e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum

12 Artykułów


50 Pytań i odpowiedzi


0 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Założenie działalności gospodarczej – sklepik

  "Chciałbym się dowiedzieć od czego mam zacząć, aby otworzyć jakiś mały sklepik spożywczy, gdzie mam to załatwiać? Czy chcąc być współwłaścicielem sklepiku muszę mieć działalność gospodarczą, czy wystarczy jak jedna osoba będzie (...)"

  Założenie działalności gospodarczej – sklepik
 • Obowiązkowe przekształcenie S.C. w jawną

  "Jesteśmy spółką cywilną. Po przekroczeniu przez 2 lata obrotów (rok 2007 i 2008) mamy obowiązek do 31 marca 2009 podjąć uchwałę i przekształcić się w spółkę jawną. W styczniu br. zmienił się kodeks handlowy, i nie ma już wymogu obowiązkowego (...)"

  Obowiązkowe przekształcenie S.C. w jawną
 • Świadczenie usług informatycznych

  "Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby rozpocząć świadczenie usług informatycznych (dostęp do sieci Internet) drogą bezprzewodową (na uwolnionym paśmie 2,4GHz)? Opis sytuacji: Jestem właścicielem firmy i chcę rozszerzyć zakres świadczonych (...)"

  Świadczenie usług informatycznych
 • Rozpoczęcie działalności gospodarczej

  "Chciałabym otworzyć sklep z tanią odzieżą, tylko nie wiem jak się do tego zabrać. Od czego zacząć? Gdzie mam się zgłosić i jakie dokumenty oraz pozwolenia będą mi potrzebne? "

  Rozpoczęcie działalności gospodarczej
 • Zawieszenie działalności gospodarczej

  "Mam zamiar otworzyć własną działalność gospodarczą, ale obserwując sytuację na polskim rynku liczę się z możliwością niepowodzenia. Czy będę mogła swobodnie zawiesić działalność gospodarczą przy założeniu, że będzie to działalność (...)"

  Zawieszenie działalności gospodarczej
 • Przedmiot działalności

  "Czy mając zarejestrowaną działalność gospodarczą jako biuro maklerskie (pośrednictwo w obrocie artykułami rolno-towarowymi) można działać jako samodzielny podmiot nie związany z giełdą rolno-towarową? Jaka jest podstawa prawna ?"

  Przedmiot działalności