Rekrutacja do Konkursu Międzynarodowego Prawa Handlowego

Rekrutacja do konkursu Międzynarodowego Prawa Handlowego Willem C.Vis International Arbitration Moot

Katedra Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w rekrutacji do drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego w osiemnastej edycji konkursu Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. Opiekunem naukowym drużyny jest prof. UJ dr hab. Jerzy Pisuliński, asystentem mgr Cezary Rogula, a trenerem Maciej Durbas. Zajęcia odbywają się w formie warsztatów, za które można otrzymać 7 punktów ECTS.

Uniwersytet Jagielloński reprezentowany jest w konkursie od dwóch lat. W edycji 2008/2009 Drużyna została sklasyfikowana w pierwszej setce drużyn, zajmując najwyższe miejsce spośród polskich uniwersytetów. W edycji 2009/2010 drużyna ponownie potwierdziła miano nie tylko najlepszej drużyny z regionu Europy Środkowo – Wschodniej, ale także jednej z najlepszych w Europie, kończąc udział w ćwierćfinałach, a troje jej reprezentantów otrzymało zaszczytne Honorable Mention – indywidualne wyróżnienie oratorskie.

Porady prawne



Pragniemy w tym roku zbudować drużynę, która będzie walczyła o najwyższe laury. Aby tego dokonać, od kandydatów wymagamy:

? bardzo dobrej znajomości języka angielskiego wraz ze słownictwem prawniczym (zajęcia prowadzone są w języku angielskim);

? zdanych egzaminów z prawa cywilnego;

? dyspozycyjności (konieczność prowadzenia indywidualnych badań, spotkania będą odbywać się regularnie w piątki we wczesnych godzinach popołudniowych, możliwe są dodatkowe spotkania);

? umiejętności pracy pod presją i działania zespołowego.



Wysoka średnia ze studiów oraz znajomość języka francuskiego i niemieckiego będzie dodatkowym atutem. Podobnie traktowany będzie udział w programie Erasmus i ukończenie którejkolwiek ze Szkół Praw Obcych. Wskazane, aczkolwiek niekonieczne, jest też zaliczenie procedury cywilnej i międzynarodowego prawa handlowego, przynajmniej w tym roku akademic

Prosimy o uwzględnienie powyższych informacji w życiorysie oraz liście motywacyjnym (oba w języku angielskim), które należy wysyłać na adres rekrutacja18vismoot@gmail.com do dnia 3 października 2010 roku do godziny 23:59, w temacie wpisując „Rekrutacja Vis Moot”. O zakwalifikowaniu do pisemnego etapu rekrutacji i jego szczegółach kandydaci zostaną powiadomieni za pośrednictwem poczty elektronicznej.

5 października 2010 roku odbędzie się pisemny etap rekrutacji. Kandydaci będą mieli za zadanie rozwiązanie zadań związanych z zagadnieniami tegorocznej edycji konkursu Vis Moot. W tym celu proszeni są oni o zapoznanie się z aktualnym problemem konkursowym oraz relewantnymi aktami prawnymi oraz zabranie ich na etap pisemny (do pobrania pod adresem: http://www.cisg.law.pace.edu/vis.html; problem zostanie opublikowany 1 października 2010 roku).

Dla osób, które pomyślnie przejdą pisemny etap rekrutacji 8 października 2010 roku odbędzie się ustny etap w formie rozprawy arbitrażowej. Każdy z kandydatów otrzyma za zadanie przedstawienie argumentów swojego klienta w związku z wybranym problemem w ciągu 10 minut. Wśród arbitrów znajdą się prawnicy działu Postępowań Spornych z kancelarii CMS Cameron McKenna.

Wszelkie pytania związane z rekrutacją należy kierować do Macieja Durbasa pod adres: rekrutacja18vismoot@gmail.com.



Informacje o starcie drużyny Uniwestytetu Jagiellońskiego w szesnastej i siedemnastej edycji konkursu:

http://www.law.uj.edu.pl/wsp-oacute-lpraca-miedzynarodowa/miedzynarodowy-arbitraz-handlowy/

Blog drużyny arbitrażowej:

http://jumoot.wordpress.com/

Strona drużyny na portalu Facebook:

http://www.facebook.com/jagiellonianvismoot/

Szczegóły w załączniku

Źródło: WPIA UJ


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika