e-prawnik.pl Porady prawne

Prawo rodzinne

229 Artykułów


193 Informacji


3288 Pytań i odpowiedzi


6130 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Alimenty po zakończeniu studiów

  "Córka moja urodzona 29.03.1994 roku otrzymuje alimenty od swojego ojca /mojego byłego męża/ w wysokości 450 zł. Ponieważ swego czasu miałam kłopoty z otrzymywaniem przyznanych alimentów, pieniądze przekazywane są przez komornika. (...)"

  Alimenty po zakończeniu studiów
 • Zdrada w trakcie rozwodu

  "Trwa rozwód. Postępowanie się przedłuża. W trakcie postępowania jedna ze stron zawarła znajomość z osobą płci przeciwnej. Czy taki fakt można uznać za zdradę, skoro rozwód jest w toku? Strony przed złożeniem pozwu o rozwód (...)"

  Zdrada w trakcie rozwodu
 • Darowanie samochodu w trakcie rozwodu

  "Mój dobry kolega jest w trakcie rozwodu. Chcę podarować mu samochód wartości 5000 zł. Jak napisać umowę darowizny, aby żona kolegi nie rościła sobie pretensji do połowy wartości tego samochodu? Czy ta umowa musi być spisana przed (...)"

  Darowanie samochodu w trakcie rozwodu
 • Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie

  "Kiedy 18 lat temu wychodziłam za mąż, moi teściowie byli już po rozwodzie. Po ślubie zamieszkałam z mężem i półrocznym synkiem w domu teściów, w którym mieszkał wtedy tylko ojciec męża. Siedem lat temu zmarł teść, (...)"

  Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie
 • Nowe dowody w sprawie o alimenty

  "Odbywa się proces o podwyższenie alimentów. Czy strona w jego trakcie może przedstawić nowe dowody, nie ujęte w pozwie?"

  Nowe dowody w sprawie o alimenty
 • Sprawa o alimenty a kurator

  "Ojciec unika płacenia alimentów. Matka dzieci wysłała pozew do sądu o podwyższenie alimentów. Ojciec nie odebrał wezwania bo nie mieszka w miejscu zameldowania (policja twierdzi, że jest w Niemczech, a komornik że mieszka pod adresem, (...)"

  Sprawa o alimenty a kurator