Sprawiedliwość klimatyczna a zobowiązania międzynarodowe państw

Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego i Prawa Europejskiego, działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na konferencję naukową pt. "Sprawiedliwość klimatyczna a zobowiązania międzynarodowe państw".

Konferencja odbędzie się w środę 16.5.2012 r. o godz. 10:00 w sali 201 bud. 23 (budynek Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW), Kampus im. ks. prof. Ryszarda Rumianka, ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie.

Konferencja ma na celu poszerzanie wiedzy z zakresu sprawiedliwości klimatycznej i zobowiązań międzynarodowych państw. Kierowana jest zarówno do studentów jak i pracowników naukowych oraz wszystkich tych, którzy są zainteresowani szeroko rozumianą tematyką prawa międzynarodowego.
Przewidywane tematy wystąpień prelegentów to między innymi:
- Ewolucja polskich, europejskich i międzynarodowych norm prawa emisyjnego
- Lobbing Polski w procesie negocjacji regulacji emisyjnych na szczeblu Unii Europejskiej
- Polskie prawo emisyjne po 1 stycznia 2013 roku
- Czy odnawialne źródła energii mogą być rozwiązaniem problemu nadmiernej emisji?
- Rozwój energetyki atomowej w Polsce- szansa czy zagrożenie?
- Pozyskiwanie energii z gazu łupkowego.

Konferencja obejmuje cztery panele tematyczne:

  • panel prawniczy, w którym przedstawiona zostanie geneza, obecny kształt oraz przyszłość polskich i europejskich norm oraz instytucji z zakresu prawa emisyjnego oraz rola Polski w ich kształtowaniu,
  • panel ekonomiczno-środowiskowy, gdzie uczestnicy konferencji będą mogli wypowiedzieć się za lub przeciw racjom i argumentom przedstawionym przez ekspertów reprezentujących odmienne poglądy dotyczące europejskiej polityki środowiskowej,
  • panel rozwoju, którego przedmiot obejmie rozważania na temat perspektyw rozwoju energetyki w Polsce, wskazując na najnowsze wyniki badań w zakresie odnawialnych źródeł energii, energii atomowej czy gazu łupkowego,
  • panel czwarty przeznaczony jest na referaty studentów i doktorantów. Nowoczesna formuła konferencji pozostawia wiele miejsca na dyskusję, pytania, opinie uczestników. Formą dialogu pomiędzy środowiskiem naukowo-eksperckim, a młodymi ludźmi - studentami i doktorantami jest też możliwość przedstawienia przez nich swojego punktu widzenia w referatach.

Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 517 986 859 lub kierując zapytanie na adres mailowy knpmpipe@gmail.com .

Dla uczestników konferencji przewidywane są certyfikaty.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika