Projekty ustaw

Pakiet tytoniowy przeciwko szarej strefie

6.6.2017

Ministerstwo Finansów skierowało do konsultacji publicznych „pakiet tytoniowy\", czyli projekt ustawy, który zawiera wiele zmian w czterech ustawach. Ma on uszczelnić system podatkowy w zakresie obrotu suszem tytoniowym. Szara strefa na rynku wyrobów tytoniowych w Polsce (...)

Planowane zmiany w gospodarce nieruchomościami

3.6.2017

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw ma zapewnić przejrzystą i stabilną sytuację stronom umów o pośrednictwo w obrocie nieruchomościami i zarządzanie nieruchomościami. Proponowane prawo doprecyzowuje niektóre (...)

Prawo zamówień publicznych. Są zmiany

26.9.2013

Według nowelizacji przepisy ustawy nie będą stosowane w przypadku niektórych zamówień udzielanych przez ministra sprawiedliwości lub jednostki organizacyjne Służby Więziennej.

Opłaty za przedszkole. Od września będzie taniej

7.5.2013

W projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty założono, że od 1 września 2015 r. dzieci czteroletnie, a od 1 września 2017 r. dzieci trzyletnie - będą miały zapewnione miejsca w przedszkolach.

Rolnikom się upiecze. Opiekę zdrowotną sponsoruje KRUS

9.8.2012

Opieszałość Ministerstwa Finansów i brak ostatecznych rozwiązań dotyczących opodatkowania dochodów uzyskiwanych z działalności rolniczej oraz składek zdrowotnych rolników sprawiła, że w Ministerstwie Zdrowia rozpoczęto pracę nad projektem ustawy przedłużającą obowiązywanie obecnych (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika