15.2.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Praktyki semestralne w dziale prawnym Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

Bardzo serdecznie zapraszamy studentów wydziałów prawa do odbycia miesięcznych, nieodpłatnych praktyk semestralnych w dziale prawnym Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Termin: wybrany dzień w tygodniu w semestrze letnim, w okresie od 7.03.2011 r. do 3.06.2011 r.

Miejsce: Warszawa, ul. Zgoda 11

Praktyki w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka umożliwiają:

•    zdobycie doświadczenia i praktycznych umiejętności wykorzystywania wiedzy prawniczej (analizy spraw, przygotowywanie korespondencji, opracowywanie projektów opinii prawnych);
•    zajmowanie się sprawami z różnych dziedzin prawa, w tym sprawami przełomowymi dla ochrony praw człowieka w Polsce;
•    obserwowanie rozpraw sądowych;
•    pracę z doświadczonymi prawnikami oraz ekspertami;
•    uczestniczenie w konferencjach i seminariach organizowanych przez Fundację i jej partnerów;
•    zrozumienie na czym polegają działania prawne w interesie publicznym.
 
W ramach praktyk w HFPC studenci będą uczestniczyli w pracach zespołu wstępnej analizy spraw oraz programach merytorycznych (Program Interwencji Prawnej, Program Spraw Precedensowych, Program Klinika Niewinność, Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce, Program Prawa Człowieka a Rozliczenia z Przeszłością, Obserwatorium Działalności CIA w Polsce oraz Monitoring Procesu Legislacyjnego w Obszarze Wymiaru Sprawiedliwości). Ich praca będzie obejmowała opracowywanie kompleksowych raportów spraw, przygotowywanie analizy możliwych działań prawnych i ich skutków, realizacji uzgodnionych działań poprzez przygotowywanie projektów pism interwencyjnych, stanowisk i wystąpień Fundacji, opinii prawnych przedkładanych sądom i organom administracji publicznej, monitorowanie postępów w prowadzonych sprawach, w tym obserwacji postępowań sądowych, przygotowywanie publikacji na temat konkretnych spraw i osiągniętych rezultatów.
 
W czasie trwania praktyk przewidujemy spotkania i seminaria z prawnikami Helsińskiej Fundacji oraz jej partnerów. Celem spotkań jest przekazanie informacji na temat form działania Fundacji na kanwie dotychczas prowadzonych spraw (m.in. litygacja strategiczna, monitoring postępowań sądowych, opinia przyjaciela sądu) oraz pogłębienie wiedzy z zakresu prawa międzynarodowego i praw człowieka.
Przez cały okres trwania praktyki studenci będą otoczeni opieką merytoryczną prawnika Fundacji, z którym będą mieli możliwość zaangażowania się w dodatkowe projekty (przygotowanie publikacji w oparciu o standardy orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, wspólne przyjmowanie klientów, udział w konferencjach i spotkaniach).

Praktyki semestralne w HFPC są podstawą do zaliczenia obowiązkowych praktyk studenckich. Po zakończeniu semestralnych praktyk studenckich istnieje możliwość nawiązania dalszej współpracy z Fundacją.
 
Zgłoszenia wraz z CV oraz krótkim listem motywacyjnym prosimy wysyłać na adres mailowy: rekrutacja@hfhr.org.pl . Z wybranymi kandydatami zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna.
 
Termin zgłoszeń: do 21 lutego 2011 r.

Porady prawne

Gorąco Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby!Źródło: Helsińska Fundacja Praw CzłowiekaPorady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Mienie PKP

Mienie PKP

Uchwała NSA Naczelny Sąd Administracyjny w składzie 7 sędziów 26 lutego 2018 r. podjął następującą uchwałę (sygn. I OPS 5/17): "Pozostawanie nieruchomości we władaniu przedsiębiorstwa PKP bez udokumentowanego prawa w sposób określony w art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 kwietnia (...)

Helsińska Fundacja negatywnie o zmianach w prokuraturach

Helsińska Fundacja negatywnie o zmianach w prokuraturach

Eksperci z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka uważają, że niektóre zapisy nowelizacji w ustawie o prokuraturach uderzają w niezależność śledczych. Kontrowersje wzbudza zapis, pozwalający rządowi na ustalanie kierunków corocznej polityki karnej państwa. Pod tym pojęciem kryją się bieżące (...)

Rewolucyjne zmiany w ośrodkach dla cudzoziemców

Rewolucyjne zmiany w ośrodkach dla cudzoziemców

Dzieci do 15 roku życia, a nie do 13, tak jak wcześniej zakładał projekt ustawy o cudzoziemcach, nie będą umieszczane w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców. Złagodzenie regulaminów wewnętrznych, zamknięcie oraz przebudowa ośrodka w Lesznowoli oraz szkolenia dla funkcjonariuszy Straży (...)

Dzieci cudzoziemskie bez opieki

Dzieci cudzoziemskie bez opieki

16 kwietnia 2009 roku odbyła się w gmachu Sejmu RP - zorganizowana przez Rzecznika Praw Dziecka oraz Międzynarodową Organizację do Spraw Migracji - konferencja pt. „Przyjmowanie, ochrona oraz traktowanie małoletnich cudzoziemców bez opieki".Punktem wyjścia dla rozważań uczestników (...)

Za publikacje prasowe można trafić do więzienia

Za publikacje prasowe można trafić do więzienia

Kontrowersyjny „paragraf 212" nadal pozwoli zamykać dziennikarzy w więzieniach. Przeciwko nowelizacji kodeksu karnego protestuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Izba Wydawców Prasy. Prezydent, premier oraz marszałek Sejmu otrzymali wczoraj list podpisany przez prezesów (...)

Bilingi pod większą ochroną. Eksperci oceniają reformę

Bilingi pod większą ochroną. Eksperci oceniają reformę

Koniec z niekontrolowanym wykorzystywaniem informacji o abonentach firm telekomunikacyjnych - to główne założenie projektu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Według Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka proponowane przez resort zaostrzenie przepisów to za mało. Planowana przez rząd reforma ma (...)

Rada do spraw Polaków na Wschodzie rozpoczyna pracę

Rada do spraw Polaków na Wschodzie rozpoczyna pracę

Premier Donald Tusk powołał 1 kwietnia br. skład Rady do spraw Polaków na Wschodzie. Rada, której członkowie zostali powołani na 5-letnią kadencję, stanowi kolegialny organ odwoławczy od decyzji konsulów w sprawach o wydanie Karty Polaka. Powołane przez Prezesa Rady Ministrów (...)

Kreska na świadectwie dyskryminuje niewierzących

Kreska na świadectwie dyskryminuje niewierzących

Brak oceny z religii/etyki na świadectwie wskazuje na brak afiliacji religijnej. Nie dając uczniom lekcji z etyki polskie szkoły dyskryminują te osoby, które nie uczęszczają na zajęcia „z wiary” – uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka. Uczniowie, którzy nie (...)

Odmowa obrońcy przy przesłuchaniu niekonstytucyjna?

Odmowa obrońcy przy przesłuchaniu niekonstytucyjna?

Policja nie może odmówić przesłuchiwanej osobie - która jest podejrzana o popełnienie wykroczenia - dostępu do obrońcy na etapie czynności wyjaśniających. Taka praktyka jest sprzeczna z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej - twierdzi Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Według (...)

Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Helsińska Fundacja Praw Człowieka

O działalności Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, jej roli jako organizacji pozarządowej i programie spraw precedensowych rozmawiamy z prof. Andrzejem Rzeplińskim, szefem programów prawnych fundacji, sekretarzem jej zarządu (...)Helsińską Fundację Praw Człowieka powołali w 1989 r. ówcześni (...)

Egzamin dla aplikantów za trudny. Nikt nie zdał

Egzamin dla aplikantów za trudny. Nikt nie zdał

Według Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka kolokwium nie służyło sprawdzeniu wiedzy, lecz eliminacji ze szkolenia. Chodzi o test z dodatkowego kolokwium poprawkowego z prawa konstytucyjnego na I roku aplikacji. Podeszło do niego 57 osób. Nikt go nie zaliczył. - Mamy poważne wątpliwości, (...)

Reklama aborcji w prokuraturze

Reklama aborcji w prokuraturze

„Bilet lotniczy w obie strony do Anglii w promocji - 300 zł. Nocleg - 240 zł, aborcja farmakologiczna w publicznej przychodni - 0 zł, ulga po zabiegu przeprowadzonym w godnych warunkach - bezcenna" - plakaty z takim opisem pojawiły się na wiatach przystanków tramwajowych w (...)

Zasłonisz twarz na ulicy? Będą wysokie kary

Zasłonisz twarz na ulicy? Będą wysokie kary

To niebezpieczna polityka „dokręcania śruby”, ruch nieprzemyślany i być może niezgodny z konstytucją – twierdzą eksperci, którzy opiniowali nowe prawo do zgromadzeń. Zmianę przepisów zaproponował Bronisław Komorowski. Projekt – który trafił już (...)

Powolność sądów uniemożliwiła kontakt z dzieckiem

Powolność sądów uniemożliwiła kontakt z dzieckiem

Europejski Trybunał w Strasburgu przyznał obywatelowi naszego kraju 5 tys. euro za krzywdy, których doświadczył z powodu niemożności odwiedzania swego dziecka – informuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka. W 2001 roku Pan W.Z. uzyskał prawo do osobistego kontaktu z małoletnią (...)

Polska tuszowała loty CIA do Szyman

Polska tuszowała loty CIA do Szyman

Na terenie Polski lądowały samoloty CIA transportujące więźniów podejrzanych przez władze amerykańskie o działalność terrorystyczną - twierdzi Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Szczegóły tuszowania lotów przerzutowych przez władze amerykańskie oraz polskie ujawniła (...)

Unia Europejska przeciwko karze śmierci

Unia Europejska przeciwko karze śmierci

Przedstawiciele instytucji UE i Rady Europy podpisali wspólną deklarację, która potwierdza ich dążenie do zniesienia kary śmierci na świecie. W Warszawie organizacje pozarządowe propagują list otwarty i przygotowują happening.Z okazji Światowego i Europejskiego Dnia przeciwko (...)

Wolność słowa nie dopuszcza manipulacji

Wolność słowa nie dopuszcza manipulacji

Oto oświadczenie Tadeusza Nowakowskiego, przewodniczącego związku zawodowego pracowników ZUS:"Zakład Ubezpieczeń Społecznych wciela się w rolę cenzora i chce nam zakneblować usta" - napisał dziennik "Fakt". To kolejna nieprawdziwa teza opublikowana przez tę gazetę. (...)

Europejska Agencja Praw Podstawowych

Europejska Agencja Praw Podstawowych

Czym ma się zajmować Europejska Agencja Praw Podstawowych? Kto opowiada się za jej szerokimi kompetencjami, a kto nie? - na te i wiele innych pytań odpowiada adwokat, prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, były członek Europejskiej Komisji Praw Człowieka i ombudsman Kosowa. Kwestia powołania (...)

Zmarł prof. Zbigniew Hołda

Zmarł prof. Zbigniew Hołda

W dniu 20 maja 2009 r. zmarł po długiej i wyniszczającej chorobie prof. Zbigniew Hołda, wybitny adwokat, znawca tematyki praw człowieka i prawa penitencjarnego, kierownik Zakładu Prawa i Polityki Penitencjarnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miał 59 lat. Zbigniew (...)

Dziennikarska wolność słowa - sarkastyczne i cyniczne zdania

Dziennikarska wolność słowa - sarkastyczne i cyniczne zdania

Sarkastycznych i cynicznych zdań nie można uznać za bezpodstawny osobisty atak na polityka, jeśli nie są całkowicie pozbawione podstawy w faktach - pisze adwokat, prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Marek Antoni Nowicki.W gazecie "Meridiani 44" w Tbilisi ukazał się artykuł Ilnar Gorelishvili, (...)

Polska nie chce opłat od skargi

Polska nie chce opłat od skargi

Rada Europy chce wprowadzenia opłat od wnoszonych do Trybunału Praw Człowieka skarg. Polska nie zgadza się na proponowane rozwiązanie. Ambasada RP przy Radzie Europy potwierdziła swoje negatywne stanowisko w tej sprawie. – Jesteśmy zadowoleni, że władze polskie przy Radzie Europy zajmują (...)

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


PORADY PRAWNIKA

Uprawnienia budowlane

Uprawnienia budowlane

Mój kolega od 1982 r. posiada uprawnienia budowlane w ograniczonym zakresie. Obecnie ukończył zaoczne studia inżynierskie i stara się o uzyskanie uprawnień budowlanych bez ograniczeń. Czy będzie (...)

Uprawnienia geodety

Uprawnienia geodety

Jestem zatrudniony w firmie na 1/4 etatu. Skończyłem studia geodezyjne. Do egzaminu na uprawnionego geodete muszę odbyć praktykę w zawodzie. Czy do takiego egzaminu liczą się lata pracy na pełnym (...)

Szkolenia BHP dla praktykantów

Szkolenia BHP dla praktykantów

Firma przyjęła na bezpłatne praktyki absolwenckie osobę w wieku do 26lat. Praktyki dotyczą administracji biurowości.Przez kogo taka osoba powinna zostać przeszkolona w zakresie BHP ? (pracodawcę, (...)

Oferta a zaproszenie do składania ofert

Oferta a zaproszenie do składania ofert

Konsument otrzymuje pisemną reklamę zachęcającą do nawiązania umowy na podłączenie telewizji cyfrowej. Korzysta z tej oferty, podpisuje umowę i płaci aktywację, a później czynsz. W korespondencji (...)

Propozycja zawarcia umowy drogą telefoniczną

Propozycja zawarcia umowy drogą telefoniczną

Regularnie otrzymuję telefony z różnych firm celem przedstawienia ich oferty handlowej, mimo, że nie wyrażałam zgody na przetwarzanie moich danych dla tych konkretnych firm. Czy firmy mogą bez ograniczeń (...)

Wymagania zawodowe dla kierownika budowy

Wymagania zawodowe dla kierownika budowy

Chcę wyznaczyć kierownika budowy. Kto może pełnić funkcję kierownika budowy? Czy są wymagane specjalne uprawnienia? Zgodnie z prawem budowlanym za samodzielną funkcję techniczną w budownictwie (...)

Obowiązkowy staż po studiach a wymiar urlopu

Obowiązkowy staż po studiach a wymiar urlopu

Absolwent farmacji zobowiązany jest odbyć staż po studiach w aptece. Czy okres stażu traktuje się jako okres mający wpływ na wymiar urlopu wypoczynkowego? Czy dodaje się go do lat pracy? Jak rozumiemy, (...)

Świadczenie pracy w formie wolontariatu

Świadczenie pracy w formie wolontariatu

Do naszej firmy zgłaszają się studenci różnych uczelni (nie absolwenci) z chęcią odbycia praktyki, stażu itd. Nie chodzi tu o staż w pojęciu ustawy o pomocy w zatrudnieniu gdzie gmina pokrywa (...)

Praktyki zawodowe dla uczniów a pracodawca

Praktyki zawodowe dla uczniów a pracodawca

Firma budowlana (działalność w oparciu o wpis do ewidencji działalności gospodarczej) zamierza podpisać ze szkołą zawodową umowę dotyczącą praktyk zawodowych dla uczniów. Jakie warunki musi (...)

Żona na umowę zlecenie a certyfikat

Żona na umowę zlecenie a certyfikat

Prowadzę biuro rachunkowe (KPiR , VAT, pracownicy). Obecnie chcę zatrudnić żonę, aby miała 3-letnią praktykę na księgach rachunkowych dla celów uzyskania certyfikatu (wykształcenie ma spełniające (...)

Biuro rachunkowe bez certyfikatu

Biuro rachunkowe bez certyfikatu

Prowadzę biuro rachunkowe (KPiR , vat, pracownicy). Obecnie żona chce otworzyć biuro rachunkowe , ale nie ma certyfikatu. Aby miała 3-letnią praktykę na księgach rachunkowych (wykształcenie ma (...)

Molestowanie i mobbing w pracy

Molestowanie i mobbing w pracy

Była pracownica wystąpiła z pozwem o odszkodowanie za mobbing. W prośbie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron nie podała przyczyny. Zarzuca jednemu z pracowników pracodawcy (jej bezpośredniemu (...)

Dochody z działalności gospodarczej a alimenty

Dochody z działalności gospodarczej a alimenty

Ojciec, opiekun ustawowy niepełnoletniego dziecka, jest lekarzem. Pracuje w szpitalu i prowadzi prywatny gabinet lekarski. Na sprawie o alimenty podaje faktyczne dochody z pracy w szpitalu, natomiast (...)

Stosowanie przepisów SANEPID-u

Stosowanie przepisów SANEPID-u

Prowadzę niewielki sklep spożywczy. Jak praktycznie powinna wyglądać dokumentacja dotycząca systemu kontroli wewnętrznej, oraz systemu stosowania dobrej praktyki higienicznej? Znam treść rozporządzeń (...)

Zakłócanie spokoju głośnym słuchanie muzyki w ciągu dnia

Zakłócanie spokoju głośnym słuchanie muzyki w ciągu dnia

Czy jest możliwość prawnego wpłynięcia na sąsiadów słuchających bardzo głośno muzyki , co jest niebywale uciążliwe. Dotyczy to czasu poza cisza nocną. Sąsiad w mieszkaniu w bloku włącza (...)

Uprawnienia budowlane

Uprawnienia budowlane

Mój kolega od 1982 r. posiada uprawnienia budowlane w ograniczonym zakresie. Obecnie ukończył zaoczne studia inżynierskie i stara się o uzyskanie uprawnień budowlanych bez ograniczeń. Czy będzie (...)

Uprawnienia geodety

Uprawnienia geodety

Jestem zatrudniony w firmie na 1/4 etatu. Skończyłem studia geodezyjne. Do egzaminu na uprawnionego geodete muszę odbyć praktykę w zawodzie. Czy do takiego egzaminu liczą się lata pracy na pełnym (...)

Szkolenia BHP dla praktykantów

Szkolenia BHP dla praktykantów

Firma przyjęła na bezpłatne praktyki absolwenckie osobę w wieku do 26lat. Praktyki dotyczą administracji biurowości.Przez kogo taka osoba powinna zostać przeszkolona w zakresie BHP ? (pracodawcę, (...)

Oferta a zaproszenie do składania ofert

Oferta a zaproszenie do składania ofert

Konsument otrzymuje pisemną reklamę zachęcającą do nawiązania umowy na podłączenie telewizji cyfrowej. Korzysta z tej oferty, podpisuje umowę i płaci aktywację, a później czynsz. W korespondencji (...)

Propozycja zawarcia umowy drogą telefoniczną

Propozycja zawarcia umowy drogą telefoniczną

Regularnie otrzymuję telefony z różnych firm celem przedstawienia ich oferty handlowej, mimo, że nie wyrażałam zgody na przetwarzanie moich danych dla tych konkretnych firm. Czy firmy mogą bez ograniczeń (...)

Wymagania zawodowe dla kierownika budowy

Wymagania zawodowe dla kierownika budowy

Chcę wyznaczyć kierownika budowy. Kto może pełnić funkcję kierownika budowy? Czy są wymagane specjalne uprawnienia? Zgodnie z prawem budowlanym za samodzielną funkcję techniczną w budownictwie (...)

Obowiązkowy staż po studiach a wymiar urlopu

Obowiązkowy staż po studiach a wymiar urlopu

Absolwent farmacji zobowiązany jest odbyć staż po studiach w aptece. Czy okres stażu traktuje się jako okres mający wpływ na wymiar urlopu wypoczynkowego? Czy dodaje się go do lat pracy? Jak rozumiemy, (...)

Świadczenie pracy w formie wolontariatu

Świadczenie pracy w formie wolontariatu

Do naszej firmy zgłaszają się studenci różnych uczelni (nie absolwenci) z chęcią odbycia praktyki, stażu itd. Nie chodzi tu o staż w pojęciu ustawy o pomocy w zatrudnieniu gdzie gmina pokrywa (...)

Praktyki zawodowe dla uczniów a pracodawca

Praktyki zawodowe dla uczniów a pracodawca

Firma budowlana (działalność w oparciu o wpis do ewidencji działalności gospodarczej) zamierza podpisać ze szkołą zawodową umowę dotyczącą praktyk zawodowych dla uczniów. Jakie warunki musi (...)

Żona na umowę zlecenie a certyfikat

Żona na umowę zlecenie a certyfikat

Prowadzę biuro rachunkowe (KPiR , VAT, pracownicy). Obecnie chcę zatrudnić żonę, aby miała 3-letnią praktykę na księgach rachunkowych dla celów uzyskania certyfikatu (wykształcenie ma spełniające (...)

Biuro rachunkowe bez certyfikatu

Biuro rachunkowe bez certyfikatu

Prowadzę biuro rachunkowe (KPiR , vat, pracownicy). Obecnie żona chce otworzyć biuro rachunkowe , ale nie ma certyfikatu. Aby miała 3-letnią praktykę na księgach rachunkowych (wykształcenie ma (...)

Molestowanie i mobbing w pracy

Molestowanie i mobbing w pracy

Była pracownica wystąpiła z pozwem o odszkodowanie za mobbing. W prośbie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron nie podała przyczyny. Zarzuca jednemu z pracowników pracodawcy (jej bezpośredniemu (...)

Dochody z działalności gospodarczej a alimenty

Dochody z działalności gospodarczej a alimenty

Ojciec, opiekun ustawowy niepełnoletniego dziecka, jest lekarzem. Pracuje w szpitalu i prowadzi prywatny gabinet lekarski. Na sprawie o alimenty podaje faktyczne dochody z pracy w szpitalu, natomiast (...)

Stosowanie przepisów SANEPID-u

Stosowanie przepisów SANEPID-u

Prowadzę niewielki sklep spożywczy. Jak praktycznie powinna wyglądać dokumentacja dotycząca systemu kontroli wewnętrznej, oraz systemu stosowania dobrej praktyki higienicznej? Znam treść rozporządzeń (...)

Zakłócanie spokoju głośnym słuchanie muzyki w ciągu dnia

Zakłócanie spokoju głośnym słuchanie muzyki w ciągu dnia

Czy jest możliwość prawnego wpłynięcia na sąsiadów słuchających bardzo głośno muzyki , co jest niebywale uciążliwe. Dotyczy to czasu poza cisza nocną. Sąsiad w mieszkaniu w bloku włącza (...)

Obowiązek sprawdzenia przesyłki a rękojmia

Obowiązek sprawdzenia przesyłki a rękojmia

Kurier dostarcza przesyłkę. Przesyłkę (zapakowaną) odbiera teściowa. Po moim powrocie (z delegacji) po 6 dniach od odbioru przesyłki stwierdzam, że jest ona uszkodzona. Uszkodzenie nie zostało (...)

FORUM PRAWNE

Dobry adwokat - warszawa

Dobry adwokat - warszawa Witam. Poszukuję dobrego adwokata spraw rodzinnych w wawie. Co masz na myśli mówiąc że nie jest drogi? Możesz podać jakieś kwoty? Arsen mozna zobaczyc na stronie początkujący (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo Witam, Zwracam się z prośbą o pomoc. Wiem, że już takie tematy były poruszane na forum, ale niestety nie do końca wiem co odpisać firmie ultimo. Moje zadłużenie powstało (...)

składanie fałszywych zeznań

składanie fałszywych zeznań Witam, co mi grozi za składanie fałszywych zeznań? Otóż jakiś czas temu kupiłem koledze telefon komórkowy, na siebie, ale on miał go spłacać. Niestety okazało (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już (...)

donos na pracodawce o mobbing

donos na pracodawce o mobbing Jakie będą konsekwencje donosu na pracodawce, jeżeli nagram to co się dzieje w firmie i złoże donos do Inspektoratu pracy? Boje się że stracę tą pracę... czy to (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej osoby, ale jak wygląda to (...)

Praktyki

Praktyki Czy elsa organizuje jakies praktyki w wakacje? Polecam Ci praktyki w e-prawniku, wymagania znajdziesz tu: http://e-prawnik.pl/akademia/praktyki-studenckie/praktyki-w-e-prawnikpl.html k_kornblit (...)

Gdzie na praktyki?

Gdzie na praktyki? Witajcie, mam pytanie: gdzie odbywaliście praktyki studenckie z Prawa ? Potrzebuję odbyć obowiązkową praktykę i zastanawiam się gdzie. Doradźcie gdzie warto składać papiery? (...)

Czy w 3 klasie szkoly zawodowej moge zmienic praktyki?

Czy w 3 klasie szkoly zawodowej moge zmienic praktyki? Czy w 3 klasie szkoly zawodowej moge zmienic praktyki? Ide do 3 klasy szkoly zwodowej chcialabym zmienic praktyki poniewaz nie moge dojsc do porozumienia (...)

praktyki zawodowe

praktyki zawodowe Czy ktos orientuje się w praktykach zawodowych? Do mojej kafejki internetowej przychodzą często młodzi ludzie ze szkół policealnych z pytaniem o mozliwość odbycia praktyki zawodowej polegającej (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej osoby, ale jak wygląda to (...)

Praktyki

Praktyki Czy elsa organizuje jakies praktyki w wakacje? Polecam Ci praktyki w e-prawniku, wymagania znajdziesz tu: http://e-prawnik.pl/akademia/praktyki-studenckie/praktyki-w-e-prawnikpl.html k_kornblit (...)

Gdzie na praktyki?

Gdzie na praktyki? Witajcie, mam pytanie: gdzie odbywaliście praktyki studenckie z Prawa ? Potrzebuję odbyć obowiązkową praktykę i zastanawiam się gdzie. Doradźcie gdzie warto składać papiery? (...)

Czy w 3 klasie szkoly zawodowej moge zmienic praktyki?

Czy w 3 klasie szkoly zawodowej moge zmienic praktyki? Czy w 3 klasie szkoly zawodowej moge zmienic praktyki? Ide do 3 klasy szkoly zwodowej chcialabym zmienic praktyki poniewaz nie moge dojsc do porozumienia (...)

praktyki zawodowe

praktyki zawodowe Czy ktos orientuje się w praktykach zawodowych? Do mojej kafejki internetowej przychodzą często młodzi ludzie ze szkół policealnych z pytaniem o mozliwość odbycia praktyki zawodowej polegającej (...)

praktyki w Poznaniu ? co polecacie?

praktyki w Poznaniu ? co polecacie? Hej, rozpoczęłam 4 rok studiów i chciałabym odbyć praktyki w kancelarii radcy prawnego. Czy ktoś miał już w Poznaniu takie praktyki i może coś polecić? Ja (...)

Mam 25 lat i mój rodzic chcę uchylić się od alimentów

Mam 25 lat i mój rodzic chcę uchylić się od alimentów Z góry przepraszam jeśli wybrałem złą kategorię forum. Aktualnie mieszkam z rodzicem (rodzic numer dwa), nie mam żadnej pracy chociaż (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!! Witam! Potrzebuję pilnej porady Myślę, że sprawa jest niektórym z państwa znana, bo była kiedyś nagłaśniana przez media. Chodzi (...)

Praktyki fryzjerskie

Praktyki fryzjerskie Praktyki fryzjerskie Witam mam taką sprawe: Moja córka zaczęła uczęszczać do 1 zawodówki fryzjerskiej (16 lat ma) tuż przed rozpoczęciem nauki przepracowała miesiąc wakacji (...)

Praktyki studenckie

Praktyki studenckie Stowarzyszenie poszukuje wolontariuszy/praktykantów do współpracy w punkcie doradczym dla cudzoziemców. Zakres czasowy to 8-10 godzin tygodniowo (elastyczny grafik). Interesuje (...)

Umowa o prace i umowa o praktyki

Umowa o prace i umowa o praktyki Witam Na czas wakacji zaplanowałem sobie prace w Niemczech. Okazało się że muszę także w okresie wakacyjnym zrobić praktyki z mojego kierunku. Teraz takie pytanie, (...)

Porady prawne