e-prawnik.pl Porady prawne

Ubezpieczenie wypadkowe - Warto wiedzieć

Znaleziono:

68 Artykułów "ubezpieczenie wypadkowe"


61 Pytań i odpowiedzi "ubezpieczenie wypadkowe"


12 Tematów na forum "ubezpieczenie wypadkowe"


UBEZPIECZENIE WYPADKOWE - ARTYKUŁY

UBEZPIECZENIE WYPADKOWE - ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

UBEZPIECZENIE WYPADKOWE - FORUM PRAWNE

 • Dlaczego prowadzący dzialalnosc gospodarcza w przypadku rezygnacji z dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego musi dalej placic na ubezpieczenie wypadkowe, pomimo ze, nie daje mu to zadnych uprawnien? (pocket) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Ubezpieczenia społeczne: * Emer. - 393,41 zł * Rent. - 120,92 zł * Chor. - 49,38 zł * Wyp. - 33,66zł (Składka na ubezpieczenie wypadkowe dla płatników zgłaszających nie więcej niż 9 osób (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • mam parę pytań o ubezpieczenie w ramach umowy zlecenie, mam szanse popracować na budowie na umowę zlecenie, i chcę wiedzieć czy pracodawca będzie odprowadzał mi składki na ubezpieczenie zdrowotne (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Wysokość składek wynosi: * 19,52 % podstawy wymiaru - na ubezpieczenie emerytalne * 6,00 % podstawy wymiaru - na ubezpieczenia rentowe * 2,45 % podstawy wymiaru - na ubezpieczenie chorobowe * (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Jakie obowiązki ciążą na płatniku składek na ubezpieczenia społeczne? Jakie składki wynagrodzeń pracowników są wyłączone z podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne? Jakie wprowadzono (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam mam pytanie, na jakiej umowie najcześciej pracuje pracownik sezonowy? czy te umowy zawieraja ubezpieczenie zdrowtne albo wypadkowe? czy pracodawca ktory tak zatrudnia pracownikow do pracy na (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, mam pytanie co do składek na ubezpieczenia?? Gubię się w tym, jest ich strasznie dużo, emerytalne, rentowe, zdrowotne, chorobowe, społeczne, wypadkowe?? Które są obowiązkowe i kiedy?? Dostaliśmy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Rolnicy zapłacą składki do KRUS według obowiązujących stawek. Ubezpieczeni w KRUS, w I kwartale 2011 zapłacą takie same składki jak w 2010 roku. (składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Sfera budżetowa.Zwracam się z pytaniem czy nagrody jubileuszowe i odprawy aktualnie nalicza się od średniej płacy brutto pomniejszonej o składki na ubezpieczenie :emerytalne,rentowe,,wypadkowe(tzw. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Składki na ubezpieczenia społeczne obliczą osoby prowadzące działalność gospodarczą. Uznaje się za nie: * osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą oraz osoby z nimi współpracujące; * (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)