24.10.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Praktykuj w e-prawnik.pl !

Wymagania:
• poszukiwany student specjalizujący się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych
• bardzo dobra znajomość przynajmniej dwóch z następujących gałęzi prawa: cz. ogólna prawa cywilnego, prawo rzeczowe, zobowiązań, prawo spadkowe, prawo rodzinne, prawo karne, prawo administracyjne, prawo handlowe, prawo gospodarcze, prawo konstytucyjne, prawo gospodarcze publiczne, prawo konkurencji, prawo finansowe i prawo pracy, postępowanie cywilne, administracyjne i karne
• mile widziana dobra znajomość prawa ubezpieczeniowego i upadłościowego oraz dostateczna znajomość prawa autorskiego, wekslowego i czekowego oraz lokalowego
• biegła obsługa komputera, zwłaszcza MS Word i znajomość Internetu

Porady prawne

Zadania praktykanta:
• udzielanie odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin prawa zadawane przez użytkowników serwisu
• pisanie artykułów o tematyce prawnej z przeznaczeniem do zamieszczenia na stronach serwisu

Warunki:
• studenci IV-V roku
• rozmowa kwalifikacyjna
• dużo pracy przy komputerze
• szansa na zatrudnienie z nienormowanym czasem pracy
• praktyka miesięczna
• w sprawie przyjęcia – kontakt bezpośredni aplikujących na adres: redakcja@e-prawnik.pl
• OKRES PRÓBNY 1-2 TYGODNIE, POTEM PRAKTYKA PŁATNA
• możliwa oferta pracy

prosimy o kontakt mailowy: redakcja@e-prawnik.pl

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Money.pl inwestuje w serwis prawniczy e-prawnik.pl

Money.pl inwestuje w serwis prawniczy e-prawnik.pl

Informacja prasowa Money.pl i e-prawnik.pl Money.pl inwestuje w serwis prawniczy e-prawnik.pl  Money.pl rozszerza swoją działalność i rozpoczyna budowę grupy kapitałowej internetowych serwisów biznesowych. Jako pierwszy przystępuje do niej lider informacji prawnej – portal e-prawnik.pl.   Umowa (...)

Nowa odsłona e-prawnik.pl

Nowa odsłona e-prawnik.pl

Zespół naszych programistów dołożył wszelkich starań, aby strona www.e-prawnik.pl była przejrzysta i czytelna, a nawigacja intuicyjna i przyjazna dla Państwa. Zmodyfikowaliśmy również wyszukiwarkę naszego serwisu. Obecnie nasze treści można wyszukiwać za pomocą (...)

Bond i

Bond i "Miś" Barei zakazane w telewizji

Wszystko przez to, że Bond zamawia Martini, a Ochódzki kiełbasę podwawelską. Polska telewizja może zapłacić wysoką karę za to, że pozwoli nam obejrzeć film z agentem 007 czy znanego wszystkim Misia. Powód? Obowiązująca od 23 maja nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji. (...)

E-zakupy. Tym sklepom możesz zaufać

E-zakupy. Tym sklepom możesz zaufać

Nie kupuj w ciemno. Zobacz, które sklepy internetowe nie szykują na klientów pułapek w swoich regulaminach. Każdy e-sprzedawca ma obowiązek zamieszczenia na swojej stronie regulaminu, który określa m.in. zasady kupowania, zwrotu czy reklamacji towaru. Zdarza się, że regulamin (...)

Co zrobić, gdy sąsiad grilluje na balkonie?

Co zrobić, gdy sąsiad grilluje na balkonie?

Sprawdź czy nie zabrania tego regulamin spółdzielni. W ostateczności możesz iść do sądu. Zakaz rozpalania grilla na balkonach miał zostać wprowadzony do polskiego prawa w zeszłym roku. Ostatecznie jednak nie zdecydowano się na takie rozwiązanie. – Dlatego nie ma obecnie podstawy (...)

Auto zarejestrujemy przez internet

Auto zarejestrujemy przez internet

Od 1 stycznia starostwa powinny umożliwić nam rejestrowanie samochodów w sieci. Nie wszystkie urzędy zdążą jednak z uruchomieniem systemu. - Do nowego roku możemy nie zdążyć. Realniejsza wydaje się data 10 stycznia – przyznaje w rozmowie z e-prawnik.pl Iwona Gieruszka, naczelnik (...)

Straż miejska wlepi mandat palaczom

Straż miejska wlepi mandat palaczom

Nie tylko policjanci i inspektorzy sanepidu, lecz również gminni strażnicy będą mogli ukarać mandatem osobę, która złamie zakaz palenia w miejscach publicznych. Rozporządzenie dające strażnikom takie prawo zostało właśnie podpisane przez szefa MSWiA. Resort chce, aby nowe przepisy (...)

Mniej lekarzy w nocy i święta. Będzie tłok

Mniej lekarzy w nocy i święta. Będzie tłok

Od 1 marca zniknie około 40 proc. punktów nocnej opieki medycznej. Za to pójdziemy do tego lekarza, który będzie bliżej. - Obecnie nocna i świąteczna opieka zdrowotna jest związana z lekarzem POZ, do którego zadeklarował się pacjent – wyjaśnia dla e-prawnik.pl (...)

Święta i Majówka: jak nie dostać mandatu?

Święta i Majówka: jak nie dostać mandatu?

Jeździć wolno, nie grillować na balkonie i nie polewać wodą na śmigusa dyngusa. Kary są nawet za jedno piwko w parku. Nierozważne świętowanie może znacznie uszczuplić nasz portfel, a nawet skończyć się w sądzie. Podpaść możemy np. rozpalając grilla na własnym balkonie. – Może (...)

Rząd może nie zdążyć ze zmianami w OFE

Rząd może nie zdążyć ze zmianami w OFE

Aby ustawa obowiązywała od 1 maja, parlament musi ją przyjąć, a prezydent podpisać do końca marca. Donald Tusk zapowiedział, że zrobi wszystko, aby zmiany w systemie OFE weszły w życie już 1 maja. Premier zapowiedział jednocześnie 30-dniowy termin vacatio legis dla ustawy. Oznacza to, że (...)

Strażnik miejski nie ukarze za palenie w restauracji

Strażnik miejski nie ukarze za palenie w restauracji

Od dzisiaj zakaz palenia papierosów obowiązuje np. w restauracjach, szpitalach, szkołach, kinach czy na przystankach autobusowych. Takie zmiany wprowadziła nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz.U. 2010 nr 81 poz. 529). Puszczanie (...)

Piwo w pociągu legalne. Nie zawsze będzie mandat

Piwo w pociągu legalne. Nie zawsze będzie mandat

Alkohol do 4,5 proc. kupimy w wagonie restauracyjnym lub w bufecie. Takie zmiany wchodzą w życie już 1 lipca. Wprowadzi je nowelizacja ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Obecnie picie alkoholu w pociągach jest niedozwolone. Złamanie zakazu może (...)

Od dziś niższy zasiłek pogrzebowy

Od dziś niższy zasiłek pogrzebowy

4 tys. zł – tyle dostanie rodzina zmarłego na pokrycie kosztów pogrzebu. To prawie 2,5 tys. zł mniej niż wcześniej. - Zmianę najbardziej odczują osoby zamieszkałe w średnich i dużych miastach, gdyż taka kwota nie wystarczy tam na godziwy pochówek. Często kwota zasiłku (...)

Powódź usprawiedliwi nieobecność w pracy

Powódź usprawiedliwi nieobecność w pracy

Zamknięte żłobki i szkoły. Nieprzejezdne drogi i utrudnienia w komunikacji. Jeżeli nie możemy dotrzeć do pracy z powodu powodzi, to szef powinien uznać to za usprawiedliwioną przyczynę nieobecności. Nieobecność w pracy możemy usprawiedliwić, jeżeli została ona spowodowana np. przez czynniki, (...)

Łatwiej wyrzucić firmę z przetargu

Łatwiej wyrzucić firmę z przetargu

Od dziś nie trzeba do tego prawomocnego wyroku sądu. Przyśpieszy to np. budowę autostrad, lecz może być niezgodne z prawem europejskim. Nowelizacja przepisów o zamówieniach publicznych to kolejne wzmocnienie pozycji zleceniodawcy. Teraz w przypadku, gdy wykonawca nie wywiąże się (...)

Które firmy stracą na zmianach w VAT?

Które firmy stracą na zmianach w VAT?

23-procentowa stawka uderzy przede wszystkim w osoby prowadzące działalność gospodarczą, które świadczą usługi lub dostarczają towary na podstawie długoterminowych umów, zawartych jeszcze wtedy, gdy nie było mowy o podwyżce podatku. Spokojnie mogą spać biznesmeni, którzy (...)

Taryfikator mandatów 2011: jaka kara za szybką jazdę?

Taryfikator mandatów 2011: jaka kara za szybką jazdę?

Przewozisz więcej osób niż pozwala dowód rejestracyjny? Za każdą z nich dostaniesz 100 zł mandatu. Jeśli przekroczysz przy tym prędkość, to narazisz się na dodatkowe 500 zł kary. Nowy taryfikator może obowiązywać już w przyszłym tygodniu. MSWiA kończy nad nim pracę i zapewnia, (...)

Koniec bezkarności na zagranicznych drogach

Koniec bezkarności na zagranicznych drogach

Nieważne w którym kraju Unii Europejskiej przekroczysz prędkość. Mandat i zdjęcie z fotoradaru dostaniesz pocztą do domu. Skuteczne karanie piratów drogowych umożliwi nowy system wymiany informacji między państwami wspólnoty. Zmiany, które przyjął Parlament Europejski, (...)

Policja traci część uprawnień mandatowych

Policja traci część uprawnień mandatowych

Nie może już karać za wykroczenia skarbowe. Za to w niedalekiej przyszłości mandat zapłacimy również kartą. Od 25 maja mandaty za wykroczenia skarbowe mogą wystawiać tylko kontrolerzy i niektórzy pracownicy fiskusa oraz funkcjonariusze celni. Z listy uprawnionych do nakładania (...)

Pijany rowerzysta nie straci prawa jazdy

Pijany rowerzysta nie straci prawa jazdy

Sądy nie zawsze będą zabierać pijanym rowerzystom prawo jazdy. Obowiązkowo zakażą im jedynie kierowania jednośladem. Obecnie sędziowie nie mają takiej możliwości, a rowerzysta, który wypił kilka piw, ma zakaz jeżdżenia na jednośladzie i traci jednocześnie prawo jazdy. Tak samo (...)

Pozew grupowy powodzian będzie precedensem

Pozew grupowy powodzian będzie precedensem

W ciągu tygodnia poszkodowani mają przesłać adwokatom dokumenty, które zaważą na podjęciu decyzji o przygotowaniu pozwu. Eksperci wskazują, że będzie to sprawa niezwykle skomplikowana i precedensowa. Co najmniej kilkadziesiąt osób z terenów zalanych przez powódź (...)

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


PORADY PRAWNIKA

Darowizna mieszkania

Darowizna mieszkania

W marcu 2006 roku ja i mój mąż otrzymaliśmy od rodziców mieszkanie 69m2 w formie darowizny. Wysokość tej darowizny w akcie notarialnym wynosi 200.000 PLN. W styczniu 2006 wzięliśmy kredyt 650.000PLN (...)

Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa

Podatek od spadku obejmującego nieruchomość i busa

Na podstawie postanowienia Sądu z dnia 5.09.2006 r. spadek po zmarłym dnia 15.02.2006 r. JK nabyli: żona i dwójka dzieci (w tym jeden małoletni - lat 16) w udziale wynoszącym 1/3 część. Przedmiotem (...)

Rejestracja samochodu zakupionego przez syna w USA

Rejestracja samochodu zakupionego przez syna w USA

Mojemu synowi, przebywającemu w USA, zleciłem zakup dla mnie i za moje środki finansowe samochodu. Samochód został przez syna nadany statkiem, będę mógł go odebrać w porcie Bremerhaven w Niemczech. (...)

Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT

Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT

Spółka zarejestrowała się jako podatnik VAT. Po dokonaniu zgłoszenia, a jeszcze przed uzyskaniem potwierdzenia o zarejestrowaniu z podanymi nr NIP i VAT spółka dokonała sprzedaży opodatkowanej (...)

Rozliczenie delegacji zagranicznej właściciela

Rozliczenie delegacji zagranicznej właściciela

Właściciel firmy ma zamiar w najbliższym czasie poszerzyć działalność gosp. (świadczy usługi budowlane) na kraje Wspólnoty Europejskiej. W styczniu i lutym jeździł do Danii w celu rozpoznania (...)

Odwołanie od decyzji ZUS o przeliczeniu emerytury - nieprawidłowa kwota bazowa

Odwołanie od decyzji ZUS o przeliczeniu emerytury - nieprawidłowa kwota bazowa

ZUS wydał decyzję o przeliczeniu emerytury jednak przyjął nieprawidłową kwotę bazową (przeciętne miesięczne wynagrodzenie w gospodarce). W pouczeniu jest mowa o możliwości odwołania do Sądu (...)

Faktyczne poniesienie wydatku a koszty

Faktyczne poniesienie wydatku a koszty

Podatek od nieruchomości za 2006 r. nie został jeszcze zapłacony i prawdopodobnie nie będzie zapłacony w tym roku. Czy zarachowany, lecz fizycznie nie zapłacony podatek od nieruchomości, jest kosztem (...)

Sprzedaż rzeczy przez wspólnika na rzecz spółki

Sprzedaż rzeczy przez wspólnika na rzecz spółki

Wspólnik spółki cywilnej (podatnika VAT) chce sprzedać za gotówkę komputer swojej spółce. Na podstawie jakich dokumentów można przeprowadzić tę transakcję? Czy będzie ona prawidłowa i czy (...)

Kurator spadku - obowiązki podatkowe

Kurator spadku - obowiązki podatkowe

Jestem kuratorem spadku i niedługo przejmę w zarząd nieruchomość. W związku z tym interesuje mnie jak wygląda sytuacja prawna zarządcy od strony podatkowej, chodzi mi głównie o pożytki zwiazane (...)

Samochód używany w różnych działalnościach

Samochód używany w różnych działalnościach

Nie wiem, czy wolno mi rozliczać koszty dojazdu do miejsca prowadzenia działalności w celu uzyskania pełnej informacji. Podam kilka szczegółów prowadzonych przeze mnie działalności: działalność (...)

Sezonowa sprzedaż napojów

Sezonowa sprzedaż napojów

Chciałbym rozpocząć działalność polegającą na sezonowej sprzedaży napojów na ulicach większych miast Polski. Niekoniecznie zawsze w tym samym miejscu, na przykład, z samochodu lub \"z ręki\". (...)

Kara upomnienia i nagany dla pracownika

Kara upomnienia i nagany dla pracownika

W kierowanej przeze mnie instytucji jeden z pracowników dwukrotnie w ciągu kilku miesięcy nie stawił się do pracy. Jednak za pierwszym razem nie wyciągnąłem z tego konsekwencji. Teraz jednak chciałbym (...)

Odstępne za lokal handlowy kosztem

Odstępne za lokal handlowy kosztem

Mam zamiar wynająć lokal handlowy w pasażu handlowym zarządzanym przez Sp. z o.o. Obecnemu wynajmującemu muszę zapłacic odstępne. Jest on udziałowcem wspomnianej spółki bedącej właścicielem (...)

Powództwo o zapłatę wynagrodzenia

Powództwo o zapłatę wynagrodzenia

Od dnia 22 grudnia jestem na wypowiedzeniu. Rozwiązałam umowę o pracę z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia. W tym czasie wykorzystuję zaległy urlop i umowa wygasa mi na koniec stycznia (...)

Podatek VAT a koszty uzyskania przychodu

Podatek VAT a koszty uzyskania przychodu

Firma otrzymala fakturę VAT za zakupione usługi w czerwcu 2006 r. Firma nie zamierza rozliczać podatku VAT z tej faktury ani w czerwcu, ani w lipcu. Firma chce natomiast zaliczyć podatek VAT z tej (...)

Wezwanie spadkobierców przez ogłoszenie

Wezwanie spadkobierców przez ogłoszenie

Pan X zmarł w 2004. W trakcie małżeństwa z panią Y nabył własnościowe prawo do lokalu spółdzielczego. Małżeństwo X i Y nie miało dzieci. Pani Y chce przeprowadzić postępowanie po zmarłym (...)

Porady prawne