30.4.2009

A.J.Zespół e-prawnik.pl

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Bezpieczny majowy weekend

Najbliższe dni to czas, w którym wiele osób wyjedzie na majowy wypoczynek. Nad bezpieczeństwem podróżujących i tych, którzy spędzą ten czas w stolicy, czuwać będą patrole policjantów ruchu drogowego i funkcjonariuszy innych służb. Na drogach pojawi się więcej fotoradarów, a wzmożonych kontroli będą mogli spodziewać się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo w tym okresie. 

30 kwietnia rozpoczyna majowy weekend, który potrwa do 4 maja. W tym roku, jak i w latach ubiegłych, nad bezpieczeństwem wszystkich udających się w podróż, tych pozostających w stolicy, jak i tych wracających po wypoczynku, czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Dodatkowe patrole, nieoznakowane radiowozy z wideo rejestratorami, fotoradary i ręczne mierniki prędkości pojawią się licznie na drogach Warszawy i przyległych powiatów. Policjanci kontrolować będą główne ciągi komunikacyjne, wzmożone kontrole przeprowadzane będą na trasach wlotowych i wylotowych ze stolicy do:

Porady prawne

>Płońska - droga nr 7 - ul. Pułkowa
>Legionowa - droga nr 61 - ul. Modlińska
>Nieporętu - droga nr 633 - ul. Płochocińska
>Radzymina - droga nr 8 - ul. Radzymińska
>Mińska Maz. - droga nr 2 - ul. Bronisława Czecha
>Piaseczna - droga nr 723 - ul. Puławska
>Janek - droga nr 7 - Al. Krakowska
>Sochaczewa - droga nr 2 - ul. Połczyńska
>Kołbieli - droga nr 17

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na kierowców, którzy zdecydują się siąść za kierownicą „na podwójnym gazie", na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, wyprzedzających w niedozwolonym miejscu, jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożących dzieci bez fotelików. Kierowcy powinni również pamiętać, że cały rok mają obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania przez całą dobę.
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jazdy to także odpowiedni styl jazdy, to dalece rozwinięte umiejętności przewidywania tego, co może wydarzyć się na drodze, ale najważniejszym czynnikiem jest kierujący. Ten powinien być przede wszystkim trzeźwy. Siadając za kierownicę pamiętajmy, że chodzi o bezpieczeństwo tych, których wieziemy i wszystkich użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie i radośnie spędzić te dni.
Wolne dni to okres szczególny.

Ogarnia nas szaleństwo zakupów. Jesteśmy w jednym miejscu, a myślami już o kolejnym. Wszędzie tłok, ścisk, pełno ludzi. Dźwigamy kolejne torby z zakupami, kolejny raz płacimy, kolejny raz wyciągamy portfel, kluczyki od samochodu itd. Nasze zachowania stają się machinalne, rutynowe. Do momentu, kiedy zadajemy sobie pytanie... „Gdzie jest mój portfel? Przecież przed chwilą trzymałem go w ręku, wkładałem do kieszeni i co dalej???".

Niestety zakupy to doskonałe warunki do działania dla złodziei kieszonkowych. Dla nich te dni są bardzo „pracowite". Wykorzystują tłok, bądź też sami go umiejętnie tworzą. Korzystają z naszego pośpiechu i rozkojarzenia. Spośród otaczających osób wybierają swoją ofiarę. Obserwują ją przez pewien czas. Patrzą, gdzie chowa pieniądze. Podchodzą blisko, przypadkowo dotykają. W ten sposób sprawdzają, czy jest „elektryczna", tzn. czy będzie reagować w sytuacji opróżniania kieszeni.

Jak sobie z tym radzić?

Poważną przeszkodą dla złodzieja, będzie schowanie pieniędzy do wewnętrznej kieszeni. Jeżeli włożyliśmy portfel, telefon komórkowy do reklamówki, torebki, plecaka, to pamiętajmy, by je zamykać i nosić przed sobą.
Łupem złodziei kieszonkowych nie padają tylko drobne przedmioty, ale czasami także samochody. Ktoś pomyśli, „mnie to na pewno nie dotyczy, bo po pierwsze moje auto ma doskonały alarm". Zatem jedziemy na zakupy, zostawiamy auto na parkingu, włączamy alarm, chowamy kluczyki... właśnie, gdzie my je chowamy? Najczęściej do zewnętrznej kieszeni kurtki, czy marynarki. Następnie robimy zakupy, wracamy i okazuje się, że naszego samochodu nie ma. Sięgamy do kieszeni po kluczyki i cóż. Ich także nie ma.

W ten sposób działają grupy złodziei kieszonkowych. Policjanci szacują, że ich łupem mogło paść nawet kilkaset pojazdów. Kradzież każdego auta jest poprzedzona właśnie kradzieżą kieszonkową. Nawet najlepszy alarm nie zadziała, jeżeli został dezaktywowany oryginalnym pilotem. Nie zadziała także immobiliser, gdyż kluczyk był także oryginalny.

Włamywacze nie odpoczywają

Wiele osób wyjedzie do rodziny. Pamiętajmy wówczas o właściwym zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Włamywacze do mieszkań nie odpoczywają, wykorzystując kilkudniową nieobecność domowników. Idealnego zabezpieczenia nie ma, ale możemy ograniczyć ryzyko włamania do minimum.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Jak to jest faktycznie z nauczycielami

Jak to jest faktycznie z nauczycielami

Już na łamach Gazety Wyborczej Dominika Wielowieyska postulowała likwidację Karty Nauczyciela i dostosowanie pracy nauczycieli do ogólnych warunków rynku pracy. Niedawno ujawniono dane wskazujące, że na urlopach dla poratowania zdrowia przebywa 15.794 nauczycieli. Urlop taki trwa (...)

Majowe problemy urlopowe

Majowe problemy urlopowe

Pracownicy mogą na początku maja mieć dziewięć dni wolnego kosztem zaledwie trzech dni urlopu. To pracodawca jednak zdecyduje, czy tak się stanie. Chyba że zechcą skorzystać wtedy z urlopu na żądanie. (...) Pracodawca, który na podstawie art. 163 k.p. ustala na wniosek pracowników, kiedy (...)

Benzyna zdrożeje

Benzyna zdrożeje

Ropa na giełdzie w Londynie najdroższa w historii. Wczorajszy rekord to zła wiadomość dla kierowców, bo szybko będą rosły ceny benzyny i oleju napędowego na stacjach. W długi majowy weekend za litr benzyny możemy zapłacić nawet 4,5 zł. Dziś benzyna 95-oktanowa kosztuje średnio 3,9 zł (...)

Przed wakacjami - zabezpiecz mieszkanie

Przed wakacjami - zabezpiecz mieszkanie

Zabezpieczenie mieszkania przed kradzieżą i awarią Aby spędzony urlop był udany i pozostał na długo w naszej pamięci miłym wspomnieniem, zadbajmy o właściwe zabezpieczenie pozostawionego mienia, tak żeby po powrocie nie czekała na nas przykra niespodzianka. Podczas gdy wakacje są dla nas (...)

Cmentarni złodzieje

Cmentarni złodzieje

Policjanci z Drezdenka zatrzymali kolejne osoby okradające groby zmarłych. Jeden ze złodziei, 17 - latek z Drezdenka, został dzisiaj aresztowany na miesiąc czasu. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Po zatrzymaniach z 20 kwietna, policjanci z Komisariatu Policji w Drezdenku, (powiat strzelecko (...)

Mniej skradzionych samochodów w całej Polsce

Mniej skradzionych samochodów w całej Polsce

3.615 samochodów mniej skradziono w Polsce w ubiegłym roku. Funkcjonariusze rozbili dziesiątki grup przestępczych, dziupli samochodowych i zatrzymali ponad 2 tysiące osób podejrzanych. Jest to kolejny już rok spadku tej przestępczości. Już od kilku lat liczba kradzionych samochodów w naszym (...)

Cyberwłamywacze

Cyberwłamywacze

Internetowi złodzieje zaatakowali klientów banku PKO BP. Oszuści rozesłali fałszywe wezwania do użytkowników kont Inteligo, podając się za pracowników banku. (...) Oprócz fałszywych stron internetowych złodzieje posługują się specjalnym oprogramowaniem (tzw. koń trojański), które (...)

Bezpieczne banki internetowe

Bezpieczne banki internetowe

Większość banków internetowych nie przeszła jeszcze ogniowej próby odporności na włamania hakerów. W połowie maja hakerzy wzięli na swój cel Bank BPH, okradając jego klientów na 800 tys zł. Policja nie zdradza, jaką metodę dokładnie zastosowali złodzieje, najprawdopodobniej jednak (...)

Złodzieje nie próżnują...

Złodzieje nie próżnują...

Seniorze, nie daj się oszukać Kreatywność oszustów i złodziei nie zna granic. Na wnuczka, na policjanta, pracownika firmy telekomunikacyjnej, ośrodka pomocy społecznej – oszukują w świecie realnym, oszukują w internecie. – "Drodzy seniorzy, bądźcie czujni, jeżeli coś (...)

Złodzieje będą łagodniej traktowani?

Złodzieje będą łagodniej traktowani?

Prokuratorzy i policjanci opowiadają się za zmianą podniesienia granicy, od której kradzież byłaby uznawana za przestępstwo. Obecnie tzw. drobna kradzież, w której wartość zrabowanego przedmiotu nie przekracza 250 zł, to wykroczenie. Przestępstwem jest kradzież przedmiotów wartych więcej (...)

Złodzieje w przedsiębiorstwach

Złodzieje w przedsiębiorstwach

Badanie PricewaterhouseCoopers: Coraz więcej firm pada ofiarą oszustw. Firma doradcza PricewaterhouseCoopers prowadzi globalne badania na temat nadużyć w firmach. W Polsce ankietowała 100 spółek.Nasz kraj wypadł nieco gorzej niż światowa średnia. W Polsce ofiarą nadużyć padło 54 proc. (...)

Przed wakacjami - zabezpiecz mieszkanie

Przed wakacjami - zabezpiecz mieszkanie

Zabezpieczenie mieszkania przed kradzieżą i awarią Aby spędzony urlop był udany i pozostał na długo w naszej pamięci miłym wspomnieniem, zadbajmy o właściwe zabezpieczenie pozostawionego mienia, tak żeby po powrocie nie czekała na nas przykra niespodzianka. Podczas gdy wakacje są dla nas (...)

Uwaga na oszustów żerujących na koronawirusie

Uwaga na oszustów żerujących na koronawirusie

Prezes UOKiK ostrzega W czasie niepewności na rynkach finansowych ostrożnie podchodźmy do ofert dużego zysku bez ryzyka. Uważajmy także na propozycje szkoleń i zbiórek, które dostajemy od nieznanych osób czy organizacji. Prezes UOKiK Tomasz Chróstny (...)

Pasażerowie metra czują się bezpiecznie

Pasażerowie metra czują się bezpiecznie

Osoby korzystające z warszawskiego metra odczuwają systematyczną poprawę w kwestii wzrostu bezpieczeństwa. 91,1% pasażerów oceniło bezpieczeństwo w metrze na poziomie bardzo dobrym i dobrym. Tak wynika z cyklicznych badań przeprowadzonych przez firmę zewnętrzną na zlecenie Metra Warszawskiego (...)

Surowszy Kodeks karny?

Surowszy Kodeks karny?

Reforma Kodeksu karnego – bezpieczeństwo dla Polaków Dobre prawo dające poczucie sprawiedliwości nie może pobłażać sprawcom najcięższych zbrodni. Kary muszą być adekwatne do winy. Muszą skutecznie odstraszać przestępców, a nie utwierdzać ich w poczuciu bezkarności. (...)

Reforma kodeksu karnego

Reforma kodeksu karnego

Sprawiedliwość to nie pobłażliwość. Kary muszą być na tyle surowe, by skutecznie odstraszały przed popełnianiem przestępstw. Muszą być jednocześnie na tyle elastyczne, aby sądy miały możliwość orzekania wyroków adekwatnych do winy. Temu ma służyć przygotowana w Ministerstwie (...)

Więcej czasu na zapłatę mandatu i inne zmiany w wykroczeniach

Więcej czasu na zapłatę mandatu i inne zmiany w wykroczeniach

Sejm przyjął przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości nowelizację Nowelizacja ustawy – Kodeks wykroczeń oraz niektórych innych ustaw ma wprowadzić wiele korzystnych zmian i usprawnić wymiar sprawiedliwości. M.in. określa na poziomie 500 zł stały próg, (...)

Zmiany dla uczciwych obywateli?

Zmiany dla uczciwych obywateli?

Rząd przyjął nowelizację Kodeksu wykroczeń Rada Ministrów przyjęła 15 maja 2018 r. przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości nowelizację Kodeksu wykroczeń, która wprowadza wiele korzystnych zmian dla uczciwych obywateli i usprawnia wymiar sprawiedliwości. Osoby ukarane mandatem (...)

Nowelizacja Kodeksu wykroczeń dla uczciwych obywateli

Nowelizacja Kodeksu wykroczeń dla uczciwych obywateli

Nowelizacja Kodeksu wykroczeń Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nowelizację Kodeksu wykroczeń, która wprowadza wiele korzystnych zmian dla uczciwych obywateli i usprawnia wymiar sprawiedliwości. Osoby ukarane mandatem, np. za złe parkowanie, będą miały więcej czasu na jego zapłacenie. (...)

Skuteczne karanie za drobne kradzieże?

Skuteczne karanie za drobne kradzieże?

Skuteczne karanie sprawców kradzieży – projekt skierowany do konsultacji Do konsultacji i uzgodnień międzyresortowych trafił przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt ustawy, która ma pozwolić skutecznie walczyć z plagą „drobnych” kradzieży, przywłaszczeń, (...)

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


PORADY PRAWNIKA

Ustalenie sprawcy szkody

Ustalenie sprawcy szkody

W autobusie jadą kieszonkowcy i "kanary". Kobieta interweniuje u kierowcy (aby wezwał policję) i w tym czasie jeden ze złodziei kijem baseballowym zadaje jej cios w plecy, a następnie w głowę. Złodzieje (...)

Opłata za wydanie zaświadczenia w urzędzie

Opłata za wydanie zaświadczenia w urzędzie

Prowadzę działalność gospodarczą i często startuję w przetargach, potrzebuję więc często zaświadczenia o niezaleganiu w urzędzie skarbowym. Od wydania zaświadczenia pobierana jest opłata (...)

Billing jako dowód popełnienia przestępstwa

Billing jako dowód popełnienia przestępstwa

Skradziono mi telefon komórkowy. Miedzy momentem kradzieży, a zablokowaniem karty SIM minęło 5 godzin. W tym czasie złodziej wykonał kilkadziesiąt połączeń o różnym czasie trwania, co w efekcie (...)

Przedawnienie karalności przestępstwa kradzieży

Przedawnienie karalności przestępstwa kradzieży

Po jakim czasie sprawa o kradzież ulega przedawnieniu? Czy jest to zależne od jakichś czynników? W prawie karnym może mieć miejsce przedawnienie ścigania, wyrokowania i wykonywania kary. Karalność (...)

Kradzież z majątku wspólnego

Kradzież z majątku wspólnego

Wkrótce odbędzie się moja pierwsza sprawa rozwodowa. Oprócz złego zachowania się mojej żony, zaczyna wynosić z domu różne rzeczy. Albumy ze zdjęciami, dokumentację medyczną naszego chorego (...)

Kradzież małej kwoty a czyn przepołowiony

Kradzież małej kwoty a czyn przepołowiony

Co grozi za kradzież np. 20 zł? Chyba nie idzie się za to do aresztu? Jaka jest granica wysokości skradzionej kwoty za ktorą orzeka się karę pozbawienia wolności? Ile wynosi okres przedawnienia (...)

Kradzież rzeczy o małej wartości

Kradzież rzeczy o małej wartości

Czy za kradzież do 250 zł. Straż Miejska może skierować wniosek o ukaranie do Sądu Grodzkiego? Kradzież w wartości do 250 złotych stanowi wykroczenie w rozumieniu art. 119 kodeksu wykroczeń. (...)

Bezpodstawne oskarżenie o kradzież - naruszenie dóbr osobistych

Bezpodstawne oskarżenie o kradzież - naruszenie dóbr osobistych

W sklepie (mała miejscowość) zostałam oskarżona o kradzież. Czy mogę domagać się zadośćuczynienia za naruszone dobra osobiste? W przypadku gdy została Pani publicznie i bezpodstawnie oskarżona (...)

Zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela

Zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela

Słyszałem, że w umowach ubezpieczyciele zwalniają się z odpowiedzialności za kradzież samochodu, jeśli użytkownik pozostawił w samochodzie dokumenty. Nie widzę związku pomiędzy pozostawieniem (...)

Przestępstwo kradzież

Przestępstwo kradzież

Mój były mąż ukradł mi złoto wartości około 2000,00 zł. Wiedząc, że mam zamiar zawiadomić prokuraturę dał je na przechowanie lub ukrył w mieszkaniu swojej matki. Ponieważ w jego mieszkaniu (...)

Kradzież programu komputerowego

Kradzież programu komputerowego

Jak przedstawia się karna odpowiedzialność za kradzież programu komputerowego? Zgodnie z art. 278 Kodeksu karnego: § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze (...)

Kradzież leasingowanego pojazdu

Kradzież leasingowanego pojazdu

Skradziono mi samochód, który był w leasingu. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło odszkodowanie leasingodawcy. Chcę teraz zwrócić się o zwrot tego odszkodowania - bo uważam, że powinno zostać (...)

Kradzież pieniędzy przez partnera życiowego

Kradzież pieniędzy przez partnera życiowego

Jakiś czas temu upoważniłam mojego chłopaka do korzystania z mojego rachunku bankowego. Niestety wyjechał i opróżnił moje konto. Czy mogę go oskarżyć o kradzież, pomimo udzielonego wcześniej (...)

Kradzież przedmiotów własności małżeńskiej

Kradzież przedmiotów własności małżeńskiej

Była żona wyprowadzając się z naszego mieszkania podczas mojej nieobecności zabrała całe nasze archiwum fotograficzne (kilka albumów ze zdjęciami i negatywami). Wartość materialną tego archiwum (...)

Kradzież paliwa - wyrok nakazowy

Kradzież paliwa - wyrok nakazowy

Na początku roku wyjeżdżałem na wczasy, na stacji paliw BP zatankowałem paliwo o wartości 213.01 zł. Kiedy tankowałem moja dziewczyna poszła na stację. Byłem przekonany, że idzie zapłacić, (...)

Kradzież telefonu komórkowego

Kradzież telefonu komórkowego

Skradziono mi telefon komórkowy dwa dni temu. Czy istnieje możliwość ubiegania się o nowy aparat od operatora po cenie promocyjnej (posiadam zaświadczenie z policji o kradzieży)? Zawierając z (...)

Kradzież przedmiotów z majątku wspólnego

Kradzież przedmiotów z majątku wspólnego

Jesteśmy przed podziałem majątku. Żona wyprowadziła się z domu, w którym zostałem ja z dziećmi. Żona wykorzystując moje częste wyjazdy, przychodzi do dzieci "w odwiedziny" i korzystając z (...)

Kradzież przez personel izby wytrzeźwień

Kradzież przez personel izby wytrzeźwień

Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Personel na koszt zapłaty za pobyt zabrał mu 10 zł i telefon komórkowy. Czy takie postępowanie personelu izby jest możliwe i na podstawie jakich przepisów? (...)

Podejrzenie o kradzież przez pracowników

Podejrzenie o kradzież przez pracowników

Jestem właścicielem pawilonu handlowego. Sprzedażą towaru zajmuje się sam, jak i zatrudniam kilku pracowników. Od jakiegoś czasu zaobserwowałem, że towary giną. Jestem przekonany, że dzieje (...)

Przestępstwo kradzieży impulsów

Przestępstwo kradzieży impulsów

Czy można obciążyć studenta rachunkiem telefonicznym, za korzystanie z telefonu w akademiku. Żadna umowa na świadczenie takich usług nie była podpisywana, nie ma też w regulaminie domu studenckiego (...)

Znamiona przestępstwa kradzieży z włamaniem

Znamiona przestępstwa kradzieży z włamaniem

Po stwierdzeniu, że pełnomocnik mojej firmy dokonał malwersacji finansowych poleciłem moim pracownikom wymianę zamków w drzwiach sklepu i w bramie wjazdowej. Jednakże z przyczyn technicznych została (...)

Przywłaszczenie mienia

Przywłaszczenie mienia

Firma wykonywała reklamy (baner), baner został uszkodzony i firma w ramach gwarancji miała usunąć usterkę. Zdemontowała reklamę i nie dość że nie naprawiła banera to nie ma możliwości ( były (...)

Kara za plagiat

Kara za plagiat

Moja znajoma zamówiła napisanie pracy z filozofii przez internet. Zapłaciła za nią 140 zł. Kiedy przesłała pracę swojemu profesorowi, ten jej odpisał, że w pracy są fragmenty kopiowane prosto (...)

Najem powierzchni reklamowej

Najem powierzchni reklamowej

Wynajmuję powierzchnie reklamową. Baner który został umieszczony zniknął. Ktoś go zapewne zwyczajnie ukradł. Baner był własnością najemcy. Czy jestem jakoś odpowiedzialny za zniknięcie tego (...)

Samowolne pobieranie wynagrodzenia

Samowolne pobieranie wynagrodzenia

Czy w związku z samowolnym pobieraniem gotówki z kasy przez pracownika, w jego tłumaczeniu na poczet należnych mu wynagrodzeń pracodawca może złożyć wniosek do prokuratury czy też powinien wnieść (...)

Definicja czynu przepołowionego

Definicja czynu przepołowionego

Wiem, że to może to brzmi śmiesznie...ale ja się tym ogromnie przejęłam. Wczoraj w hipermarkecie X podczas zakupów (kupiłam parę wartościowych rzeczy) ale ....ukradłam majtki w cenie 1.50 zł. (...)

Otrzymanie odszkodowania a obowiązki w podatku VAT

Otrzymanie odszkodowania a obowiązki w podatku VAT

Moja firma, w której prowadzę księgowość, otrzymała odszkodowanie z tytułu szkody całkowitej (kradzież pojazdu użytkowanego w ramach umowy leasingu operacyjnego) w wysokości brutto, czyli z (...)

Prawa osoby oskarżonej

Prawa osoby oskarżonej

W ubiegłym roku w maju przydarzyła mi się (jak się niedawno okazało) straszna przygoda. Jestem właścicielem samochodu dostawczego Żuk. Samochodem tym rozwożę węgiel na zamówienie do prywatnych (...)

Uproszczone postępowanie karne

Uproszczone postępowanie karne

Kiedy i dlaczego istnieje możliwość zastosowania w postępowaniu karnym procedury uproszczonej? Jakie są przesłanki do jej zastosowania? Kogo ona dotyczy? Kto bierze w niej udział? Które przepisy (...)

Zasada in dubio pro rero

Zasada in dubio pro rero

Słyszałem że jest taka zada stosowana w sprawach karnych że " to czego nie można wyjaśnić i dowieść rozumiane jest na korzyść oskarżonego ". Proszę o odpowiedź czy jest to jakiś przepis (...)

FORUM PRAWNE

Weekend majowy 2011 może trwać 11 dni - sprawdź kiedy wziąć sobie urlop !

Weekend majowy 2011 może trwać 11 dni - sprawdź kiedy wziąć sobie urlop ! Wielkanoc wypada 24 kwietnia. Już w kolejnym tygodniu mamy majowe święta - 1 maja wypada w niedzielę, ale już święto (...)

spozniona wyplata

spozniona wyplata Pracuje już rok w jednej firmie na umowe zlecenie. Pracodawca spoznia sie z wyplata notorycznie, czasami dzien, czasami dwa, teraz to juz przesada jednak? Ze względu na weekend majowy, (...)

Praca 1-go i 3-go maja- zmuszanie

Praca 1-go i 3-go maja- zmuszanie Witam. Zbliża się nam weekend majowy. Pracuję w firmie na produkcji, i sprawa wygląda tak że pracodawca zażądał abyśmy przyszli do pracy 1 i 3 maja. W zamian (...)

Imprezowa Majówka Studencka 2012 w Hiszpanii w Lloret de mar !

Imprezowa Majówka Studencka 2012 w Hiszpanii w Lloret de mar ! Imprezowa Majówka Studencka 2012 w Hiszpanii w Lloret de mar ! [b]Espana Party Camp 2012 - majówka studencka w Hiszpanii w Lloret de (...)

Studencka majówka 2012 w imprezowej i słonecznej Chorwacji !

Studencka majówka 2012 w imprezowej i słonecznej Chorwacji ! Studencka majówka 2012 w imprezowej i słonecznej Chorwacji ! Croatia Party Camp 2012 czyli majówka dla setek imprezowych studentów! Organizatorzy (...)

MAJÓWKA W KRAKOWIE 2011 !!!

MAJÓWKA W KRAKOWIE 2011 !!! 1 maja * do godz. 18.00 można oglądać wystawę \"Nowa Huta 1949+\" w oddziale Muzeum Historycznego, na os. Słoneczne 16. * wieczorem o 20.00 na papieskim koncercie w (...)

Wolne na majówke 11 dni!!

Wolne na majówke 11 dni!! Jeśli wezmiemy sobie po świetach wolne 4 dni to potem jest weekend majowy (urlop 2, 4, 5, 6) to robi nam się 11 dni wolnego!! a jeśli dołożymy jeszcze 9,10,11,12,i 13 maja (...)

Szanse ojca w sądzie.

Szanse ojca w sądzie. Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają moje szanse w sądzie, żeby otrzymać opiekę nad synem. Konkretnie chodzi mi o ustalenie miejsca zamieszkania syna u mnie. Nie (...)

prawa rodzicielskie

prawa rodzicielskie Witam. Mam 23 lata. Czy jest mozliwosc, aby moi rodzice przestali byc prawnie moimi rodzicami ? Chodzi mi o to, ze nie moge dostac stypendium, poniewaz rodzice maja za wysokie dochody. (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo Witam, Zwracam się z prośbą o pomoc. Wiem, że już takie tematy były poruszane na forum, ale niestety nie do końca wiem co odpisać firmie ultimo. Moje zadłużenie powstało (...)

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

zadłużenie PLUS windykacja "Raport" Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później zadzwoniła (...)

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC 2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi kosztorys (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

Przestępstwo dopiero od 1000 zł - jakie są Wasze opinie?

Przestępstwo dopiero od 1000 zł - jakie są Wasze opinie? Niedawno przeczytałam, że planowane jest podwyższenie kwoty, od której czyn zabroniony będzie traktowany jako przestępstwo (z 250 do 1000 (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, w (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły Otrzymałem wezwanie do zapłaty za przesyłki, których nie dostałem (w ramach promocji wypełniłem kupon, w którym pod miejscem na podpis zamieszczono "drobny (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już (...)

złodzieje na targowiskach!!!! Strzeż się!

złodzieje na targowiskach!!!! Strzeż się! Witam! Jak donosi dzisiejsza prasa: W dni targowe mieszkańcy powinni szerokim łukiem omijać miejskie targowiska. Z policyjnych statystyk wynika wyraźnie, (...)

Walka z deweloperwm

Walka z deweloperwm Witam. Kupiłam segment od dewelopera. Odbiór lokalu planowany był na koniec marca. Dopiero zaczynaja ocieplać budynek. Wszystkie pieniądze już zostały przekazane a my dalej czekamy. (...)

Intrum Justica

Intrum Justica Naprawdę nie rozumiem w jaki sposób z mojego rzekomego długu w Orange nagle sie zrobiło 4 tys PLN???!Firma Intrum Justica która wykupiła mój rzekomy dług dolizyla wszelkich starań,aby (...)

Porady prawne