e-prawnik.pl Porady prawne

Testament ustny - Warto wiedzieć

Znaleziono:

6 Artykułów "testament ustny"


17 Pytań i odpowiedzi "testament ustny"


10 Tematów na forum "testament ustny"


TESTAMENT USTNY - ARTYKUŁY

TESTAMENT USTNY - ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

TESTAMENT USTNY - FORUM PRAWNE

 • Czy testament ustny ważny jest tylko kiedy jest składany w momencie zagrożenia życia ? Czy liczba świadków jest zawsze określona dla takiego testamentu? czy jeżeli niema zagrożenia życia warunki (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Poszukuję kontaktu z osobami, które stanęly przed problemem wydziedziczenia na podstawie testamentu ustnego czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dziadek umarł prawie dwa lata temu, był ciężko chory i lada dzień mógł umrzeć więc sporządził testament, niestety nie mógł go spisać sam a jedynie podpisać (dziadek był po kilku wylewach). (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, mój dziadek w ostatnim momencie swojego życia zapragnął zmienić swój testament. Wszystko przez animozje przed jego śmiercią i jego trudny charakter. Osoby które były przy nim przy łożu (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • MOja babcia przed śmiercią zostawiła tylko testament ustny przekazujac mi w nim swoje mieszkanie ( mi czyli wnuczce). Mieszkanie jest własnościowe. Babcia ma dwójkę dzieci tj mój tata i moja ciocia. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam Zmarła moja babcia pozostawiając mieszkanie, które nikomu nie przepisała. Do kogo ono teraz będzie należeć. Babcia miała 2 córki a one po 2 dzieci. Bardzo proszę o odpowiedź!!! czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Czy coś takiego jak spadek usnty istnieje i funkcjonuje w dzisiejszym czasie i prawie? na czym to polega, i czy łatwiej jest to podważyć? Jak mozna to prosze o jakies wskazowki. paweł czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Moja obecnie nieżyjąca mama notarialnie podpisała swojemu synowi a memu bratu pełnomoctnictwo oraz testament notarialnie w 1996r. (bez mojej wiedzy i zgody). Co następuje, zarówno przed tym czynem, (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Mam sytacje dosc paradoksalna .A w skrucie wylada to tak , Dwie siostry po smierci mamy wynajely sobie adwokata i zlozyly jakis testament ustny w ktorym mama oczywiscie przekazuje im majatek. Troje swiatkow (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam Wynajmuję mieszkanie od wielu lat, w tym od roku z umową na jeden rok. No i właśnie w tym roku zmarła osoba wynajmująca mi mieszkanie. Testamentu pisemnego nie było. Ponoć był testament (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)