e-prawnik.pl Projekty ustawProjekt zmiany ustawy o obowiązku obrony RP
2 Września 2002 GG Śledzik Wykop

Projekt zmiany ustawy o obowiązku obrony RP

29 sierpnia 2002r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o powszechnym obowiazku obrony Rzeczpospolitej. Zgodnie z nowelizacją skrócona do 3 miesięcy została obowiązkowa służba wojskowa absolwentów szkół wyższych. Do przeszkolenia wojskowego absolwenci nie będą mogli zostać powołani po upływie 18 miesięcy od dnia, w którym stali się absolwentami szkoły wyższej. Nowelizacja umożliwiła także odbycie przeszkolenia wojskowego w trakcie odbywania studiów w wymiarze 6 tygodni.

. Ustawa trafi teraz pod obrady Senatu.

Zobacz także:

 

Komentarze do artykułu: Projekt zmiany ustawy o obowiązku obrony RP

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online
  • 0
  • 1
  • 2
  • 7
  • 0
  • 4
  • 2

Współpracują z nami

Jakub Lorenc
Jakub
Lorenc
Michał Włodarczyk
Jakub
Spalik

Jesteśmy prawnikami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Nasz Zespół tworzą aktywni zawodowo profesjonaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy prawnej szerokiemu gronu Klientów.


Zobacz opinie naszych klientów

Newsletter

Archiwum wiadomości

Sonda

Czy korzystałeś kiedykolwiek z porad prawnych online?

Na skróty

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.