Spółka z o.o. jako wspólnik spółki cywilnej

Pytanie:

"Czy do spółki cywilnej mogą przystąpić dwie spółki z o.o. oraz czy spółka jawna może się składać wyłącznie z dwóch spółek z.o.o.?"

Odpowiedź prawnika: Spółka z o.o. jako wspólnik spółki cywilnej

Jeden i drugi przypadek jest prawnie dopuszczalny. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ma osobowość prawną i może być stroną umów, także umowy spółki cywilnej i spółki jawnej. Czynności związane z członkostwem w tych spółkach będzie oczywiście wykonywać osoba fizyczna lub grupa takich osób, które będą uprawnione do reprezentowania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Jadwiga Kurasińsk 2015-06-06 11:21:16

    Witam jesteśmy spółką jawna - 3 wspólników, ostanio została utworzona spółka z o.o jako odrębna spółka. W chwili obecenj chcemy zrobić spółkę z o o. jako udziałowca spółki jawnej. Prosze mi opisać jak ma to przebiegać i jakie formalności wobec Urzędu skarbowego i zus będą wynikały z tego przekształcenia oraz jak należy rozliczać taka spólkę.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika