e-prawnik.pl Porady prawne

Spadkobierca - Warto wiedzieć

Znaleziono:

107 Artykułów "spadkobierca"


868 Pytań i odpowiedzi "spadkobierca"


113 Tematów na forum "spadkobierca"


SPADKOBIERCA - ARTYKUŁY

SPADKOBIERCA - ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

SPADKOBIERCA - FORUM PRAWNE

 • Witam Serdecznie. Mam pytanie. Mój Ojciec zostawił testament w którym tata oznajmił spadek na mnie i na brata. Brat spadkobierca z testamentu zmarł 2 miesiące po tacie. Tata wymienil w testamencie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry, Moja sytuacja wygląda następująco : Zmarła mi mama w marcu b.r. Posiadała Ona konto w banku na siebie jako właściciel konta ,na które jej partner wpłacał część pieniędzy zarobionych (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry wszystkim. Może tutaj uda mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytania. Otóż w sierpniu ubiegłego roku zmarła moja babcia. Babcia miała duży dom stojący na dwóch działkach budowlanych. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, po przeszukaniu forum nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, ani na jego elementy. Sytuacja jest następująca Część rodziny uwłaszcza się na gruntach należących do moich pradziadków (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, Odebrałem dzis na poczcie wezwanie do sądu. Poza nim znajduje sie w kopercie Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, ksero aktu zgonu dziadka, ksero testamentu odrecznie napisanego przez dziadka, (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Mam pytanie odnośnie dziedziczenia działki rolnej po zmarłym ojcu. Jestem jedynaczką, rodzice przed śmiercią mojego ojca byli po rozwodzie. (także wiem, że moja matka nie bierze udziału w dziedziczeniu.) (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, Rok temu spadkobierca (siostrzenica) otrzymał od zmarłej mieszkanie, które było zapisane w spadku. Mieszkanie od tamtej pory soti puste i niszczeje, żaden rachumek nie został opłacony. Czy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Nieruchomość stanowiła współwłasność małżeńska moich dziadków. Każdy z nich sporządził osobny Testament na prawie którego w przypadku śmierci diedzicze calasoc majątku każdego (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, mam pytanko.Ojciec mój zmarł kilka dni temu pozostawiając po sobie mieszkanie bez testamentu. Ciotka a siostra mojego ojca przywłaszczyła klucze od jego mieszkania i nie chce mi ich oddać (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, Z góry chciałbym prosić o przeniesienie wątku do innego działu, jeśli utworzyłem wątek w złym dziale. A teraz do sedna. Ja oraz sześciu spadkobierców zostaliśmy pozwani przez (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)