zwalczanie nieuczciwej konkurencji Wyszukiwarka e-prawnik.pl
Więcej sankcji za naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa
konkurencji (dalej: "u.z.n.k.", Dz.U. z 2018 r. poz. 419). Wprowadzono nowe brzmienie art. 11 ust. 1 u.z.n.k. stanowiące, że czynem nieuczciwej konkurencji w odniesieniu do cudzych (...)
Konsumenci uzyskają ochronę przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi
konsekwencją nowej regulacji – nieuczciwych praktyk rynkowych i mają charakter techniczny i porządkujący. Przewidziano, iż zmieniana ustawa reguluje zapobieganie i zwalczanie nieuczciwej (...)
Działalność konkurencyjna byłego dyrektora
konkurencyjna, zwalczanie nieuczciwej konkurencji, pracownik, pracodawca, klienci, przejęcie, tajemnice przedsiębiorstwa, ujawnienie, wykorzystanie, dostawcy, nieuczciwa konkurencja
Roznoszenie ulotek blisko konkurencji
, o którą Pan zapytuje należy rozważyć w kontekście ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Ustawa ta reguluje zapobieganie i zwalczanie nieuczciwej konkurencji (...)
Ruszyły specjalistyczne sądy chroniące własność intelektualną
o ochronę praw autorskich i pokrewnych, o ochronę praw własności przemysłowej, o zapobieganie i zwalczanie nieuczciwej konkurencji, o ochronę dóbr osobistych w zakresie, w jakim (...)
Będą specjalistyczne sądy chroniące własność intelektualną
i zwalczanie nieuczciwej konkurencji, o ochronę dóbr osobistych w zakresie, w jakim dotyczą one wykorzystania dobra osobistego w celu indywidualizacji, reklamy lub promocji przedsiębiorcy
Powstaną specjalistyczne sądy do spraw ochrony własności intelektualnej
, zwalczanie nieuczciwej konkurencji, dobra osobiste, sędzia
Będą sądy własności intelektualnej
i zwalczanie nieuczciwej konkurencji, o ochronę dóbr osobistych w zakresie, w jakim dotyczą one wykorzystania dobra osobistego w celu indywidualizacji, reklamy lub promocji przedsiębiorcy
Rzecznik patentowy będzie się reklamował
. Wspomniana nowela pozwoli również rzecznikom patentowym występować w każdej sprawie o zwalczanie nieuczciwej konkurencji – czytamy na łamach Gazety Prawnej. rzecznik patentowy, (...)
osobami prawnymi, którym ustawa przyznaje zdolność prawną, 43) o zapobieganie i zwalczanie nieuczciwej konkurencji, 44) o odszkodowanie z tytułu szkody wyrządzonej przez (...)
Do którego sądu skierować pismo? - Właściwość sądu
ustawa przyznaje zdolność prawną; o zapobieganie i zwalczanie nieuczciwej konkurencji; o odszkodowanie z tytułu szkody wyrządzonej przez wydanie prawomocnego orzeczenia niezgodnego (...)
Priorytety czeskiej prezydencji w Unii Europejskiej
będzie również elastyczność na rynku pracy. W polityce handlowej hasłami przewodnimi będą oprócz dalszej liberalizacji wymiany, zwalczanie nieuczciwej konkurencji i niewystarczająca (...)
Sądy gospodarcze mają przyspieszyć
prawnymi, którym ustawa przyznaje zdolność prawną oraz o zapobieganie i zwalczanie nieuczciwej konkurencji. Ustawodawca wskazał także, że niewłaściwość sądu dającą się (...)
Przyspieszenie sądów gospodarczych
zdolność prawną oraz o zapobieganie i zwalczanie nieuczciwej konkurencji. Ustawodawca wskazał także, że niewłaściwość sądu dającą się usunąć za pomocą umowy stron sąd bierze (...)
Jak konsument może się bronić przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi przedsiębiorców?
prawnym obok obowiązującej ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. W przypadku jednak ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji punkt ciężkości znajduje (...)
Jakie praktyki ograniczające konkurencję są zakazane?
(czyny nieuczciwej konkurencji). Ustawy odrębne (np. ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów) (...)
Jak konsument będzie mógł się bronić przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi przedsiębiorców?
Konsumentów. Podstawa prawna: Rządowy projekt ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (sejmowy druk nr 1682); Ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (...)
Kiedy mamy do czynienia z czynem nieuczciwej konkurencji?
nieuczciwej konkurencji? Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji określa przedsiębiorcę w najszerszym rozumieniu tego słowa – może nim być zarówno osoba fizyczna, (...)
Odszkodowanie za szkody związane z naruszeniem konkurencji
organowi ochrony konkurencji (tzn. Komisji Europejskiej, Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub organowi ochrony konkurencji innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej) (...)
Gdy były pracownik prowadzi działalność konkurencyjną - opinia prawna
pracownika wyczerpujące definicję w/w czynu nieuczciwej konkurencji będzie czynem nieuczciwej konkurencji uprawniającym do żądania (zgodnie z art. 18 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej (...)
konkurencji jest wprowadzanie do obrotu przez sieci towarów w ilości przewyższającej 20% wartości obrotów, które stanowią własność właściciela sieci lub podmiotów zależnych. Czynami nieuczciwej (...)
Kiedy reklama jest nieuczciwa?
nieuczciwej konkurencji. Kto ma udowodnić, że reklama jest nieuczciwa? W przypadku postępowania w sprawach o naruszenie konkurencji, następuje przerzucenie ciężaru dowodu na oskarżonego (...)
Odejście pracownika do konkurencji
nieuczciwej konkurencji, konieczne jest przekazywanie, ujawnianie lub wykorzystywanie informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. W razie dokonania czynu nieuczciwej konkurencji, (...)
Podszywanie się pod innego przedsiębiorcę zabronione!
spoczywa obowiązek odpowiedniego oznaczenia swego przedsiębiorstwa (obowiązek taki wynika z art. 20 ustawy o Swobodzie działalności gospodarczej), za dokonanie czynu nieuczciwej konkurencji (...)
Przewaga kontraktowa w nowych przepisach
następująco: a) wniesienie przez adresata decyzji odwołania do Sądu Okręgowego w Warszawie – Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, za pośrednictwem UOKiK, w terminie miesiąca od doręczenia
Czyn nieuczciwej konkurencji w zamówieniach publ
nieuczciwej konkurencji należy stwierdzić, iż takiej takie określenie wskazuje na popełnienie czynu nieuczciwej konkurencji (Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie (...)
Jakie rodzaje reklam są zakazane oraz kiedy reklama stanowi czyn nieuczciwej konkurencji?
z prawem farmaceutycznym. Kiedy reklama stanowi czyn nieuczciwej konkurencji? Czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest w szczególności: reklama sprzeczna z (...)
Umowa o zakazie konkurencji jako skuteczna ochrona \"know how\" pracodawcy - opinia prawna
nieuczciwej konkurencji, „czynem nieuczciwej konkurencji jest przekazanie, ujawnienie lub wykorzystanie cudzych informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa albo ich nabycie (...)
Konsekwencje niezachowania tajemnicy handlowej przez pracownika - opinia prawna
roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jednolity: Dz. U. 2003r. nr 153 poz. 1503 ze zmianami) – wyciąg Art. 11. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest (...)
Czy przywłaszczenie bazy danych byłego pracodawcy, można uznać jako czyn nieuczciwej konkurencji?
ustawą z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U.2003.153.1503 j.t.) dalej „u.z.n.k.” za czyn nieuczciwej konkurencji uznaje się działanie (...)
Naśladowanie gotowego produktu, stanowiące czyn nieuczciwej konkurencji
Jak ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, określa naśladowanie gotowego produktu, stanowiące czyn nieuczciwej konkurencji? Art. 13. ust. 1. Czynem nieuczciwej (...)
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
). kartel, konkurencji, konsumentów, nowelizacja, leniency, kartele, karteli, zwalczanie, współpraca, Unią, Europejską, Unia Europejska, UE
Zakaz podbierania pracowników - klauzule umowne oraz ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
pracowników reguluje również ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Zgodnie z art. 12 powoływanej ustawy, czynem nieuczciwej konkurencji jest m. in. nakłanianie (...)
Zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy
przyczyny ustania zakazu konkurencji. Odszkodowanie z tytułu obowiązującego zakazu konkurencji Co do zasady wysokość odszkodowania należnego pracownikowi z tytułu obowiązującego go zakazu (...)
Złamanie zakazu konkurencji przez pracownika samorządowego - opinia prawna
konkurencji (tekst jednolity: Dz. U. 2003 r. Nr 153 poz. 1503). Przewiduje ona odpowiedzialność cywilną za dokonanie czynu nieuczciwej konkurencji. Czynem nieuczciwej konkurencji (...)
nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. W razie zaś dokonania czynu nieuczciwej konkurencji, przedsiębiorca, (...)
Definicja pojęcia czynu nieuczciwej konkurencji
nieuczciwej konkurencji), czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta. (...)
Jak chronione są zbiorowe interesy konsumentów?
konkurencji, uszczegóławiają ten ogólny obowiązek. Ustawa antymonopolowa, jak potocznie nazywana jest ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów, ma za zadanie ochronę wolnej (...)
Co grozi za pomawianie przedsiębiorstwa?
;go odpowiednika – czynu nieuczciwej konkurencji, określonego w art. 14 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Tutaj mowa jest o dwojakiego rodzaju korzyściach: majątkowych (...)
Żądaj odszkodowania za naruszenie konkurencji
szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji wszczętych po dniu wejścia w życie obecnie uchwalonej ustawy, bez względu na to, kiedy nastąpiło naruszenie prawa konkurencji. Natomiast (...)
Czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
Jakie zachowanie może być uznane za czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji? Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej (...)
Podstawowe zasady systemu zamówień publicznych
) nie dopuszczają się czynu nieuczciwej konkurencji.Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy (...)
Mocniejsza ochrona tajemnicy handlowej?
życie po 7 dniach od daty ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. konkurencja, niejawne know-how, niejawne informacje handlowe, tajemnica przedsiębiorstwa, czyn nieuczciwej konkurencji, ochrona (...)
Podstawowe zasady zamówień publicznych (stan prawny obowiązujący do 1 marca 2004 r.)
czynu nieuczciwej konkurencji. Czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub (...)
Klauzula zakazu konkurencji w umowie zlecenia
przede wszystkim o czyny nieuczciwej konkurencji w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. 1993 nr 47 poz. 211), ze szczególnym (...)
Odszkodowanie za szkody związane z naruszeniem konkurencji
konkurencji. Projekt przewiduje liczne ułatwienia dla poszkodowanych przez działania karteli i wskutek innych naruszeń prawa konkurencji - w tym: wprowadzenie domniemania, że naruszenie (...)
nieuczciwej konkurencji i dumpingu socjalnego oraz ochrony pracowników, w tym osób samozatrudnionych, o ile są proporcjonalne do zamierzonych celów. Choć Trybunał 
Naruszenie znaku towarowego jako czyn nieuczciwej konkurencji
nieuczciwej konkurencji: 1. Czynem nieuczciwej konkurencji jest takie oznaczenie towarów lub usług albo jego brak, które może wprowadzić klientów w błąd co (...)
pracodawcy. W braku takiej umowy zasadniczo zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy należy oceniać w oparciu o przepisy ustawy o nieuczciwej konkurencji. Ustawa ta wprowadza jako jeden (...)
Jak funkcjonuje konkurencja w Unii Europejskiej?
konkurencji obejmuje: 1. zakaz nieuczciwej konkurencji między przedsiębiorstwami (art. 81 – 86 TWE), tj.: a) zakaz karteli – zakazane są wszelkie umowy, nieformalne porozumienia (...)
Jak przebiega postępowanie w sprawie nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej?
ochronie konkurencji i konsumentów. Źródło: uokik.gov.pl nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej, przewaga kontraktowa, dostawa, rolnik, produkt rolny, produkt spożywczy
Ustawa o zwalczaniu konkurencji zawetowana przez prezydenta
nowelizacji ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji jest autorstwa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, która zrzesza wielkie sieci handlowe takie, jak TESCO, Carrefour i Auchan. Pojawiły (...)
Praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów
konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji, stosowanie nieuczciwej lub wprowadzającej w błąd reklamy lub też inne czyny nieuczciwej konkurencji (określone w ustawie o zwalczaniu (...)
Jak poradzić sobie z nieuczciwą konkurencją w internecie?
masowego przekazu. W Polsce, jak i w przeważającej części Europy, zagadnienie dotyczące reklamy jest przede wszystkim ujmowane w ustawach regulujących zwalczanie czynów nieuczciwej konkurencji (...)
nieuczciwej konkurencji. Takie zachowanie może być traktowane tylko jako naruszenie obowiązków pracowniczych. Zgodnie z art. 11 ust. 2 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, (...)
Dochodzenie wierzytelności przedawnionej
konkurencji przedawniają się z upływem 3 lat. W razie dokonania czynu nieuczciwej konkurencji, przedsiębiorca, którego interes został zagrożony lub naruszony, może żądać: zaniechania (...)
Zakaz działalności konkurencyjnej w spółce z o.o.
uwzględnieniem przepisów Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o nieuczciwej konkurencji, która zakazuje podejmowania czynów nieuczciwej konkurencji. Zgodnie z jej postanowieniami, (...)
Obowiązek zachowania tajemnicy bez lojalki
zakaz, ale wymaga zachowania tajemnicy. Należy odróżnić zakaz konkurencji od nakazu zachowania tajemnicy służbowej. Zakaz konkurencji oznacza obowiązek powstrzymania się od działalności
Tajemnica służbowa po ustaniu stosunku pracy
nieuczciwej konkurencji i naraża się na odpowiedzialność, zarówno cywilną jak i karną. Ujawnienie innej osobie informacji poufnych lub wykorzystanie ich we własnej działalności, (...)
;r zawiadomienia (.doc) Wypowiedź prezesa UOKiK Mareka Niechciała o programie dla sygnalistów; Wypowiedź Anny Sekindy-Maickiej z Dep. Ochrony Konkurencji UOKiK o programie dla sygnalistów
Działanie pracownika na szkodę firmy
świetle przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji przekazanie, ujawnienie lub wykorzystanie cudzych informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa stanowi czyn nieuczciwej (...)
Nazwa spółki handlowej - zasady nadawania spółkom nazwy i jej ochrona
zwalczaniu nieuczciwej konkurencji - przepisy te dotyczących wszelkich nazw handlowych. Zgodnie z ustawą czynem nieuczciwej konkurencji jest między innymi oznaczenie przedsiębiorstwa, (...)
Ochrona przed konkurencją po ustaniu zatrudnienia
niedozwolony czyn nieuczciwej konkurencji. Przepis ten stosuje się nie tylko do przedsiębiorców, ale również do osoby, która świadczyła pracę na podstawie stosunku pracy (...)
Rezygnacja członka zarządu a szkoda spółki
zasadniczo zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy należy oceniać w oparciu o przepisy ustawy o nieuczciwej konkurencji. Ustawa ta wprowadza jako jeden z czynów nieuczciwej konkurencji, (...)
Przeciwdziałanie nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej
zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Natomiast w przypadku, gdyby sprawa dotyczyła praktyk antykonkurencyjnych - w formie porozumienia ograniczającego konkurencję bądź nadużywania pozycji dominującej (...)
w wyniku naruszenia albo wydania korzyści uzyskanej przez osobę, która dopuściła się naruszenia. Z kolei według przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji czynem nieuczciwej
Ułatwienia w dochodzeniu odszkodowań od karteli i nie tylko
zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. ##baner## Ponadto do polskiego wymiaru sprawiedliwości mogą zwracać się poszkodowani przez naruszenia prawa konkurencji stwierdzone przez Komisję Europejską (...)
wydłużanie terminów zapłaty stanie się czynem nieuczciwej konkurencji Uzupełnienie katalogu czynów nieuczciwej konkurencji (w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej (...)
Nieuczciwa konkurencja: tolerowanie naruszenia prawa może prowadzić do jego utraty
. 1 ustawy o z dn. 16.04.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji) jest wprowadzenie do obrotu gospodarczego wyrobu rodzajowo tożsamego z istniejącym na rynku wyrobem innego producenta, jeżeli
Ustalenie zakresu działalności konkurencyjnej pracownika
omawianym przypadku należy odwołać się do przepisów ustawy „O zwalczaniu nieuczciwej konkurencji”, która definiuje pojęcie czynu nieuczciwej konkurencji. Te przepisy (...)
Koniec działania systemu argentyńskiego
z konsorcjum albo kontynuacji umowy, co w zasadzie jest równoważne z doprowadzeniem do końca zakupów.Źródło:Ustawa z dnia 17 czerwca 2004 r. o zmianie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (...)
Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych
nieuczciwej konkurencji11)przeciwko własności intelektualnej, określone w art.115-118[1] ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.Podmiot zbiorowy podlega również (...)
Polityka konkurencji 2008-2010
przedsiębiorców. Niezbędna jest także edukacja konsumentów - słabsi uczestnicy rynku nie zawsze zdają sobie sprawę, że brak konkurencji na rynku może odbić się na jakości czy cenie (...)
ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji rozszerzono katalog czynów nieuczciwej konkurencji o działanie polegające na nieuzasadnionym wydłużaniu terminów zapłaty (...)
Ochrona dóbr prawem chronionych przed treściami opublikowanymi w internecie
;br osobistych, zasadniczo sądem właściwym będzie sąd, w którego okręgu znajduje się centrum spraw życiowych poszkodowanego. czyn nieuczciwej konkurencji, naruszenie (...)
Ograniczenia w koncentracji przedsiębiorców
zgłoszeniu Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zamiaru założenia takiego holdingu, jeśli spełnione są warunki określone w art. 13 ust. 1 ustawy o ochronie konkurencji (...)
Cyfrowe propozycje Komisji Europejskiej
internecie, określone zostaną działania informacyjne mające na celu zwalczanie fałszywych narracji dotyczących Europy i zwalczanie dezinformacji w UE i poza nią. Co dalej? Komisja zwoła wkrótce
Ujawnienie tajemnicy przedsiębiorstwa a czyn nieuczciwej konkurencji
Czy czynem nieuczciwej konkurencji jest ujawnianie przez pracownika tajemnicy przedsiębiorstwa, w którym był zatrudniony? Zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (...)
Kraj pochodzenia na produktach importowanych
...."? Na podstawie ustawy zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, czynem nieuczciwej konkurencji jest takie oznaczenie towarów lub usług albo jego brak, które może wprowadzić klientów (...)
. 3 ust. 1 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji definicja czynu nieuczciwej konkurencji jest bardzo szeroka - jest nim bowiem działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, (...)
Wysyłanie reklam pocztą i przez e-mail
informacje stowarzyszeń konsumentów o najlepszych towarach, zob. E. Nowińska, M. du Vall, Komentarz do ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, wyd. IV, Warszawa 2008). Informację handlową (...)
Tajemnica przedsiębiorstwa przed sądem
. Kwestie te reguluje ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Zgodnie z jej art. 11 czynem nieuczciwej konkurencji jest przekazanie, ujawnienie lub wykorzystanie cudzych informacji (...)
Udzielanie porad prawnych przez nieuprawnionego
nieuczciwej konkurencji. Ten samouk prawa nauczył się tej dziedziny wiedzy w więzieniu (są to jego publiczne wyznania do wybranych osób, bo m.in. tak je zastrasza, gdy upominają się o zwrot (...)
Ochrona wzoru przemysłowego niezastrzeżonego
konkurencyjnej może zostać uznane za czyn nieuczciwej konkurencji. Zgodnie z artykułem 13 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji „czynem nieuczciwej konkurencji (...)
Użycie nazwy "kancelaria prawna"
prawdziwe. Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji zawiera przepisy karne, zgodnie z którymi: Kto, umyślnie oznaczając lub wbrew obowiązkowi nie oznaczając towarów albo usług, wprowadza (...)
Zakaz konkurencji a samozatrudnienie - opinia prawna
nieuczciwej konkurencji, gdzie jest zawarta jedynie definicja czynu nieuczciwej konkurencji, ani też pod przepisy Kodeksu Pracy art. 101¹, dotyczące zakazu konkurencji (...)
Zakaz konkurencji wspólnika w spółce z o.o.
równocześnie skutki naruszenia takiego zakazu. Opisana powyżej sytuacja nie może być również kwalifikowana jako czyn nieuczciwej konkurencji w myśl ustawy o zwalczeniu nieuczciwej konkurencji. (...)
Umowa o zachowaniu poufności - najważniejsze informacje
broker. Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, a umowa o zachowaniu poufności W świetle obowiązującej ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji z dnia 16 kwietnia 1993 (...)
Czy istnieje możliwość dochodzenia zwrotu tzw. opłat półkowych?
element kształtujący wysokość ceny sprzedaży, czy też są od niej niezależne. Zgodnie z art. 15 ust 1 pkt 4 u.z.n.k. czynem nieuczciwej konkurencji jest pobieranie innych niż marża handlowa (...)
Kiedy Twoja oferta może zostać odrzucona?
tajemnicę przedsiębiorstwa – w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Ustawa ta stanowi, że przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione (...)
Pora na ograniczenie zatorów płatniczych
czynów nieuczciwej konkurencji (w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji) o działanie polegające na nieuzasadnionym wydłużaniu terminów zapłaty za dostarczone (...)
Ustalenie warunków przetargowych dla wykonawców - opinia prawna
obyczajami udziału w postępowaniu innych przedsiębiorców. Chodzi tu przede wszystkim o czyny z zakresu nieuczciwej konkurencji, określone przepisami ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu (...)
konkurencji z art. 3 ust. 1 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji), bądź jako oznaczenie towaru wprowadzające w błąd odbiorców co do istotnych właściwości towaru (co stanowi (...)
Będzie reforma dyrektywy o delegowaniu pracowników?
Europie pracowników pierwszej i drugiej klasy: koniec dumpingu pensji, koniec nieuczciwej konkurencji, koniec wykorzystywania pracowników. To trudne zadanie, ponieważ interesy
Dwie spółki o tej samej nazwie
nieuczciwej konkurencji jest w szczególności wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa.Poprzez oznaczenie przedsiębiorstwa należy rozumieć firmę przedsiębiorcy (por. art. 432 (...)
Czyn nieuczciwej konkurencji a żądanie zaniechania niedozwolonych działań
, nieuczciwej, konkurencji, żądanie, zaniechania, działań
Przedawnienie roszczeń z czynu nieuczciwej konkurencji
Kiedy przedawniają się roszczenia z czynu nieuczciwej konkurencji? Art. 20. ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Roszczenia z tytułu czynów nieuczciwej konkurencji (...)
Jak prowadzone jest postępowanie w związku z nieuczciwym wykorzystywaniem przewagi kontraktowej?
konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2015 r. poz. 184, 1618 i 1634 oraz z 2016 r. poz. 1823); ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (t.j. Dz.U. z 2016 (...)
do obrotu aptecznego. Zatem przedsiębiorca może co do zasady dowolnie kształtować marżę, mając jednak na względzie preferencje konsumentów. cena, wysokość marży, czyn nieuczciwej konkurencji
Wynagrodzenie prywatnego detektywa a koszty
. konkurencja, czyn nieuczciwej konkurencji, koszty, podatek, wynajem detektywa