Prawo zamówień publicznych - Porady prawne (strona: 4)

Uwierzytelnienie dokumentów spółki - przetarg

Z KRS wynika, iż do reprezentowania firmy upoważnionych jest dwóch członków zarządu, muszą oni działać wspólnie. Członkowie zarządu nie udzielali dalszych umocowań. Jeśli firma składa dokumentację (...)

Termin rozpatrzenia odwołania przez Izbę

Ustawa prawo zamówień publicznych w art. 187 ust. 1 i 2 zobowiązuje Krajową Izbę Odwoławczą do rozpoznania odwołania w ciągu 15 dni. Strony zostały powiadomione o terminie rozprawy, który wydaje (...)

Zamówienie publiczne a zasada jawności

Zgodnie z procedurą zamawiający otwiera kolejne oferty które wpłynęły do zamawiającego i odczytuje określony zakres informacji. Jaki zakres informacji powinien być odczytany podczas otwarcia przetargu? (...)

Odrzucenie oferty w zamówieniach publicznych

Złożyliśmy ofertę w przetargu nieograniczonym o udzielenie zamówienia publicznego i nasza oferta okazała się najkorzystniejsza pod względem cenowym. Jedynym kryterium oceny miała być tylko cena. (...)

Graniczne kwoty w przetargach publicznych

Zamierzamy wziąć udział w przetargu organizowanym przez fundusz celowy posiadający osobowość prawną, należący do sektora finansów publicznych (pod sektor rządowy) w rozumieniu przepisów o finansach (...)

Ujawnienie oferty w przetargu

Gmina zorganizowała przetarg, w którym wzięła udział nasza firma. Jednym z warunków było wpłacenie na konto Zamawiającego wadium przetargowego. Wadium zostało wpłacone dzień wcześniej, jednak (...)

Błędy w SIWZ

W przetargu nieograniczonym na roboty budowlane w przedmiarze robót pojawił się błąd polegający na złym obmiarze jednej z pozycji przedmiaru (co jak najbardziej wpływa na cenę ofertową). Jeden (...)

Termin wpłaty wadium na zakup nieruchomości

Zamierzam nabyć nieruchomość stanowiącą własność gminy. W ogłoszeniu o przetargu jest wyznaczony termin do wniesienia wadium. Przepis brzmi: "wpłaty wadium należy dokonać nie później niż (...)

Warunki unieważnienia przetargu nieograniczonego

W lutym zamawiający wyłonił naszą firmę w przetargu nieograniczonym zorganizowanym wg ustawy Prawo zamówień publicznych, o czym powiadomił nas pisemnie. Termin związania z ofertą mija w czerwcu. (...)

Stowarzyszenie a prawo zamówień publicznych

Stowarzyszenie zarejestrowane w KRS, którego członkami są osoby fizyczne, posiada środki (fundusze) pochodzące ze składek członków oraz darowizn od sponsorów (firm, osób fizycznych). Czy stowarzyszenie (...)

Wymóg autoryzowanego serwisu w przetargu

Podmiot udzielający zamówienia objęty jest zakresem ustawy Prawo zamówień publicznych, forma postępowania: przetarg nieograniczony. Przetarg dotyczy sprzętu biurowego: drukarko-kopiarki. Dla takiej (...)

Błąd w określeniu ceny w ofercie

Złożono ofertę do zamówienia publicznego. Niestety w ofertę zakradł się błąd. Zamiast ceny globalnej ( na 24 miesiące) została podana cena brutto, ale za jeden miesiąc. Nie przemnożono ceny (...)

Błędna stawka VAT a odrzucenie oferty

W przetargu na budowę sieci wodociągowej złożono dwie oferty. Oferta nr 1 jest kilkanaście tysięcy tańsza od oferty nr 2, jednakże wykonawca zastosował złą stawkę VAT. Wykonawcy z przyczyn (...)

Unieważnienie przetargu a roszczenia wykonawcy

Samorządy przyjmując do budżetu kolejne pozycje planu inwestycyjnego na dany rok powinny określać ich wartość na podstawie kosztorysów inwestorskich zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych. (...)

Opłata skarbowa od pełnomocnictwa w przetargu

Składam pełnomocnictwo w ofercie w postępowaniu przetargowym w SP Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Czy nowe przepisy zobowiązują mnie do opłaty skarbowej od tego pełnomocnictwa? Jeśli podlega opłacie, (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika