Kalendarium szkoleń Wolters Kluwer Polska dla prawników w lutym

W lutym odbędzie się 6 szkoleń dla prawników, których organizatorem jest Wolters Kluwer Polska. Udział w nich umożliwia zdobycie punktów szkoleniowych. Szkolenia odbędą się w Warszawie oraz Krakowie.

1. Odpowiedzialność odszkodowawcza za naruszenie prawa unijnego przez państwa członkowskie UE,


1 lutego 2011 r., Warszawa,  siedziba Wolters Kluwer Polska, ul. Płocka 5a

Z perspektywy państw członkowskich UE, zasada odpowiedzialności odszkodowawczej niesie zagrożenie finansowe, z perspektywy jednostek i reprezentujących je prawników nadzieję, że wobec niemożności wyegzekwowania od państwa uprawnień przyznanych jednostkom na mocy prawa UE, możliwe będzie uzyskanie surogatu majątkowego tego uprawnienia, w postaci odszkodowania. W trakcie szkolenia przedstawione zostaną podstawy prawne, przesłanki oraz istotne elementy procedury mającej na celu uzyskanie od Skarbu Państwa odszkodowania w razie naruszenia prawa UE przez krajowe organy legislacyjne, administracyjne i sądowe.

Porady prawne

Maciej Taborowski - asystent w Zakładzie Prawa Międzynarodowego i Prawa Unii Europejskiej w Instytucie Nauk Prawnych PAN; prowadzi zajęcia dydaktyczne w Centrum Europejskim UW oraz na Wydziale Prawa i Administracji UW; stypendysta Fundacji im. Stefana Batorego w Oxfordzie, autor ponad 50 publikacji z zakresu prawa europejskiego.

2. Najnowsza nowelizacja ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych - postępowanie w sprawie tabel wynagrodzeń i inne postępowania przed Komisją Prawa Autorskiego


4 lutego 2011, Warszawa

Podczas szkolenia zostanie przedstawiony stan dotychczasowy, przyczyn nowelizacji i rozwiązywania problemu stawek mimo braku regulacji ustawowej sposobu ich wprowadzania. Omówione będą  przepisy wprowadzone nowelizacją ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Przestawiony zostanie zakres działania Komisji Prawa Autorskiego: sposób powołania Komisji, członkowie Komisji, zasady działania Komisji, zakres spraw oddany do rozstrzygania przez Komisję oraz postępowanie przed Komisją Prawa Autorskiego i szczegółowe omówienie trybu postępowań prowadzonych przez Komisję. 

Robert Tomczyk - prawnik, specjalizujący się w sprawach z zakresu ochrony własności intelektualnej. Członek zespołu przygotowującego ostatnią nowelizację ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, regulującą tryb postępowania w sprawie przyjmowania tabel wynagrodzeń i działania Komisji Prawa Autorskiego. Współpracuje z Urzędem Patentowym RP i Polską Izbą Rzeczników Patentowych. 

3. Wstęp do prawa pomocy publicznej – regulacje polskie i europejskie – szkolenie dla prawników,


8 luty 2011., Warszawa          

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat systemu prawa pomocy publicznej. Podczas szkolenia zostaną omówione wspólnotowe i krajowe akty prawne. Punktem wyjścia jest interpretacja art. 107 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej wyroków sądów europejskich oraz kluczowych decyzji Komisji Europejskiej. Uczestnicy zapoznają się także z zapisami ustawy o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej.

Marcin Sowajest ekonomistą, konsultantem ds. pomocy publicznej. Posiada bogate doświadczenie doradcze wyniesione z realizacji projektów dla Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, władz samorządowych oraz przedsiębiorstw.

4. Zabezpieczenie roszczeń i dowodów w rozumieniu nadanym tym pojęciom w Ustawie prawo własności przemysłowej i Ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych - jako Implementacja Dyrektywy 2004/48/WE


18 luty 2011, Warszawa,  siedziba Wolters Kluwer Polska, ul. Płocka 5a

Szkolenie ma na celu przestawienie dyrektywy 2004/48/WE i sposobu jej implementacji w art. 2861 ustawy prawo własności przemysłowej i art. 80 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Zabezpieczenie dowodów w rozumieniu wskazanych przepisów w porównaniu z zabezpieczeniem dowodów w rozumieniu dotychczasowym. Wskazane zostaną różnice pomiędzy tzw. zabezpieczeniem roszczeń w rozumieniu art. 2861 ustawy prawo własności przemysłowej a zabezpieczeniem roszczeń w rozumieniu kodeksu postępowania cywilnego i ich znaczenie dla postępowania w sprawie rozpoznania wniosku o udzielenie informacji.

Robert Tomczyk - prawnik, specjalizujący się w sprawach z zakresu ochrony własności intelektualnej. Członek zespołu przygotowującego ostatnią nowelizację ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, regulującą tryb postępowania w sprawie przyjmowania tabel wynagrodzeń i działania Komisji Prawa Autorskiego. Współpracuje z Urzędem Patentowym RP i Polską Izbą Rzeczników Patentowych.

5. Czynności pełnomocnika w związku z dochodzeniem odszkodowania przez pokrzywdzonego w procesie karnym,


24 lutego 2011 r., Kraków, 28 luty 2011 r., Warszawa

Celem szkolenia jest przedstawienie zagadnień dotyczących dochodzenia przez pokrzywdzonego roszczeń cywilnych w procesie karnym, a tym samym wskazanie czynności podejmowanych przez jego pełnomocnika będącego adwokatem lub radcą prawnym.

dr Dariusz Świecki - sędzia Sądu Najwyższego, Izba Karna, adiunkt w Katedrze Postępowania Karnego i Kryminalistyki Uniwersytetu Łódzkiego.

6. Reprezentacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na różnych etapach jej działalności oraz  modyfikacje przedmiotowe i podmiotowe sposobu jej reprezentacji


25lutego 2010 r., Warszawa 

Zarząd jest najważniejszym organem uprawnionym do reprezentowania spółki, w ramach jego działalności tworzą się konflikty w łonie zarządu i co ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie spółki. Podczas szkolenia zostaną omówione ograniczenia przedmiotowe członka zarządu dotyczące prawa reprezentacji spółki oraz ograniczenia podmiotowe prawa reprezentacji spółki przez członka zarządu. Wyjaśnione zostanie pojęcie mandatu i kadencji członka zarządu oraz praktyczne problemy z tym związane.  Omówiona będzie kwestia pozostałych podmiotów uprawnionych do reprezentowania spółki z o.o., w tym szczególnego rodzaju pełnomocnik, prokurent, upoważniony do reprezentowania spółki z o.o.

Tomasz Chojnacki -  sędzia sądu Okręgowego w Poznaniu, wizytator ds. gospodarczych, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz kursów przygotowawczych na aplikacje prawnicze.

Więcej informacji na stronie:www.lex.pl/szkolenia

 

Kontakt:

Agnieszka Rożko

Kierownik ds. szkoleń

Tel.: 022 535 83 23, Fax: 022 535 83 22 

e-mail:arozko@wolterskluwer.pl

szkolenia@wolterskluwer.pl

Monika Wróbel

PR Account Executive

Tel. 22/42 16 10

mobile: 608 187 177

email: m.wrobel@mediaforum.pl

O Wolters Kluwer Polska  i Wolters Kluwer

 

Wolters Kluwer Polska jest częścią międzynarodowego koncernu wydawniczego Wolters Kluwer.  Na rynku polskim jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych. Niezmiennie od wielu lat wydaje produkty najwyższej jakości. Obecnie pod markami ABC, LEX i Oficyna wydawane są produkty elektroniczne, książki i czasopisma. W ofercie wydawnictwa znajdują się również szkolenia i  konferencje. www.wolterskluwer.pl

Wolters Kluwer jest globalną i wiodąca firmą wydawniczą i dostawcą usług informacyjnych. Globalnie zapewnia swoje usługi i produkty profesjonalistom w sektorach : zdrowia, podatków, księgowości, usług finansowych, firm, prawa oraz organów regulacyjnych. Wolters Kluwer osiąga roczne przychody (2009) w wysokości 3,4 miliarda euro (4.8 miliarda dolarów),  prowadzi działalność w Europie, Ameryce Północnej oraz regionie Azji i Pacyfiku, zatrudnia około 19 300 osób na całym świecie. Centrala Wolters Kluwer znajduje się w Amsterdamie, Holandia. Więcej informacji o naszej pozycji rynkowej, klientach, markach i organizacji na stronie www.wolterskluwer.com


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika