Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Konstytucja RP a stosunki międzynarodowe"

Bardzo gorąco zapraszamy na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Studentów i Doktorantów:Konstytucja RP a stosunki międzynarodowe”,organizowaną przez Sekcje Prawa Konstytucyjnego Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, która odbędzie się w dniach 11-12 marca 2011 r. w Krakowie.

Temat dotyczy roli i zadań, przed którymi stoi prawo konstytucyjne oraz organy konstytucyjne w stosunkach międzynarodowych. Przedmiotem zainteresowania są między innymi unifikacja i harmonizacja prawa konstytucyjnego w aspekcie międzynarodowym

Porady prawne

Konstytucja stoi przed szeregiem wyzwań związanych z funkcjonowaniem państwa w świecie. Relacje, które państwo zawiera z innymi krajami, organizacje, do których przynależy, jego położenie geopolityczne odciskają mniej lub bardziej zauważalne piętno na prawie konstytucyjnym.

wpływ globalizacji, rozwoju Internetu, handlu międzynarodowego etc. na prawo konstytucyjne

umiędzynarodowienie problemu suwerenności państwowej, praw człowieka etc.

rola parlamentu i innych organów władzy w stosunkach międzynarodowych

problem reprezentowania państwa w stosunkach międzynarodowych

relacje między prawem międzynarodowym i prawem konstytucyjnym

wpływ orzecznictwa sądów międzynarodowych na polskie sądownictwo i sądownictwo konstytucyjne

problem jurysdykcji międzynarodowej nad jednostką


Konferencja jest inicjatywą, której celem jest dyskusja nad aktualnymi problemami związanymi z funkcjonowaniem państwa w świecie. Relacje, które państwo zawiera z innymi krajami, organizacje, do których przynależy, jego położenie geopolityczne odciskają mniej lub bardziej zauważalne piętno na prawie konstytucyjnym. W szczególności, dotyczy ono roli i zadań przed którymi stoją organy konstytucyjne w stosunkach międzynarodowych. Konferencja ma na celu popularyzację tych zagadnień wśród studentów, a także ma na uwadze aktywizację kół naukowych z ośrodków akademickich w całej Polsce.
Program konferencji został podzielony na dwa dni. Pierwszy, odbywający się w Auli Collegium Novum łączyłby dyskusję z zaproszonymi gośćmi wraz z wygłoszeniem przygotowanych wystąpień (studentów i doktorantów). Drugi dzień, organizowany w Sali im. M. Bobrzyńskiego Collegium Maius będzie w całości przeznaczony na prezentację rezultatów badań naukowych studentów lub doktorantów. Po każdym z paneli przewidziana będzie dyskusja. Podział konferencji na panele odbędzie się po selekcji referatów przeznaczonych do wygłoszenia, dokonanej przez Komitet Merytoryczny konferencji, w skład którego wchodzą m.in. pracownicy Katedry. Na czele prac Komitetu zgodził się stanąć profesor dr hab. Paweł Sarnecki.

Opiekę naukową nad konferencją sprawuje dr hab. Piotr Tuleja prof. UJ.


Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął J.M. Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Karol Musioł.

Uczestnictwo i referaty:
Osoby, zainteresowane udziałem w Konferencji są proszone o nadesłanie zgłoszenia do dnia 28 lutego 2011 r., zaś osoby zainteresowane wygłoszeniem referatu do dnia 25 stycznia 2011 r.
Na abstrakty wystąpienia (max. 300 - 400 słów) wraz z opiniami opiekunów naukowych (w przypadku studentów i doktorantów prosimy o przesłanie zeskanowanej opinii) czekamy do dnia 5 lutego 2011 r. Wybór prelegentów zostanie dokonany przez Komitet Merytoryczny konferencji w oparciu o przesłane abstrakty i opinię pracownika naukowego. Uczestnicy zostaną powiadomieni o wyborze referatu do dnia 18 lutego 2011 r.

Pytania i zgłoszenia udziału (do momentu uruchomienia strony będą przesyłane formularze zgłoszeniowe) prosimy przesyłać na adres: konferencja.krakow2011@gmail.com



Źródło: TBSP UJ


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika