e-prawnik.pl Porady prawne

Rodzice a dzieci

56 Artykułów


138 Informacji


409 Pytań i odpowiedzi


497 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Zasady przejmowania nazwisk w małżeństwie

  "Była żona używa nazwiska po pierwszym mężu. Bardzo jest jej to na rękę ze względów zawodowych i prestiżowych w środowisku. Jest w ciąży -ma być syn, chce się pobrać z ojcem dziecka. Czy po ślubie będzie mogła używać nazwiska (...)"

  Zasady przejmowania nazwisk w małżeństwie
 • Wydanie paszportu rodzicom dziecka

  "Mam dziecko z kobietą, ale nie żyjemy razem i dziecko nosi moje nazwisko. Zgodziłem się na paszport dziecka i złożyliśmy wniosek o paszport dla dziecka; kartkę do odebrania dostała matka i teraz chciałem odebrać sam paszport, ponieważ matka (...)"

  Wydanie paszportu rodzicom dziecka
 • Widywanie dziecka

  "Jestem 3 lata po slubie, mam 3 letniego synka. Chce sie rozstac z moja zona, lecz nie chce utracic kontaktu z synem. Wiem jak dlugo ciagna sie sprawy rozwodowe. Zona powiedziala ze nie ma problemu mozemy sie rozwiesc ale syna juz nie zobacze, moge sobie (...)"

  Widywanie dziecka
 • Usprawiedliwienie nieobecności w szkole

  "Jestem lekarzem pediatrą. Rodzice pacjentów hospitalizowanych w Oddziale Pediatrii gdzie pracuję, domagają się wystawiania przez lekarzy zwolnień/zaświadczeń celem przedłożenia w szkole ( podstawowej, gimnazjum, liceum) aby usprawiedliwić (...)"

  Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
 • Zmiana miejsca pobytu dziecka w czasie rozwodu

  "Dzień dobry mam pytanie mój kuzyn jest w trakcie rozwodu (po pierwszej sprawie następna 7 stycznia), na której sąd wyznaczył alimenty i zdecydował, że dzieci mają mieszkać z matką. Problem polega na tym, że matka dzieci chce sprzedać (...)"

  Zmiana miejsca pobytu dziecka w czasie rozwodu
 • Dzieci a podział majątku rodziców

  "Czy małoletnie dzieci wchodzą do podziału majątku przy rozwodzie? Jeśli nie, to jak przedstawia się sytuacja, gdy jest 3 dzieci i pozostają one pod opieką matki. Czy ma to wpływ na podział majątku?"

  Dzieci a podział majątku rodziców