e-prawnik.pl Porady prawne

Podział majątku

31 Artykułów


1 Informacji


304 Pytań i odpowiedzi


326 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Darowanie samochodu w trakcie rozwodu

  "Mój dobry kolega jest w trakcie rozwodu. Chcę podarować mu samochód wartości 5000 zł. Jak napisać umowę darowizny, aby żona kolegi nie rościła sobie pretensji do połowy wartości tego samochodu? Czy ta umowa musi być spisana przed (...)"

  Darowanie samochodu w trakcie rozwodu
 • Dysponowanie majątkiem wspólnym po rozwodzie

  "Rozwód został przeprowadzony dwa lata temu. W trakcie postępowania nie orzeczono o podziale majątku. W skład majątku wchodzą miedzy innymi akcje. Były to akcje pracownicze które zostały zarejestrowane na moim rachunku w domu maklerskim (...)"

  Dysponowanie majątkiem wspólnym po rozwodzie
 • Wykreślenie małżonka z księgi w trakcie rozwodu

  "Jestem w trakcie rozwodu. Wraz z mężem ustaliliśmy, że mieszkanie które zostało zakupione przez nas wspólnie na kredyt hipoteczny pozostanie moją własnością. Jak załatwia się wykreślenie z księgi wieczystej jednego ze współwłaścicieli (...)"

  Wykreślenie małżonka z księgi w trakcie rozwodu
 • Korzystanie ze wspólnego domu po rozwodzie

  "Jestem po rozwodzie. Sąd podczas rozwodu przydzielił każdej ze stron odrębne pomieszczenia. Była żona może korzystać z dwóch pokoi na piętrze domu, ja natomiast z otwartego salonu i pokoiku na parterze, które prowadzą do wspólnej (...)"

  Korzystanie ze wspólnego domu po rozwodzie
 • Jak się zabezpieczyć przed spłata kredytu na mieszkanie które nie jest moje?

  "Witam, moja żona dostawa w spadku przed naszym ślubem mieszkanie. Razem wzięliśmy kredyt na remont mieszkania. Obecnie jesteśmy na etapie złożenia wniosku o rozwód. Ja w tym mieszkaniu, w ogóle nie mieszkam. Obecnie zostałem bez niczego (bez (...)"

  Jak się zabezpieczyć przed spłata kredytu na mieszkanie które nie jest moje?
 • Jak oddzielić zgromadzone dotychczas środki od wspólnoty majątkowej?

  "Cały czas staram się inwestować w lokaty, oraz nieruchomości. Ma to być moje zabezpieczenie na przyszłość. Niedługo biorę ślub i chciałbym żeby środki zgromadzone na lokatach, oraz nieruchomości nadal pozostały moje. Nie chce również (...)"

  Jak oddzielić zgromadzone dotychczas środki od wspólnoty majątkowej?