Program Stop Smog i Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Konsultacje publiczne

Zmiany we wsparciu gmin w zakresie rządowego Programu Stop Smog oraz planowane uruchomienie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków - będą tematami spotkania konsultacyjnego, które odbędzie się 6 lutego 2020 r. w Ministerstwie Rozwoju.

Rozpoczęły się konsultacje publiczne projektu ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska. Zachęcamy do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, które będzie okazją do zapoznania się z proponowanymi zmianami oraz wyrażenia opinii. Na spotkanie zapraszamy szczególnie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Porady prawne

Projektowana ustawa z jednej strony proponuje działania na rzecz udoskonalenia funkcjonującego od lutego 2019 r. pilotażowego instrumentu na rzecz termomodernizacji (w tym wymiany nieefektywnych źródeł ciepła) budynków jednorodzinnych osób ubogich energetycznie (tzw. Program Stop Smog). Z drugiej strony planowane jest uruchomienie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), w której będą gromadzone jednolite i uspójnione dane w skali całego kraju dotyczące źródeł emisji w sektorze komunalno-bytowym. CEEB zostanie utworzony ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach projektu pn. „Zintegrowany System Ograniczania Niskiej Emisji (ZONE)”.

Szczegółowe informacje w zakresie projektowanej ustawy, wraz z pełną dokumentacją, dostępne są na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Ramowy program spotkania

10:30-10:45 – początek i otwarcie spotkania
10:45-13:15 – przedstawienie projektu w zakresie Programu Stop Smog oraz dyskusja
13:15-14:15 – przerwa
14:15-16:45 – przedstawienie projektu w zakresie CEEB oraz dyskusja
16:45-17:00 – podsumowanie i zakończenie spotkania

Miejsce: Ministerstwo Rozwoju, Pl. Trzech Krzyży 3/5, Warszawa, Sala pod Kopułą.

Potwierdzenie udziału w spotkaniu, wraz z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu email uczestnika, należy przesyłać na adres sekretariatdgn@mr.gov.pl w terminie do 3 lutego 2020 r.

Uwagi i opinie do projektowanych zmian można również drogą elektroniczną  na adres sekretariatdgn@mr.gov.pl – do dnia 19 lutego br.


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika