e-prawnik.pl Porady prawne

Testament - Warto wiedzieć

Znaleziono:

104 Artykułów "testament"


667 Pytań i odpowiedzi "testament"


643 Tematów na forum "testament"


TESTAMENT - ARTYKUŁY

TESTAMENT - ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

TESTAMENT - FORUM PRAWNE

 • Po śmierci ojca sąd przyznał mi mojej mamie i siostrze po 1/3 ,przed śmiercią ojca zmarł dziadek , nie dawno zmarła moja babcia zostawiając testament w którym przekazała swój majątek wujowi, (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, moja żona ma testament po zmarłej ciotce. Ciotka dziedziczyła po zmarłym synu, który zmarł przed nią na terenie USA. Złożyliśmy w sądzie rejonowym stosowne dokumenty o wyznaczenie sprawy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, Mam taki problem, otóż 2 dni temu zmarł przyjaciel mojego ojca, który zapisał mi swoje mieszkanie w testamencie i chciał abym testament miał u siebie w razie jego śmierci. Gdzie mam (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam chciałbym dopytać sie Was co mnie czeka w przyszłości. Mój dziadek przepisał na mnie 4/5 swojego majątku, w który wchodzi duży dom oraz hektar sadu czereśni. 1/5 spadku jest na syna mojego (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Moja mam napisała odreczny testament, w którym przekazuje 100% mieszkania na jedna córkę, a resztę spadku po połowie na obie. Czy jest możliwość otworzyć taki testament u notariusza czy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry. Moja ciotka i jej mąż byli bezdzietni i spisali notarialnie testamenty na siebie w razie śmierci, a jeśli oboje umrą, to na mocy testamentu ma dziedziczyć bratanek męża ciotki. Ciotka (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry Moje pytanie dotyczy mojej babci, która sporządziła testament. Otóż jestem jej wnuczką oraz mam dwóch braci . Byliśmy wychowywani jako rodzina zastępcza u rodzonej babci i dziadka (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry, Testament został sporządzony przez mojego ojca 6 lata temu. Na mnie i mojego brata, gdzie dziedziczymy wszystko po połowie. Testament został odczytany i umocniony. Po czasie zauważyłem, (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry , taka sytuacja : Babcia z dziadkiem mają swoje mieszkanie bez KW. Są właścicielami. 50%należy do Babci A 50% do dziadka.Zmarl mój dziadek , to 50 % przechodzi na babcię, bo taki mają (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam Mój temat jest dosyć prosty. Babcia mojej żony w roku 1995 (moja zona miała wtedy 10 lat) u notariusza spisała testament przekazując jej swoje mieszkanie. W roku 2006 babcia przekazała (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)