Przegląd prasy

Ruch Palikota proponuje rozwody bez sądu

4.6.2012

Internetowe strony "Gazety Prawnej" komentują propozycje Ruchu Palikota w prawie rodzinnym. Ugrupowanie Janusza Palikota, w przygotowanej przez siebie nowelizacji Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, proponuje, by małżeństwo można było rozwiązać bez udziału sądu ? mocą oświadczeń samych małżonków (...)

Dodatkowe uprawnienia dla Ministra Sprawiedliwości

4.6.2012

Jak wskazuje dzisiejsza Rzeczpospolita, planowana jest nowelizacja Kodeksu postępowania karnego, której zasadniczym celem byłoby przyznanie Ministrowi Sprawiedliwości uprawnień do wnoszenia kasacji.

Przygotowania prawników do Euro 2012

4.6.2012

O rosnącej liczbie chętnych do prowadzenia spraw związanych z zakłóceniem porządku podczas Euro informuje dzisiejsza „Rzeczpospolita”.

Prace nad deregulacją

4.6.2012

Jak podaje ?Rzeczpospolita? w Ministerstwie Gospodarki do końca zbliżają się prace nad rozwiązaniami tzw. ustawy deregulacyjnej. Urzędnicy precyzują, że prawdopodobnie wszystkie założenia nowych regulacji będą gotowe w ciągu dwóch tygodni.

Od dzisiaj ponowne kontrole na granicy

4.6.2012

W nocy z niedzieli na poniedziałek na czas Euro 2012 przywrócona została kontrola na wewnętrznej granicy Unii Europejskiej z: Niemcami, Słowacją, Czechami i Litwą, a także w portach i na lotniskach ? donosi na swoich stronach Rzeczpospolita.

U fryzjera i kosmetyczki będzie bezpieczniej

31.5.2012

Resort zdrowia przedstawił projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych wymagań sanitarno-higienicznych, jakim powinny odpowiadać obiekty, w których świadczone są usługi fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej.

Za dużo władzy w rękach sędziów?

30.5.2012

Według adwokatów i radców prawnych obowiązujące od 3 maja tego roku znowelizowane przepisy procedury cywilnej mogą doprowadzić do nadużywania władzy przez wydających wyroki.

Lunch w restauracji to koszt podatnika

28.5.2012

Sprawę dotyczącą zaliczania do kosztów podatkowych wydatków na lunch czy obiad z kontrahentem w restauracji rozstrzygnął Naczelny Sąd Administracyjny.

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika