PORADNIK PRAWA DLA CIEBIE I TWOJEJ FIRMY

Czy można zbyć udział w spadku?

Czy można zbyć udział w spadku?

8.12.2023

Czy można zbyć udział w spadku? Na tak postawione pytanie, należy odpowiedzieć twierdząco. Wynika to z art. 1051 kodeksu cywilnego, który stanowi, że spadkobierca, który spadek przyjął, może (...)

INFORMACJE I ZMIANY W PRAWIE

V rozbiór Polski?

V rozbiór Polski?

8.12.2023

Prokuratura prowadzi działania wobec ujawnienia w mediach korupcyjnego zbywania majątku narodowego, tj. reprywatyzacji głównie terenów Lasów Pańśtwowych na rzecz Ukraińców (...)

Pytania i odpowiedzi

Kilka lat temu pożyczyłem swojemu znajomemu większą kwotę pieniędzy. Sporządziliśmy umowę pożyczki (nie była zarejestrowana w US). Znajomy pożyczki mi nie oddał więc zwróciłem się z tą sprawą do sądu. Mój znajomy zaprzeczył istnieniu umowy twierdząc że to jest nie jego podpis. (...) Odpowiedź..

Czy osoba fizyczna może posługiwać się na co dzień jedynie swoim drugim imieniem? Odpowiedź..

Mój narzeczony otrzymuje rentę rodzinną. Jest studentem czwartego roku. Czy jeśli zawrzemy związek małżeński, będzie mu nadal przysługiwało prawo do tej renty? Odpowiedź..

Podpisałem umowę - zlecenie na montaż okien w której termin wykonania został dokładnie określony. Termin ten nie zostanie jednak dotrzymany, ze względu na niedostarczenie zleceniobiorcy okien w terminie pozwalającym mu na wywiązanie się zawartej umowy. Ja nie wiedząc o tym - nikt mnie nie (...) Odpowiedź..

Czy czynność polegająca na wykonaniu umowy o wydanie przydziału lokalu mieszkalnego na spółdzielczych WŁASNOŚCIOWYCH prawach do lokalu, z określoną kwotą, na którą ustalona jest wartość lokalu, w rozumieniu Kodeksu Cywilnego jest czynnością NIEODPŁATNĄ? Proszę podać przykłady czynności (...) Odpowiedź..

Nieruchomość użytkowa z częścią mieszkalną jest w posiadaniu kilku współwłaścicieli. Żadna z części nieruchomości (żaden lokal) nie został wyodrębniony na własność, w tym również część mieszkalna. Część mieszkalną zajmuje współwłaściciel posiadający mniejszościowe (...) Odpowiedź..

Wezwanie na rozprawę rozwodową, datowane na 19 stycznia, odebrałem na poczcie w dniu 6 lutego. Zostałem zobowiązany do złożenia odpowiedzi w terminie 14 dni oraz wezwany na rozprawę na 16 lutego. Kiedy upływa termin odpowiedzi na pozew? Nie jestem jeszcze przygotowany do obrony (przygotowuję (...) Odpowiedź..

Czy udzielając pracownikowi pełnomocnictwa w sprawach związanych z działalnoscią gospodarczą można dokonać zapisu o odpowiedzialności materialnej , prawnej lub innej za wykonywane czynności w ramach pełnomocnictwa? Odpowiedź..

Firma zawarła umowę trójstronną, w której odbiorcą i nabywcą towaru jest jedna spółka (i tak jest wystawiona faktura), zaś płatnikiem jest jeszcze inna - trzecia firma. Czy tak zawarta umowa i tym samym wystawiona faktura jest prawnie dopuszczalna? Otóż dokładnie chodzi o umowę sprzedaży (...) Odpowiedź..

Przez ostatnie dwa lata wynajmowałam, zgodnie z zawartą umową, mieszkanie pewnej rodzinie. 31.12.2006 ta umowa najmu się skończyła. Pomimo tego ci państwo nie chcą się wyprowadzić z mojego mieszkania. Chcę wnieść do sądu pozew o odszkodowanie i eksmisję. Zakładając, że sąd jest właściwy (...) Odpowiedź..

ZOBACZ WIĘCEJ

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika