e-prawnik.pl Porady prawne

Prawo spółek

571 Artykułów


746 Informacji


3157 Pytań i odpowiedzi


388 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Odpowiedzialność prezesa zarządu

  "Pan X i pan Y są udziałowcami spółki z o. o. Pan X jednocześnie jest jedynym członkiem zarządu spółki. Funkcję tę pełni od 12 dni. Spółka spełnia wszelkie przesłanki do ogłoszenia upadłości. Pan X będzie odpowiadał (...)"

  Odpowiedzialność prezesa zarządu
 • Zwrot zadatku - niedostarczenie towaru

  "Prowadzę własną działalność gospodarczą - przyjęłam zamówienie na sprowadzenie sypialni z zagranicy w danym kolorze i pod wymiary przez klienta podane. Przyjęłam na sypialnię zadatek w kwocie 500zł. Termin realizacji był do 4 tygodni. (...)"

  Zwrot zadatku - niedostarczenie towaru
 • Sposób głosowania w stowarzyszeniu

  "W statucie stowarzyszenia jest zapis że: "Wybór władz odbywa się w głosowaniu jawnym lub tajnym w zależności od uchwały walnego zebrania członków". Czy należy podjąć oddzielną uchwałę o głosowaniu jawnym lub tajnym? Czy może (...)"

  Sposób głosowania w stowarzyszeniu
 • Szkolenie pracownika w dni wolne od pracy

  "Jestem pracownikiem służby cywilnej (nie urzędnikiem) zatrudnionym w Urzędzie Skarbowym, pracodawca kieruje mnie na szkolenie poza miejsce zamieszkania odbywające się w weekend - tj. dni wolne od pracy - sobota i niedziela. Umowa na czas nieokreślony (...)"

  Szkolenie pracownika w dni wolne od pracy
 • Zakaz konkurencji a umowa cywilno-prawna

  "Czy istnieje konieczność podpisania umowy o zakazie konkurencji, bądź zawarcia takiego paragrafu o zakazie konkurencji, w umowie cywilno prawnej o współpracę pomiędzy spółką z o.o. i osobą fizyczną prowadzącą działalność (...)"

  Zakaz konkurencji a umowa cywilno-prawna
 • Co powinno zawierać sprawozdanie zarządu z działaności spółki

  "Krajowy Rejestr Sądowy odrzucił sprawozdanie finansowe (bilans, rachunek zysków i strat oraz informację dodatkową) za ubiegły rok z adnotacją, że brakuje sprawozdania zarządu z działalności spółki. Co powinno zawierać takie sprawozdanie? (...)"

  Co powinno zawierać sprawozdanie zarządu z działaności spółki