Zapraszamy do odbywania praktyk w serwisie e-prawnik.pl
Wymagania:
· bardzo dobra znajomość przynajmniej dwóch z następujących gałęzi prawa: cz. ogólna prawa cywilnego,
prawo rzeczowe, zobowiązań, prawo spadkowe, prawo rodzinne, prawo karne, prawo administracyjne,
prawo handlowe, prawo gospodarcze, prawo konstytucyjne, prawo gospodarcze publiczne, prawo
konkurencji, prawo finansowe i prawo pracy, postępowanie cywilne, administracyjne i karne
· mile widziana dobra znajomość prawa ubezpieczeniowego i upadłościowego oraz dostateczna znajomość
prawa autorskiego, wekslowego i czekowego oraz lokalowego
· biegła obsługa komputera, zwłaszcza MS Word i znajomość Internetu
Zadania praktykanta:
· udzielanie odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin prawa zadawane przez użytkowników serwisu
· pisanie artykułów o tematyce prawnej z przeznaczeniem do zamieszczenia na stronach serwisu
Warunki:
· studenci IV-V roku
· rozmowa kwalifikacyjna
· dużo pracy przy komputerze
· szansa na zatrudnienie z nienormowanym czasem pracy
· praktyka miesięczna

Kontakt bezpośredni aplikujących na adres: redakcja@e-prawnik.pl

Potrzebujesz porady prawnej?
Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz
Koniec z egzaminami na detektywa, pilota wycieczek, bibliotekarza czy taksówkarza. Rząd ułatwi dostęp do prawie 50 profesji. Wszystko za sprawą przygotowanego projektu, który przedstawiło już Ministerstwo Sprawiedliwości. - Wyjmujemy pierwszą cegłę w murze przywilejów, (...)
Money.pl inwestuje w serwis prawniczy e-prawnik.pl
Informacja prasowa Money.pl i e-prawnik.pl Money.pl inwestuje w serwis prawniczy e-prawnik.pl Money.pl rozszerza swoją działalność i rozpoczyna budowę grupy kapitałowej internetowych serwisów biznesowych. Jako pierwszy przystępuje do niej lider informacji prawnej – portal e-prawnik.pl. Umowa (...)
Jak uzyskać uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego?
Kim jest rzeczoznawca majątkowy? Rzeczoznawca majątkowy to osoba, która zajmuje się określaniem wartości nieruchomości. Tytuł "rzeczoznawca majątkowy" podlega ochronie prawnej. Dostęp do wykonywania tego zawodu regulowany jest przepisami prawa. Aby móc wyceniać nieruchomości, (...)
Faktura wysłana mailem jest ważna
Firmy nie będą musiały czekać na papierową fakturę, którą dostarczy listonosz. Faktura wysłana pocztą elektroniczną albo faksem jest tak samo ważna. Wczorajszy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego (I FSK 1444/09) może w przyszłości umożliwić firmom całkowitą rezygnację z (...)
Klauzule niedozwolone nadal groźne
Wprawdzie afera z pozwami kierowanymi masowo przez jednego z radców prawnych przeciwko właścicielom sklepów internetowych jakby ucichła, jednakże problem nieprzestrzegania prawa i interesów klientów istnieje nadal. W 2011 roku internauci nagłośnili sprawę pozwów (...)
Zespół naszych programistów dołożył wszelkich starań, aby strona www.e-prawnik.pl była przejrzysta i czytelna, a nawigacja intuicyjna i przyjazna dla Państwa. Zmodyfikowaliśmy również wyszukiwarkę naszego serwisu. Obecnie nasze treści można wyszukiwać za pomocą (...)
Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?
Chcesz wyceniać wartość nieruchomości i pracować jako rzeczoznawca majątkowy? Musisz najpierw uzyskać uprawnienia. Dowiedz się, jak uzyskać uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego. Rzeczoznawca majątkowy - co robi rzeczoznawca majątkowy? Rzeczoznawca majątkowy to osoba, która zajmuje (...)
Bezpieczne i spokojne wakacje?
Zwiększa się zabezpieczenie finansowe na rzecz klientów biur turystycznych. Od września nie powinno być problemów zarówno z powrotem do Polski jaki uzyskaniem zwrotu zapłaconych pieniędzy, jeśli organizator wyjazdu zbankrutuje bądź w inny sposób nie będzie się wywiązywał (...)
Zmiany w aplikacjach. Będzie praktyczniej
Więcej ćwiczeń i warsztatów, ograniczenie wykładów oraz wyrywkowe sprawdzanie przygotowania do zajęć – tak będzie wyglądał nowy program aplikacji radcowskiej. Założenia do programu zostały przyjęte podczas ostatniego posiedzenia Krajowej Rady Radców Prawnych. Zmiany (...)
Kto może pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie?
Jakich samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie dotyczą nowe przepisy?Od 31 maja 2006 r. obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Do spraw wszczętych i niezakończonych (...)
Niedozwolone klauzule w regulaminie sklepu internetowego mogą kosztować nawet 10% przychodu
stosowanie klauzul niedozwolonych może kosztować aż 10% przychodu rejestr klauzul jest regularnie uzupełniany o nowe postanowienia każdy może wystąpić z pozwem o uznanie postanowienia regulaminu za klauzulę niedozwoloną kopiowanie cudzych regulaminów nie jest dobrą praktyką Przy (...)
Każdy kierowca ma prawo do samochodu zastępczego
Poszkodowani, którzy rozbili auto w wypadku, mają prawo do samochodu zastępczego od dnia szkody do czasu odebrania naprawionego samochodu z warsztatu. Koszty wynajęcia pojazdu za ten okres musi pokryć towarzystwo ubezpieczeniowe. Z analizy Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że klienci (...)
Bond i "Miś" Barei zakazane w telewizji
Wszystko przez to, że Bond zamawia Martini, a Ochódzki kiełbasę podwawelską. Polska telewizja może zapłacić wysoką karę za to, że pozwoli nam obejrzeć film z agentem 007 czy znanego wszystkim Misia. Powód? Obowiązująca od 23 maja nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji. (...)
Od 2014 roku pośrednik nieruchomości bez uprawnień - deregulacji ciąg dalszy
Ustawa deregulacyjna dotyczy 51 zawodów, a część zawartych w niej przepisów wchodzi w życie 1 stycznia 2014 r. Od nowego roku łatwiej będzie zostać pośrednikiem nieruchomości, rzeczoznawcą majątkowym czy pilotem wycieczek. Duże zmiany nastąpią w zasadach dostępu do zawodu (...)
Przedawnienie zobowiązań podatkowych - 2014 rok
Ustawą zmieniającą ustawy Ordynacja podatkowa, Kodeks karny skarbowy i Prawo celne (Dz.U.2013.1149) , która weszła w życie 15.10.2013 r. został zmieniony przepis art. 70 par. 6 pkt 1 Ordynacji podatkowej. Zmiana ta została spowodowana wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 17.07.2012 (...)
Geje skarżą się na Urzędy Stanu Cywilnego
Polskie urzędy nie chcą wydawać homoseksualistom zaświadczenia, że dana osoba nie jest żonata lub zamężna. Bez tego dokumentu pary jednopłciowe nie mogą zawrzeć związku w krajach, które to umożliwiają. Przedstawiciele Kampanii Przeciw Homofobii będą dzisiaj przekonywać Parlament (...)
E-zakupy. Tym sklepom możesz zaufać
Nie kupuj w ciemno. Zobacz, które sklepy internetowe nie szykują na klientów pułapek w swoich regulaminach. Każdy e-sprzedawca ma obowiązek zamieszczenia na swojej stronie regulaminu, który określa m.in. zasady kupowania, zwrotu czy reklamacji towaru. Zdarza się, że regulamin (...)
Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania powróci?
Ministerstwo Finansów już od kilku miesięcy zapowiada wprowadzenie do Ordynacji przepisu z nową klauzulą przeciwko unikaniu opodatkowania. Co taka klauzula może wprowadzić i jakie mogą być tego konsekwencje? Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania to konstrukcja prawna występująca (...)
Milion mandatów do skasowania. Były bezprawne
Straż miejska karała kierowców za czyny, które nie były wykroczeniem - ustaliła Najwyższa Izba Kontroli. Właściciele samochodów nie powinni płacić ani grosza. Najwyższa Izba Kontroli zbadała, w jaki sposób straż miejska nakłada mandaty na kierowców, których (...)
Brudne i śmierdzące wagony? Będzie kara!
Przewoźnik zapłaci również za brak wcześniejszej informacji o zmianie rozkładu jazdy. Rząd zajmie się dzisiaj nowelizacją ustawy o transporcie kolejowym. Przygotowane przez resort infrastruktury pomysły mają sprawić, że chętniej będziemy jeździć pociągami. Autorzy zmian chcą (...)
Reklamy w telewizji nawet co 10 minut
30 minutowe programy informacyjne czy publicystyczne będą mogły być przerywane reklamami. Nowe prawo "ominie" transmisje z uroczystości religijnych oraz audycje dla najmłodszych. Rada Ministrów zajmie się dzisiaj założeniami do projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Proponowane (...)