Informacje

Integracja Publicznego Systemu Identyfikacji Elektronicznej w UE

1.12.2023

Proces reintegracji po notyfikacji Publicznego Systemu Identyfikacji Elektronicznej w pierwszych 11 krajach UE zakończył się sukcesem. Dzięki temu polscy obywatele mogą wygodnie i bezpiecznie logować się do systemów identyfikacji funkcjonujących w innych państwach członkowskich, (...)

Wigilia jednak bez handlu?

14.11.2023

Rząd zaproponował, aby Wigilia, która w tym roku przypada w niedzielę, 24 grudnia, była dniem objętym zakazem handlu.

Prekonsultacje Polityki cyfrowej transformacji edukacji w Polsce

10.11.2023

9 listopada br. rozpoczęły się prekonsultacje Polityki Cyfrowej Transformacji Edukacji w Polsce (PCTE). Wszystkie zgłoszone uwagi i sugestie zostaną przekazane zespołowi, który na kolejnym etapie prac przeanalizuje propozycje i dokona ewentualnej modyfikacji projektu polityki. Na merytoryczne (...)

Krajowa droga ku cyfrowej dekadzie

10.11.2023

Ministerstwo Cyfryzacji, wspólnie z innymi zaangażowanymi resortami, zwłaszcza Ministerstwem Rozwoju i Technologii, Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Ministerstwem Zdrowia, opracowało projekt Krajowego planu działania do programu polityki „Droga ku cyfrowej dekadzie” do (...)

Zmiana w e-receptach

10.11.2023

Na raz możesz wykupić leki na 120 dni, niezależnie od tego, jaką masz wystawioną e-receptę. Od 1 listopada po 90 dniach otrzymasz leki na następny okres

Określenie ceny referencyjnej energii z OZE

10.11.2023

9 listopada 2023 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie ceny referencyjnej energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, okresów obowiązujących wytwórców, którzy wygrali aukcje oraz referencyjnych wolumenów (...)

Fundusze Europejskie w listopadzie

10.11.2023

Zapoznaj się z różnorodną ofertą Funduszy Europejskich dostępną w listopadzie. Oferta obejmuje łącznie 159 konkursów: 26 z programów krajowych, 110 z programów regionalnych, 15 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej oraz 8 z Krajowego (...)

Załóż profil zaufany online

6.11.2023

Twój profil był ważny do 31 października i nie udało Ci się przedłużyć ważności na czas? Oznacza to, że Twój profil wygasł, ale nadal masz dostęp do swojego konta. W każdej chwili możesz zalogować się na nie i założyć nowy profil zaufany. Zrób to przez internet (...)

Przedłużenie tymczasowej kontroli na granicy polsko-słowackiej

6.11.2023

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podjął decyzję o przedłużeniu tymczasowej kontroli granicznej osób na granicy polsko-słowackiej o kolejne 20 dni, czyli do 22 listopada. Kontrole będą nadal prowadzone na kierunku wjazdowym do Polski. Granicę będzie można przekroczyć tylko (...)

Konsultacje dotyczące Taksonomii UE

6.11.2023

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zachęca przedsiębiorców do udziału w konsultacjach organizowanych przez Komisję Europejską ws. dalszego rozwoju unijnych ram zrównoważonych środowiskowo działalności gospodarczych – tzw. Taksonomii UE.

Zmiany w POZ

2.11.2023

Od 1 listopada 2023 r. wprowadzane są zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ). Więcej pacjentów skorzysta z większej liczby świadczeń, a lekarze zlecą więcej badań.

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika