Obchody stulecia odzyskania niepodległości do 2022 r.?

Obchody stulecia odzyskania niepodległości potrwają do 2022 r.?

W 2022 r. minie sto lat od powrotu Górnego Śląska do Polski, i to ta data wyznaczy koniec obchodów stulecia odzyskania przez RP niepodległości. Do Sejmu trafił prezydencki projekt ustawy w tej sprawie.

Prezydent poinformował o swojej decyzji podczas spotkania z mieszkańcami Mysłowic.

Skąd potrzeba wydłużenia obchodów? 

(...) Z uwagi na fakt, że Górny Śląsk został przyłączony do Polski dopiero rok po zwycięskim III powstaniu śląskim, kiedy to 20 czerwca 1922 r. na jego teren wkroczyło Wojsko Polskie i od kiedy też datuje się tworzenie tam struktur państwowych Rzeczypospolitej, dla podkreślenia znaczenia historycznego momentu w procesie odradzania się Niepodległej, w którym Śląsk powrócił do macierzy, zasadne jest znowelizowanie obu ww. ustaw w zakresie ich ram czasowych. W związku z powyższym, w projekcie ustawy wydłużono okres działania Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz okres nadawania Medalu Stulecia Odzyskanej Niepodległości do 2022 r.  napisano w uzasadnieniu. 

Zob.: Projekt ustawy o zmianie ustawy o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej oraz ustawy o ustanowieniu Medalu Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Gabinet

26.3.2017 przez: milosz55

Udzielaj porad prawnych online

20.8.2015 przez: GetSmarter

pisma do spólek

30.1.2014 przez: niebieska123