Tydzień Mediacji zgromadził prawie 5 tys. osób

Prawie 2600 osób skorzystało z porad organizowanych w ramach Tygodnia Mediacji, który trwał od 14 do 19 października 2013 roku. Niemal drugie tyle - 2385 osób - wzięło udział w innych spotkaniach, które zorganizowano w ramach wydarzenia.

To wstępne wyniki, nieuwzględniające dyżurów na komisariatach policji i w prokuraturach. Z przekazanych do dziś Ministerstwu Sprawiedliwości danych wynika, że w obchody Tygodnia zaangażowało się prawie 350 mediatorów, w tym radcy prawni i adwokaci. - To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę że Tydzień Mediacji w takiej formule odbywał się w tym roku po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach liczba osób zainteresowanych mediacją będzie rosła, co przełoży się na częstsze jej stosowania - mówi Marzena Kruk, naczelnik wydziału ds.
Porady prawne
Pokrzywdzonych Przestępstwem i ds. Promocji Mediacji Ministerstwa Sprawiedliwości. Ministerstwo Sprawiedliwości od lat aktywnie angażuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji. W tym roku podjęto decyzję o ich rozszerzeniu. Dlatego też nie tylko jednego dnia, ale przez cały tydzień w m.in. sądach, siedzibach organizacji pozarządowych, na komisariatach dyżurowali mediatorzy, którzy wszystkim zainteresowanym udzielali bezpłatnych porad oraz informacji o korzyściach płynących z mediacji. Mediacja to dobrowolne, poufne i niesformalizowane pozasądowe postępowanie w sprawach, w których możliwe jest zawarcie ugody, prowadzone między stronami (uczestnikami) określonego sporu przez osobę trzecią (bezstronnego mediatora). Celem mediacji jest doprowadzenie do ugodowego załatwienia tego sporu. Partnerami Ministerstwa Sprawiedliwości w organizacji obchodów Tygodnia Mediacji i Międzynarodowego Dnia Mediacji byli m.in.: Komenda Główna Policji, Prokuratura Generalna, Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, Krajowa Rada Radców Prawnych oraz Wydawnictwo Wolters Kluwer. Źródło: ms.gov.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika