Przegląd prasy

 • 18.8.2011

  Planowane zmiany w timesharingu

  Sejm zajmie się dziś nową ustawą o timeshare – podaje Dziennik Gazeta Prawna. Na podstawie umowy timeshare, uzyskujemy prawo do korzystania z budynku, co roku, w oznaczonym czasie.

 • 18.8.2011

  Czy prokuratorzy dostaną wynagrodzenie za nadgodziny?

  W dzisiejszej „Rzeczpospolitej” niepokojący raport – wynika z niego, że prawie 3 tysiące osób zatrudnionych w prokuraturze ma 120 tysięcy nadgodzin. Dane te wynikają z kontroli przeprowadzonych przez Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP.

 • 18.8.2011

  Kluby piłkarskie naruszają ustawę o ochronie danych osobowych

  Zdaniem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych kluby piłkarskie wydając karty kibica niezgodnie z przepisami zbierają dane osobowe poszczególnych osób ? podaje ?Rzeczpospolita?.

 • 18.8.2011

  Klienci deweloperów będą lepiej chronieni

  W dniu dzisiejszym Sejm obraduje nad projektem ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Jeśli ustawa zostanie uchwalona to jej regulacje powinny w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa osób kupujących mieszkania czy domy od deweloperów.

 • 18.8.2011

  Kontrowersyjny projekt dotyczący transgenicznej żywności.

  Jak donosi "Rzeczpospolita" prezydent Bronisław Komorowski wraz z zespołem ekspertów negatywnie ocenił ustawę o nasiennictwie, do której "tylnymi drzwiami wrzucono kontrowersyjne zapisy", a która może się okazać przełomem w obecności żywności modyfikowanej genetycznie (GMO) w Polsce.

 • 17.8.2011

  Jak w Polsce funkcjonuje E-administracja?

  Komisja Europejska sprawdza jak kraje Unii Europejskiej wprowadzają e-administrację. W Polsce widać postęp chociaż nadal nie jest dobrze. Aktualnie wśród krajów UE zajmujemy 19. miejsce wobec 23. miejsca z wcześniejszego rankingu. Pod uwagę zostało wziętych 20 najważniejszych usług oferowanych (...)

 • 17.8.2011

  Becikowe na starych zasadach?

  O planowanych zmianach w zakresie przyznawania tzw. becikowego informuje w dzisiejszym artykule Gazeta Wyborcza.

 • 17.8.2011

  Ministerialne propozycje zmian w ustawie o cudzoziemcach

  Dziennik ?Rzeczpospolita? donosi o proponowanych zmianach w ustawie o cudzoziemcach przedłożonych przez MSWiA. Zezwolenie na czas oznaczony ma zostać zastąpione zezwoleniem na pobyt czasowy. Zmiany w prawie są zasadniczo na korzyść obcokrajowców pragnących zamieszkać w Polsce, ich legalny pobyt (...)

 • 17.8.2011

  Projekt ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych

  Senat wprowadził poprawki do ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych – podaje Dziennik Gazeta Prawna.

 • 17.8.2011

  Reklamacja wycieczki z biura podróży

  Jak krok po kroku zareklamować wycieczkę wykupioną w biurze podróży

 • 17.8.2011

  Pomysł dodatkowych badań psychologicznych dla kierowców

  W jednej z interpelacji poselskich skierowanych do ministerstwa infrastruktury pojawił się pomysł, aby wszyscy kierowcy po ukończeniu 70 roku życia przechodzili co roku bezpłatne testy psychologiczne ? czytamy w ?Rzeczpospolitej?.

 • 16.8.2011

  Obowiązki informacyjne e-przedsiębiorcy

  Na przedsiębiorcy prowadzącym działalność gospodarczą z wykorzystaniem Internetu ciąży szereg obowiązków informacyjnych. Samo rozpoczęcie wymaga zarejestrowania działalności czy to w formie jednoosobowej czy w formie spółki prawa handlowego. Z tym z kolei wiąże się dokonanie wyboru (...)

 • 16.8.2011

  Organizacja roku szkolnego 2011/2012

  Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, nadchodzący rok szkolny rozpocznie się 1 września 2011 r., a skończy 29 czerwca 2012 r. Szkoły w miastach, gdzie odbędą się mecze mistrzostw w piłce nożnej Euro 2012, zlokalizowane w pobliżu stadionów, mogą jednak wcześniej zakończyć lekcje. W takim (...)

 • 16.8.2011

  Katastrofa kolejowa – jest zarzut dla maszynisty

  Prokuratura postawiła maszyniście pociągu, który wykoleił się w piątek na trasie Warszawa – Katowice zarzut spowodowania katastrofy kolejowej. Zawnioskowała również o trzymiesięczny areszt.

 • 12.8.2011

  Pół miliona kary za flagę w psiej kupie

  TVN ma zapłacić grzywnę nałożoną przez KRRiT. Wyrok warszawskiego sądu jest prawomocny.

 • 12.8.2011

  Chcą zlikwidować prace magisterskie

  Gdyńska Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego (WSAiB) proponuje, by na studiach prawniczych zamiast prac magisterskich był egzamin końcowy.

 • 12.8.2011

  Po 1000 zł dla dzieci powodzian

  Jednorazowe zasiłki dla uczniów dotkniętych skutkami nawałnicy czy powodzi będzie przyznawał resort edukacji.

 • 12.8.2011

  Przed kupnem dowiesz się, ile prądu zużyjesz

  Przy zakupie telewizora, lodówki, pralki czy innego sprzętu zużywającego prąd klient sklepu przeczyta z etykiety energetycznej, jak wysoki będzie pobór prądu.