The Catholic University of America

W dniach 11 czerwca do 23 lipca 2011 roku, w Krakowie odbędzie się po raz dwudziesty program letni Katolickiego Uniwersytetu Ameryki z Waszyngtonu. Program jest ukierunkowany na studia z zakresu handlu i biznesu międzynarodowego. Jest on przeznaczony głównie dla studentów prawa i jego unikalność w stosunku do innych programów ze Stanów Zjednoczonych polega na tym, że obok uczestników amerykańskich Katolicki Uniwersytet Ameryki z Waszyngtonu przyjmuje również kandydatów z polskich uczelni. Gdy amerykańscy partycypanci płacą wysokie czesne i finansują swoją podróż i koszty pobytu w Polsce, polscy uczestnicy zwalniani są z czesnego, tak że w istocie ich wydatki ograniczają się do kosztów administracyjnych w wysokości ekwiwalentnej do 200$. W tym roku przewidziane są zajęcia z prawa europejskiego, porównawczego i międzynarodowego handlu, międzynarodowych regulacji telekomunikacyjnych, międzynarodowych regulacji papierów wartościowych oraz metod alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Jako, że zajęcia prowadzone są w języku angielskim, od uczestników polskich wymagana jest znajomość Języka angielskiego.   

Porady prawne

Kandydaci z uczelni polskich, którzy zainteresowani są uczestnictwem powinni przesłać jak najprędzej pocztą internetową wypełnione aplikacje znajdujące się na stronie internetowej Katolickiego Uniwersytetu Ameryki z Waszyngtonu http://law.cua.edu/clinics/cracow/apply.cfm polskiemu dyrektorowi administracyjnemu programu: Profesorowi Michałowi Chorosnickiemu, z Uniwersytetu Jagiellońskiego (chormich48@yahoo.com) lub Margaret Pooley, koordynatorowi programu w Waszyngtonie (Pooley@cua.edu). Z przesłanych zgłoszeń zostaną wyłonieni kandydaci, którzy zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną z Profesorem Rettem Ludwikowskim z Katolickiego Uniwersytetu Ameryki z Waszyngtonu, która odbędzie się we Wrocławiu w maju 2011. Precyzyjna data zostanie wskazana w późniejszych komunikatach.

Szczegółowa broszura została wywieszona na tablicy ogłoszeń przed dziekanatem. Jest także dostępna w sekretariacie Instytutu Prawa Cywilnego lub w pokoju 108A.

Gorąco Zapraszamy!!!

Źródło: WPAiE UW


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika