Odwołanie od orzeczenia NSA

Pytanie:

"Czy można się odwołać od decyzji NSA wydanej przez wydział zamiejscowy np. w Krakowie?"

Odpowiedź prawnika: Odwołanie od orzeczenia NSA

Od orzeczenia NSA nie przysługuje odwołanie. W sprawie zakończonej prawomocnym orzeczeniem NSA może być wznowione postępowanie na wniosek uczestnika lub z urzędu, może zostać również wniesiona rewizja nadzwyczajna do Sądu Najwyższego. Jednak rewizję nadzwyczajną może wnieść: Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny, Pierwszy Prezes SN, Prezes NSA, Rzecznik Praw Obywatelskich, a w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych także Minister Pracy i Polityki Socjalnej. Podział na ośrodki zamiejscowe jest jedynie kwestią organizacyjną.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Decyzji wyrok z u 2016-05-22 03:25:45

    Witam. Mam decyzji wyrok z uzasadnienie w dniu 10-05-2016 r. Naczelnik Sądu Administaracyjny w Warszawie. A teraz do jaki sądu mogę pisać skargę?

  • Decyzji NSA 2016-05-22 03:20:55

    Witam. Mam decyzji w dniu 10-05-2016 r. wyrok z uzasadnienie. A teraz do jaki sądu mogę pisać skargę?

  • Ola 2014-07-13 10:44:33

    Jak zaskarżyćsprawędo strasburga czy można wnieść wniosek o pomc prawną jeśli stowarzyszenie nie posaida wystarczającyhc środków


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika