Cudzoziemiec w zarządzie spółki z.o.o.

Pytanie:

Jestem prezesem zarządu w jednoosobowej spólce z o.o. w której mam 100% udziałów, nie mam umowy o pracę ze spółką. Jestem cudzoziemcem i mam kartę czasowego pobytu w Polsce. Czy muszę mieć zezwolenie na pracę dla pełnienia funkcii prezesa zarządu?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Konieczność posiadania zezwolenia na pracę przez cudzoziemców reguluje ustawa o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu (Dz.U.2003.58.514), która stanowi, że pełnienie funkcji w organie osób prowadzących działalność gospodarczą jest wykonywaniem pracy przez cudzoziemca (art.1 pkt.22 b ustawy) i w związku z tym wymaga zezwolenia wojewody.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Stanisław

15.11.2017 15:47:3

Re: Cudzoziemiec w zarządzie spółki z.o.o.

+1 do pytania od Pani Agaty.

Agata

26.9.2017 12:49:44

Re: Cudzoziemiec w zarządzie spółki z.o.o.

Dzień dobry, czy mam zatem rozumiec, ze Polak będący właścicielem i prezesem spółki nie musi z tego powodu otrzymywac wynagrodzenia, a cudzoziemiec w tej samej sytuacji juz musi? Czy jesli cudzoziemiec jest pracownikiem etatowym innej firmy, a dodatkowo jest wlascicielem spolki z o.o. i pelni w niej funkcje prezesa to równiez z tego tytulu powinien wynagrodzenie otrzymywac? I obie te działalności musi zgłaszac we wniosku o karte pobytu? Z gory dziękuję za wyczerpującą odpowiedz. A.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY