e-prawnik.pl Porady prawne

Testament - Warto wiedzieć

Znaleziono:

104 Artykułów "testament"


667 Pytań i odpowiedzi "testament"


645 Tematów na forum "testament"


TESTAMENT - ARTYKUŁY

TESTAMENT - ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

TESTAMENT - FORUM PRAWNE

 • Proszę o pomoc. Na kilka tygodni przed śmiercią moja ciocia sporządziła testament na mnie. Pominęła w nin swego męża z którym nie miała rozdzielności(nie mają też zstępnych). W skład masy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Co z dziedziczeniem wnuków gdy spadkodawca wydzidzicza swoje dzieci. Nic nie wspominajac o wnukach? Majatek przepisany na inna osobę. Testament recznie napisany.( w mojej ocenie testament podrobiony) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Po śmierci ojca sąd przyznał mi mojej mamie i siostrze po 1/3 ,przed śmiercią ojca zmarł dziadek , nie dawno zmarła moja babcia zostawiając testament w którym przekazała swój majątek wujowi, (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, moja żona ma testament po zmarłej ciotce. Ciotka dziedziczyła po zmarłym synu, który zmarł przed nią na terenie USA. Złożyliśmy w sądzie rejonowym stosowne dokumenty o wyznaczenie sprawy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, Mam taki problem, otóż 2 dni temu zmarł przyjaciel mojego ojca, który zapisał mi swoje mieszkanie w testamencie i chciał abym testament miał u siebie w razie jego śmierci. Gdzie mam (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam chciałbym dopytać sie Was co mnie czeka w przyszłości. Mój dziadek przepisał na mnie 4/5 swojego majątku, w który wchodzi duży dom oraz hektar sadu czereśni. 1/5 spadku jest na syna mojego (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Moja mam napisała odreczny testament, w którym przekazuje 100% mieszkania na jedna córkę, a resztę spadku po połowie na obie. Czy jest możliwość otworzyć taki testament u notariusza czy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry. Moja ciotka i jej mąż byli bezdzietni i spisali notarialnie testamenty na siebie w razie śmierci, a jeśli oboje umrą, to na mocy testamentu ma dziedziczyć bratanek męża ciotki. Ciotka (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry Moje pytanie dotyczy mojej babci, która sporządziła testament. Otóż jestem jej wnuczką oraz mam dwóch braci . Byliśmy wychowywani jako rodzina zastępcza u rodzonej babci i dziadka (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Dzień dobry, Testament został sporządzony przez mojego ojca 6 lata temu. Na mnie i mojego brata, gdzie dziedziczymy wszystko po połowie. Testament został odczytany i umocniony. Po czasie zauważyłem, (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)