e-prawnik.pl Porady prawne

Rozwód i ustanie małżeństwa

49 Artykułów


3 Informacji


819 Pytań i odpowiedzi


608 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Zdrada w trakcie rozwodu

  "Trwa rozwód. Postępowanie się przedłuża. W trakcie postępowania jedna ze stron zawarła znajomość z osobą płci przeciwnej. Czy taki fakt można uznać za zdradę, skoro rozwód jest w toku? Strony przed złożeniem pozwu o rozwód (...)"

  Zdrada w trakcie rozwodu
 • Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie

  "Kiedy 18 lat temu wychodziłam za mąż, moi teściowie byli już po rozwodzie. Po ślubie zamieszkałam z mężem i półrocznym synkiem w domu teściów, w którym mieszkał wtedy tylko ojciec męża. Siedem lat temu zmarł teść, (...)"

  Prawo do korzystania z mieszkania po rozwodzie
 • Konsekwencje orzeczenia winy w rozwodzie

  "Sprawa rozwodowa trwa prawie dwa lata. Małżeństwo bezdzietne, totalny konflikt - rozmowa tylko przez adwokatów, w tle zakończone rozprawy o dostęp do domu i przymusową rozdzielność małżeńską, (obie wygrane przez żonę). Żona nie chce (...)"

  Konsekwencje orzeczenia winy w rozwodzie
 • Wykreślenie małżonka z księgi w trakcie rozwodu

  "Jestem w trakcie rozwodu. Wraz z mężem ustaliliśmy, że mieszkanie które zostało zakupione przez nas wspólnie na kredyt hipoteczny pozostanie moją własnością. Jak załatwia się wykreślenie z księgi wieczystej jednego ze współwłaścicieli (...)"

  Wykreślenie małżonka z księgi w trakcie rozwodu
 • Korzystanie ze wspólnego domu po rozwodzie

  "Jestem po rozwodzie. Sąd podczas rozwodu przydzielił każdej ze stron odrębne pomieszczenia. Była żona może korzystać z dwóch pokoi na piętrze domu, ja natomiast z otwartego salonu i pokoiku na parterze, które prowadzą do wspólnej (...)"

  Korzystanie ze wspólnego domu po rozwodzie
 • Widywanie dziecka

  "Jestem 3 lata po slubie, mam 3 letniego synka. Chce sie rozstac z moja zona, lecz nie chce utracic kontaktu z synem. Wiem jak dlugo ciagna sie sprawy rozwodowe. Zona powiedziala ze nie ma problemu mozemy sie rozwiesc ale syna juz nie zobacze, moge sobie (...)"

  Widywanie dziecka