Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Odpowiedzi dotyczące gminy - Strona 3

  • Opłaty za budowę sieci gazowej i za przyłącza

    Pytanie: Podczas gazyfikacji miejscowości powstawały tzw. komitety budowy gazociągu. Oczywiście za akceptacją Wójta i pobierane były kwoty 1300 zł za wykonanie przyłącza gazu. W przypadku braku (...) czytaj więcej

  • Zmiana działki na budowlaną w planie miejscowym

    Pytanie: Przedmiotem mojego zapytania jest zmiana przeznaczenia gruntu, z rolnego na budowlane. Posiadam kilka działek rolnych w gminie, w której nie podjęto jeszcze prac nad miejscowym planem zagospodarowania (...) czytaj więcej

  • Zwrot bonifikaty za mieszkanie

    Pytanie: Miesiąc temu wykupiłam z mężem mieszkanie kwaterunkowe od gminy. Oczywiście z bonifikatą. Wiem, że nie mogę go sprzedać przez 5 lat bo będę musiała zwrócić gminie udzieloną zniżkę. (...) czytaj więcej

  • Decyzja administracyjna

    Pytanie: Decyzję o warunkach zabudowy podpisał - podpis nieczytelny i pieczątka o treści: Z up. WÓJTA - mgr inż. arch. X Kierownik Referatu Planowania Przestrzennego i Gospodarki Gruntami. Czy ta (...) czytaj więcej

  • Przedawnienie opłaty rocznej za użytkowanie

    Pytanie: W 1991 roku spółka zawarła umowę z Urzędem Miasta w X, na użytkowanie wieczyste gruntu. Przez ostatnie 3 lata uprawniony do przyjęcia świadczenia za użytkowanie nie występował o nie. (...) czytaj więcej

  • Świadczenia z pomocy społecznej

    Pytanie: Wystąpiłem do opieki społecznej o udzielenie pomocy finansowej i rzeczowej w związku ze złą sytuacja materialna i ewidentną potrzebą poprawienia funkcjonowania rodziny: trójka dzieci (...) czytaj więcej

  • Ustalenie adresu byłego męża

    Pytanie: Moja teściowa musi niezwłocznie skontaktować się z jej byłym mężem z którym rozwiodła się ponad 30 lat temu. Chodzi o to ze teściowa ma teraz możliwość wykupienia mieszkania spółdzielczego. (...) czytaj więcej

  • Brak oznaczenia strefy płatnego parkowania

    Pytanie: W dniu dzisiejszym byłam w mieście X autem. Zaparkowałam na parkingu w pobliżu dworca PKP. Nigdzie w pobliżu nie było informacji o fakcie, że jest to parking płatny (brak tablic informacyjnych (...) czytaj więcej

  • Opłata planistyczna na wniosek

    Pytanie: Zgodnie z art. 37 ust. 7 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości, której wartość wzrosła w związku z uchwaleniem lub zmianą (...) czytaj więcej

  • Zmiana decyzji po odwołaniu się do SKO

    Pytanie: Nasz Ośrodek Pomocy Społecznej przyznał petentowi świadczenie w formie zasiłku okresowego z powodu choroby powołując się na art. 7 pkt 6, art. 8, art. 39 ustawy z 12 marca 2004 r o pomocy (...) czytaj więcej

  • Zawarcie umowy z kierownikiem samodzielnego ZOZ

    Pytanie: Samodzielny Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego wpisany jest do Krajowego Rejestru Sądowego, wyposażony we własną osobowość prawną, organem założycielskim dla tego zakładu (...) czytaj więcej

  • Zaniedbana nieruchomość gminna

    Pytanie: Sądownie została ustanowiona droga konieczna o szerokości 3m i długości 25m na terenie będącym własnością Gminy. W tym przypadku terenem Gminy jest działka w centrum miasta o wymiarach (...) czytaj więcej

  • Zmiana kategorii drogi

    Pytanie: Gmina chciałaby zmiany kategorii dróg powiatowych w granicach administracyjnych miasta na kategorię dróg gminnych. Zgodnie z ustawą o drogach publicznych zmiana jest możliwa w drodze uchwały (...) czytaj więcej

  • Skarga na przewlekłość

    Pytanie: Na podstawie art. 227 kodeksu postępowania administracyjnego złożyłem do Prezydenta Miasta skargę na przewlekłość oraz nienależyte wykonywanie działań przez Zarząd Komunalnych Zasobów (...) czytaj więcej

  • Ograniczenie prowadzenia działalności gospodarczej

    Pytanie: Chciałabym założyć działalność gospodarczą, ale jestem zastępcą kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i mam upoważnienie do podpisywania decyzji. Działalność miałaby (...) czytaj więcej

  • Terminy załatwienia sprawy administracyjnej

    Pytanie: W dniu 30.04.2007 r złożyłem pismo z określonymi żądaniami adresowane do Wójta i do wiadomości Zakładu Usług Komunalnych. Od 01.12.2006 r mam umowę najmu lokalu komunalnego, a ponieważ (...) czytaj więcej

  • Droga gminna

    Pytanie: Jaka jest definicja drogi publicznej? Kiedy droga gminna jest drogą publiczną? czytaj więcej

  • Niezachowanie tajności w głosowaniu

    Pytanie: Podczas głosowania w konkursie na dyrektora szkoły który odbył się w urzędzie miejskim głosujący członkowie komisji na kartkach siedząc obok siebie byli w stanie zauważyć kto na jakiego (...) czytaj więcej

  • Oświadczenie majątkowe dyrektora biblioteki

    Pytanie: Pani X jest zatrudniona na stanowisku Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej. Czy jest zobligowana przepisami prawa do złożenia oświadczenia majątkowego? czytaj więcej

  • Odwołanie ze stanowiska a oświadczenie majątkowe

    Pytanie: Pani X została odwołana 4 grudnia ze stanowiska Sekretarza Urzędu Gminy. Czy była zobligowana przepisami prawa do złożenia oświadczenia majątkowego w terminie do 30 dni po odwołaniu (...) czytaj więcej

< >

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 7
  • 4
  • 8
  • 7
  • 9
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Iwona

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za opinię, która napewno pomorze w rozwiązaniu problemu. Polecam
  • Irena

    ocena usługi:

    Profesjonalizm, szybkie uzyskanie porady, szczegółowa analiza problemu. Korzystam drugi raz z tej formy porad prawnych i jestem bardzo zadowolona. Szczerze polecam!Irena
  • Renata

    ocena usługi:

    Bardzo szybka, rzetelna porada. Miła obsługa. Dziękuję.
  • ewelina

    ocena usługi:

    Szybko .konkretnie i profesjonalnie !Dziękuję bardzo :-)
  • Bogda

    ocena usługi:

    Otrzymałam w pełni zadowalającą mnie opinię prawną. Dziękuję.
  • anna

    ocena usługi:

    Szybka, rzeczowa, konkretna. Polecam.
  • Agata

    ocena usługi:

  • Barbara

    ocena usługi:

    Po raz drugi korzystam z usługi prawnej i jestem zadowolona świetny kontakt co do pytań dodatkowych natychmiastowe odpowiedzi.Pozdrawiam i dziękuję.
  • Emilia

    ocena usługi:

    Opinia wyczerpuje w całości zapytanie.
  • dbo

    ocena usługi:

    Usługa profesjonalna.
  • SYLWIA

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję, za szybkie wydanie opinii i to bez wychodzenia z domu. POLECAM :)
  • Helena

    ocena usługi:

    Pełny profesjonalizm , powołanie się na przepisy , analiza przedstawionego zagadnienia, konkretna rzetelna informacja odniesiona do zadanych pytań . Trochę czekanie na odpowiedz się dłuży , ale warto . H.S
  • Piotr

    ocena usługi:

    Na pewno skorzystam w przyszłości gdybym znów miał pytanie wymagające nieskomplikowanej i szybkiej porady prawnej
  • Wiesław

    ocena usługi:

  • Alicja

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za pomoc. Opinia prawna konkretna i wyczerpująca.
  • ema

    ocena usługi:

    Opinia rzetelna i wyczerpujaca. Dziękuje za pomoc.
  • andzia

    ocena usługi:

    polecam wszystkim, którzy potrzebują pomocy prawnej, serdecznie dziękuję


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane