Od marca wchodzą w życie ulgi dla dużych rodzin

Ulgowe bilety na przejazdy pociągami, do muzeów, galerii i ośrodków sportu, a także bezpłatny wstęp do parków narodowych, a nawet zniżki na usługi hotelowe i gastronomiczne - to tylko niektóre zniżki, jakie przewiduje ogólnopolska Karta Dużej Rodziny, opracowana w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

- Karta Dużej Rodziny to świetny sposób na docenienie roli rodzin wielodzietnych w Polsce. Karty na poziomie samorządów cieszą się dużą popularnością, dlatego chcemy, aby w całej Polsce można było korzystać ze wsparcia - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Pozwoli to na obniżanie kosztów comiesięcznych rachunków oraz umożliwienie aktywnego spędzania czasu dla całej wielodzietnej rodziny.

Kartę przygotował Zespół ds. Karty Dużej Rodziny przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W jego skład weszli przedstawiciele samorządów, Związku Dużych Rodzin Trzy Plus, Kancelarii Prezydenta RP, ministerstw - środowiska, kultury i dziedzictwa narodowego, sportu i turystyki oraz transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

Kto będzie mógł korzystać z karty? Rodziny z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta będzie wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice będą mogli korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do 25 lat.

Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również podmioty prywatne. Dotychczas propozycje zniżek w jednostkach podległych zgłosiły Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Środowiska, Sportu i Turystyki, Obrony Narodowej , Infrastruktury i Rozwoju, Spraw Wewnętrznych, Pracy i Polityki Społecznej, Kancelaria Prezydenta oraz PKP Intercity.

Projekty uchwały i rozporządzenia Rady Ministrów zostaną skierowane do zaopiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego, a także do konsultacji z partnerami społecznymi.

źródło: materiały ministerstwa pracy

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Ajam

21.2.2014 23:5:10

Re: Od marca wchodzą w życie ulgi dla dużych rodzin

Duża rodzina to już 2+2 żeby utrzymać 4-ro osobową rodzinę(w tym 2-je dzieci to nie BAGATELA przy najniższej krajowej i dzieci uczące się poza terenem zamieszkania).Średnio zarobiający (4 tyś. + żona 4 tyś = 8 tyż na czterodzietną rodzine ) to można troch się porządzić,nie odczuje żadnej biedy. Rząd żle interpreyuje duże rodziny. Ulgi wimnny być udzielane w/g ZAROBKÓW na osobę. Na dzień dzisiejszy to sejm uchwalił 503 zł do wyliczenia; zsiłków rodzinnych,ect. ta kwota nie zmienia się od 10-14 -lat z średnia krajowa rośnie co roku - i gdzie jest sprawiedliwość. LUDZIE OBUDŹCIESIĘ weście przykład z L....wy, dosyć wykorzystywania przez rząd i zaciskania pasa, ILEŻ MOŻNA


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: