jeśli mając umowę zlecenie i pracując w soboty, pracodawca nie chce płacić za soboty tylko dać za sobotę dzień wolny to jest to normalne? Czy w tym momencie nie jest to praca (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam Procodawca dał mi dziś do podpisania coś takiego: ' Pracodawca nie odpowiada za straty w momencie kiedy pracownik zarezerwuje sobie wakacje /lot czy cokolwiek innego bo ma prawo do odmówienia (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Jestem nauczycielem. Od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2020 mam umowę na zastępstwo w szkole. Dyrektor szkoły poinformował mnie o przedłużeniu umowy na kolejny rok szkolny ze względu (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)