e-prawnik.pl Porady prawne

Spółka partnerska

12 Artykułów


2 Informacji


17 Pytań i odpowiedzi


1 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Zasady dziedziczenia

  "Przykład: Jan ma wyłącznie syna Adama a Adam córkę Marię i żonę Ewę. Umiera Jan, Adam nie odrzuca spadku, ale nie wszczyna postępowania o nabycie, po czym umiera. Maria i Ewa nabywają po Adamie spadek po 1/2 postanowieniem sądu. Dowiadują (...)"

  Zasady dziedziczenia
 • Odpowiedzialność wspólników spółki partnerskiej wykonujących wolny zawód

  "Jak kształtuje się odpowiedzialność partnerów spółki partnerskiej, w sytuacji wykonywania przez nich wolnego zawodu?"

  Odpowiedzialność wspólników spółki partnerskiej wykonujących wolny zawód
 • Preferencyjna stawka składki ZUS

  "Zamierzam zawrzeć umowę spółki partnerskiej, dotychczas byłam zatrudniona i nie prowadziłam działalności gospodarczej. Jeden z przyszłych wspólników posiada wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Czy przed zawarciem umowy powinnam również (...)"

  Preferencyjna stawka składki ZUS
 • Zmiana PKD a umowa spółki

  "Spółka istnieje wiele lat na rynku. Posiada w umowie spółki wpisane PKD bardzo obszernie. Została zmieniona ustawa o PKD i jest nowe. Stare obowiązuje do końca roku. Czy spółka ma obowiązek zmieniać umowę spółki i aktualizować PKD wg nowej (...)"

  Zmiana PKD a umowa spółki
 • Kodeks postepowania cywilnego !

  "Ustawa z 5 grudnia 2008 r. wprowadzono zmiany w KPC. Czy w związku ze zmianą przepisów w prawie cywilnym istnieją przepisy nakazujące nadal kontynuować zaczęte już sprawy według starych przepisów ? Proszę o podanie takiego przepisu."

  Kodeks postepowania cywilnego !
 • Koszty utrzymania majątku

  "Strony są po rozwodzie, ale bez dokonanego podziału majątku. W skład majątku wspólnego wchodzi m.in. dom jednorodzinny, w którym mieszka była żona. Były mąż mieszka gdzie indziej i od lat prowadzi całkiem osobne gospodarstwo domowe. Była (...)"

  Koszty utrzymania majątku