Kroniki sądowe i policyjne

Takie zgłoszenie spadku nie wystarczy

12.4.2012

Nie złożyłeś formalnego zgłoszenia o nabycie spadku w Urzędzie Skarbowym? Rozmowa z pracownikiem urzędu w tej sprawie nie wystarczy, orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.

Sąd sprostuje literówki

30.3.2012

Sąd Najwyższy zdecydował w uchwale, że błędnie podane w wyroku personalia można będzie poprawić, jeżeli pomyłka miała czysto pisarski charakter.

Uważaj na fałszywe strony banków!

2.3.2011

Dzięki nim przestępcy mogą wejść na twoje konto elektronicznej bankowości i dotrzeć do kodów autoryzujących transakcje, które są przesyłane w SMS-ach na telefony komórkowe.

Pijana lekarka przyjmowała pacjentów

24.1.2011

Policja sprawdza, czy 55-latka nie naraziła ich na utratę zdrowia. Anestezjolog jednego ze szpitali brał natomiast udział w zabiegach pod wpływem środków odurzających.

Śmigłowce wytropią piratów drogowych

21.12.2010

Przekraczasz prędkość i nie przestrzegasz przepisów na drodze? Nie tylko fotoradar zrobi ci zdjęcie, lecz również policyjny Sokół, który został wyposażony w nowoczesne wideorejestratory.

Pracownik dostanie PIT e-mailem

22.11.2010

Szef może przekazać nam PIT-40 i PIT-11 nie tylko osobiście lub listownie. Dopuszczalna jest również droga elektroniczna.

Za odpalenie racy grozi 5 lat

24.8.2010

To efekt ubiegłorocznych zmian w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych - przypomina Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika