e-prawnik.pl Porady prawne

Alimenty

37 Artykułów


20 Informacji


824 Pytań i odpowiedzi


1082 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Alimenty po zakończeniu studiów

  "Córka moja urodzona 29.03.1994 roku otrzymuje alimenty od swojego ojca /mojego byłego męża/ w wysokości 450 zł. Ponieważ swego czasu miałam kłopoty z otrzymywaniem przyznanych alimentów, pieniądze przekazywane są przez komornika. (...)"

  Alimenty po zakończeniu studiów
 • Nowe dowody w sprawie o alimenty

  "Odbywa się proces o podwyższenie alimentów. Czy strona w jego trakcie może przedstawić nowe dowody, nie ujęte w pozwie?"

  Nowe dowody w sprawie o alimenty
 • Sprawa o alimenty a kurator

  "Ojciec unika płacenia alimentów. Matka dzieci wysłała pozew do sądu o podwyższenie alimentów. Ojciec nie odebrał wezwania bo nie mieszka w miejscu zameldowania (policja twierdzi, że jest w Niemczech, a komornik że mieszka pod adresem, (...)"

  Sprawa o alimenty a kurator
 • Konsekwencje orzeczenia winy w rozwodzie

  "Sprawa rozwodowa trwa prawie dwa lata. Małżeństwo bezdzietne, totalny konflikt - rozmowa tylko przez adwokatów, w tle zakończone rozprawy o dostęp do domu i przymusową rozdzielność małżeńską, (obie wygrane przez żonę). Żona nie chce (...)"

  Konsekwencje orzeczenia winy w rozwodzie
 • Odmowa odpowiedzi na pytanie przez świadka

  "Moje dochody są bardzo wysokie, i zobowiązany chce udowodnić że jeżeli jego syn mieszka razem z nami a moje wysokie dochody powodują, że sytuacja bytowa jego syna się polepszyła to w tym momencie on nie musi ponosić większych alimentów, (...)"

  Odmowa odpowiedzi na pytanie przez świadka
 • Alimenty dla pełnoletniej córki która urodziła dziecko

  "Chciałbym wystąpić do sądu o alimenty na rzecz małoletniego syna, gdyż żona od roku przebywa w Niemczech pracując tam i nie dostarcza środków finansowych. Mam też córkę, która pod koniec lutego kończy 18 lat, ale miesiąc (...)"

  Alimenty dla pełnoletniej córki która urodziła dziecko