Pora na „Głos Przedsiębiorcy”

Biznes zaproponuje nowe regulacje prawne

"Głos Przedsiębiorcy" – tak nazywa się zaktualizowana zakładka w portalu biznes.gov.pl, której zadaniem jest ułatwienie polskim przedsiębiorcom komunikacji z urzędnikami. Wszystko po to, żeby przekazać administracji swoje propozycje nowych regulacji prawnych – w myśl zasady „to biznes wie najlepiej, czego mu potrzeba”. Jak korzystać z zakładki?

Portal biznes.gov.pl powstał z myślą o przedsiębiorcach. Znajdą tu oni mnóstwo informacji pomocnych w prowadzeniu firmy. Dlatego też warto korzystać z niego na co dzień, do czego zachęca Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii prowadzące tę stronę. Ciekawym narzędziem, które ostatnio zostało na niej zaktualizowane, jest zakładka Głos Przedsiębiorcy.

Dlaczego powstał "Głos Przedsiębiorcy"?

Głos Przedsiębiorcy jest symbolem zmiany w relacjach między biznesem a administracją. Dzięki temu narzędziu każdy polski przedsiębiorca może zgłosić urzędnikom swoje propozycje zmian w przepisach, które mogą sprawić, że łatwiej będzie mu się funkcjonowało.

Odświeżenie zakładki jest kolejnym przykładem proprzedsiębiorczego nastawienia MPiT, które stawia na dialog z polskimi przedsiębiorcami, traktując ich jako partnera w inicjatywie ustawodawczej.

Porady prawne

Czym jest "Głos Przedsiębiorcy"?

Głos Przedsiębiorcy to narzędzie, dzięki któremu zalogowany użytkownik biznes.gov.pl może zgłosić swoje propozycje nowych regulacji prawnych ułatwiających życie polskim przedsiębiorcom. Swoje pomysły można składać w obszarach takich jak:

  • rozwój działalności gospodarczej,
  • prawa i obowiązki przedsiębiorcy,
  • finansowanie,
  • wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług na rynek,
  • handel zagraniczny,
  • informacje dla przedsiębiorców,
  • inwestowanie w Polsce.

Żeby dokonać zgłoszenia, wystarczy skorzystać z prostego formularza online. Przedsiębiorca może w nim opisać swój pomysł, który następnie jest weryfikowany. Później następuje jego publikacja na stronie, na której internauci mogą go skomentować i ocenić.

Najwyżej oceniane projekty trafiają zaś do odpowiedniego urzędu, którego zadaniem jest sprawdzenie, czy i kiedy mogą wejść w życie.

Zakładkę "Głos Przedsiębiorcy" można znaleźć tutaj

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne